Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy rossz diagnózist kaptam?

Figyelt kérdés

Kényszerbetegséget állapítottak meg nálam a pszichiátrián.

Kaptam rá gyógyszert amit már több mint fél éve szedek, de változás nem történt.

Az idők során még az adagot is növelték, de az állapotom nem javult.

Lehet, hogy nem is vagyok kényszerbeteg, azért nem hat a gyógyszer?



2023. jún. 13. 08:34
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%
Azt én nyilván nem tudom, de ezek a gyógyszerek sokszor egyáltalán nem hatásosak, főleg nem önmagukban, ehhez kellene legalább életmódváltás, esetleg terápia, ezek nélkül szinte semmire nem jó, csak a kasszát növelik.
2023. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Psycho ***** válasza:
100%

A leírásból ezt nem lehet megállapítani. Kellene tudni, mik a tüneteid. Minden esetre az önmagában valóban gyanús, ha fél év kezelés után még mindig tényleg semmilyen változás nincsen.


De ahogy #1 is írja, a gyógyszerek önmagukban ritkán oldják meg a problémákat (ha pszichiátriai diagnózisokról beszélünk). Elfedik őket, illetve segíthetnek kitörni abból az ördögi körből, amit a betegség okoz. De ennél több kell a gyógyuláshoz. Van, akinek magától is megy, de valamilyen terápia ez mellé nem árt.

2023. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, kellene pszichológushoz vagy pszichoterapeutához is járnod, hogy adjon házi feladatokat, és azt gyakorold. Ez olyan kórkép, hogy folyton foglalkozni kell vele, és nehezebb életszakaszokban meg vissza is eshet az ember.
2023. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen azert rossz a diagnozis, mert nem hat a gyogyszer ugy igazan nekem a 4. jott be, de a problemam egyertelmu volt. Milyen tunetekkel/problemaval mentel dokihoz, mit irtak stb? Es egyebkent igen dukalna a gyogyszer melle terapia is egy pszichologussal magaban a gyogyszer sajna nem eleg.
2023. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Nem szeretném leírni a problémámat.

Aki diagnosztikálta nálam a problémát full megvan róla gyöződve, hogy kényszerbeteg vagyok.

Járok hozzá 2 hetente.

2023. jún. 13. 11:12
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
De figyelj, ha ez segit a kenyszerbetegseg egyik fo problemaja hogy mindenben is bizonytalan vagy akar a diagnozisod hamissaga miatti szorongas is lehet egy kenyszergondolat.
2023. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
Ahogy 1-es írja, életmód- és étrendváltásra lesz szükség.
2023. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


A gyógyszerek önmagukban nem jelentenek megoldást és sokszor árt mint inkább használ.

Én kigyógyltam teljesen az OCD-ből, pedig már teljesen kilátástalan voltam. Írok privátban.

2023. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8-as kíváncsi lennék hogy gyógyultál ki?
2023. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!