Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tud kezdeni az egészségügy...

Mit tud kezdeni az egészségügy meg az állam egy enyhébb autistával?

Figyelt kérdés

Alkalmazkodni tud a külvilághoz, de hogy dolgozzon, meg önallóan eltartsa magát abba kerül, hogy fizikailag épül le lassan, mert alig alszik, döhrohamai vannak, semmi élete mellette, mindennapos dolgok gondot okoznak, pl háztartás vagy főzés. Munka után már csak a kis dolgaival foglalkozik, megrögzötten. Nem tudja elhagyni ezeket, ezért alszik 4-5 órát.


Ha tehetné nem menne sehova. Az, hogy 1 nap elmegy a boltba, sehova máshova, már annyi inger, hogy neki elég volt aznapra.


Ilyenkor mi van? Mit tudnak csinalni vele? Bezsibbasztják, aztán csinálja úgy, mert majd jobban bírja?


2023. jún. 13. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha felnőtt, akkor keressen szakembert. Lehet nem csak autizmusa van, hanem valami más is mellé.
2023. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nyilván.

De mégis mire lehet számítani?

2023. jún. 13. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem tud kezdeni. Tapasztalat
2023. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Autista vagyok. Felnőtt koromban kaptam diagnózist, mert gyermekkoromban viszonylag jól színészkedtem és akkoriban lány még nem lehetett autista.


Egy nulla jár nekünk minden téren. Attól, hogy nem verem magam őrjöngve földhöz, még engem is ugyanúgy zavarhat valami, mint egy súlyosabb autistát. Csak én megpróbálom visszafogni magam és ebbe rokkanok bele hosszabb távon

2023. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Enyhén Autista felnőtt vagyok, és már sokszor érzem magamat egyedül főleg azóta amióta a testvéremnek már lassan 5 éve van párja, nekem soha az életben nem lesz párom mert ilyen nehéz inflációs anyagi helyzetem végett nem sok esélyem van rá.


És anyagi segítséget egyáltalán nem kapok senkitől sem, míg a 2 féle nyugdíjszerű ellátásom és a fizetésem megalázóan kevés ami marad belőle. Ezért már nem nagyon van kedvem beszélgetni sem szinte senkivel sem, mert úgy sem kapok nagyon megértést ebben inkább csak fárasztó lennék mások számára.

2023. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hosszúhajú ***** válasza:

szerintem keresd meg neten az autista alapítványt, meg autista szervezeteket és érdeklődj talán ott többet tudnak. talán van fejlesztés segítség.

4. megkérdezhetem hány éves vagy? ( rettentő hasonló helyzetben vagyok, az érdekel, melyik év volt mikor lány még nem lehetett )

2023. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. A 80-as évek végén születtem, nem a fővárosban
2023. jún. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!