Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisok, vagy a témában...

Bipolárisok, vagy a témában tapasztaltak, vélemény?

Figyelt kérdés

Köszönöm, hogy itt vagy, és hogy nem bántasz, mert tudom a választ, hogy el kell engedjem és nem fog működni, nem is ez érdekel, hanem az hogy o benne vajon most mi játszódhat le, szeretném megérteni, hátha aki tapasztalt átérzi ezt.

Interneten megismerkedtem egy férfivel akivel párszor találkoztunk, hihetetlen erős vonzalom volt, már az első pár napon megbeszéltük, hogy ez szerelem lesz.

Furán viselkedett (felfokozott beszedkényszer, nagyzolás, felfokozott önbizalom) mikor megemlítettem neki, elmondta, hogy bipoláris kettes, és mostmár nyilván tudom, hogy éppen a hipomán epizódja volt.

Nagyon vonzanak a személyiség/hangulat zavaros emberek így a témával képben vagyok, volt a családban, van némi sémaismétlésem, ez talán fontos, nekem nincs betegségem.

Minden nap sokat beszéltünk, sosem mondott meg senki nekem ilyen szép dolgokat, ígéreteket, nagyon lelkes és volt, felfokozott szexuális állapottal, ami nyilván szintén ilyenkor jellemző.

A pár találkozó után rosszul lett, előjött a depresszív szakadt, de annyira, hogy nem akart velem találkozni, lévén, hogy így őt senki nem láthatja, próbáltam meggyőzni minden lehetséges módon, ez megy több mint két hónapja, amialatt kórhàzba került mert öngyilkos akart lenni, ahova természetesen nem engedte hogy bemenjek hozza. Azóta kiengedtek, beszéltünk telefonon, chaten, kapott új gyogyszert amitől nem tud aludni és meg rosszabb a kedve, csak már legalább nem akarja megölni magát. Azóta magától nem ír, csak ha én, kizárólag negatív dolgokat tud mondani, mikor kérdeztem gondol e még rám egyatalan, azt mondta, hogy persze o nem tűnt el, meg mindig én vagyok az egyetlen nő akire vágyik.

Megelégeltem, hogy o nem keres és most tartunk két hétnél, hogy nem beszéltünk chaten sem.

Mialatt rosszul lett jellemző volt, hogy nem számolt be semmiről, nem lehet vele érdemben kommunikálni, nem mesél magától, ha úgy volt, hogy találkozunk nem jelezte hogy nem fog menni, másnap írt végül…

Egyszerűen nem értem, hogy nem juthat eszébe hogy megkérdezze én hogy vagyok, vagy mondjon bármit is. Semmi empátiát nem érzek vagy érdeklődést. Minden nap azzal vigasztalom magam, hogy nem tehet róla, a betegség irányítja, biztos akar engem és úgy van vele ha majd jól lesz keres, de nem tudom… szóval bárki aki tapasztalt, mi történik ilyenkor?



2023. jún. 13. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Ha 2 hete nem beszéltek nem mindegy már? Valószínű sose fogtok


Tanuld meg az elengedést, ez itt lezarult

Tovább ne foglalkozz vele

2023. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Én is bipoláris vagyok,viszont engem jobban érdekel más hogyléte mint a sajátom(mikor JÓL vagyok)Nyílván pokoli időszakok vannak amin senki se segíthet sajnos:( Kinek hogy van de nálam amikor előjön a depresszív időszak akkor nem érdekel senki és semmi.
2023. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nos igen tudom, hogy el kellene…csak sajnos még mindig várom, hogy jelentkezzen, meg hogy együtt legyünk. Nyilván azt diktálja a józan ész, hogy zárjam ezt le, de hiányzik…és nem tudom eldönteni, hogy már nem akar engem vagy tényleg ennyire rosszul van.
2023. jún. 13. 21:13
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
En bipoláris vagyok. Nálam elofordul depressziós epizodokban, hogy azért vagyok távolság tartobb akár a párommal mert idegesítenek az emberek olyankor, nincs kedvem beszélgetni az is nehezemre esik, hogy akár koszonjek, lefaraszt. Reagálni se tudok normálisan olyankor ha meg megsertek valakit akkor meg bogok vagy basztatom magam. Attól függetlenül szeretem az illetőt nagyon, de magamat is alig tudom elviselni olyankor nemhogy másokat. Ha valamiben meg tudok segíteni írj nyugodtan 😊
2023. jún. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
74%

Engedd el és keress normális embert, akivel teljes életet tudsz élni és boldogat.

Mondom én, aki szintén ilyen bipoláris, talán már skizofrén szinten áll. XD

23/L

2023. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, ezek az emberek pont ilyenek, hogy soha nem tudhatod mi lesz a következő lépésük, és egyszerűen minden belefér, nincsenek nálunk semmilyen szabályok.:D

Egyébként én is ismerkedtem olyannal, akinek semmi baja, mégis valamennyi (fontos rész) igaz rá a leírásodból, úgyhogy fura.

Amúgy szerintem bipolár Facebook csoportban talán jobban ki tudod elemezni a témát, vagy közelebb kerülni az igazsághoz.

2023. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is bipoláris 2es vagyok és depresszios fázisba senkivel nem akarok beszélni. Közel 40 éves férfi vagyok. A volt párom 5 évig velem volt és sokszor voltam depresszios. Nehéz dolog ez. Szerintem tarts ki még mellette,bár szerintem nem a megfelelő gyógyszert szedi.
2023. jún. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a választ.

Én is lennék mellette meg vele, csak nem hagyja, teljesen elzárkózik, hiába egyetért velem, nem képes beengedni.

Biztos, hogy a megfelelő gyógyszert szedi sajnos igen, amit a kórház után kapott egy hétre annyira kiütötte, hogy nem tudott felkelni az ágyból, azóta beállt neki csak borzasztó a kedve.

Viszont nem merek írni neki, mert nem tudom gondol e rám még egyatalan vagy akarna e még. Meg igazabol lehet tényleg jót teszek magammal ha nem keveredem ebbe jobban bele…

2023. jún. 15. 09:46
 9/12 A kérdező kommentje:
*nem a megfelelő
2023. jún. 15. 09:46
 10/12 anonim válasza:
100%

Anyukám bipoláris. Nem könnyű egy bipoláris ember mellett leélni az életedet. Nyilván attól is függ mennyire súlyos eset. Egy biztos, a te egészségedre is rá fog menni. A folyamatos aggódás, szorongás,hogy mit fog tenni magával stb.

De ,ha ér neked annyit ez a személy, hogy életed végéig kitudsz mellette tartani, akkor legyél mellette. Nem lesz egyszerű és sokat kell tanulnod milyen ő, mert minden bipoláris embernél máshogy jönnek elő a jelek, hogy éppen mániás szakasza van vagy depressziós.(Sokan keverik a borderline-al)

Összességében, egy bipoláris emberrel párkapcsolatban élni egy hatalmas áldozat, mert nem csak a "szimpla" párkapcsolati problémák jönnek elő, hanem még nehezebb és bonyolultabb az egész.(Szüleimnél látom)


19/L

2023. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!