Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerrel, gyógyszer...

Gyógyszerrel, gyógyszer nélkül, ki mit tapasztalt a stresszkezelésben?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt jelentkezett először tünetekkel a pánikbetegségem. Túlterheltség miatt, 2 munkahely, családi problémák, kevés alvással megtolva (nem volt idő konkrétan eleget aludni a sok meló miatt).


3 hónapos kényszerpihi, ami alatt olyan állapotban voltam, hogy attól is rosszul voltam, ha venni kellett egy kiflit a boltban, mindentől szorongtam gyakorlatilag, úgy hogy előtte nem volt ilyen bajom ilyen helyzetekben.


Elmentem pszichiáterhez, felírt antidepresszánst, amitől gyakorlatilag olyan rosszul voltam, hogy 2 napig bírtam szedni utána azt mondtam nem kell gyógyszer. Pszichológus segítségével nagyjából 80-90%-os állapotúra helyrejöttem, plusz segített, hogy egyáltalán nem dolgoztam, ami viszont nem tartható a végtelenségig.


Jelen: mostanában megint van szorongásom, nem akartam kiesni a munkából, pszichiáter felírt rivotrilt. 3x0,25 mg.


Pár napig szedtem, a tapasztalatom: nagyon jól hat, talán túl jól is. Pont ezért álltam le vele, mert gyakorlatilag minden szorongásom - vagyis az érzet megszűnt.


Alapjáraton nem szeretem a gyógyszereket, egy fejfájással is inkább kínlódok órákat, mielőtt beveszek rá gyógyszert.


És eljön a kérdés ideje: van aki sok ideig szedte és lejött róla gond nélkül? Nagyon sok rémhírt, történetet olvastam itt a gyakori kérdéseken is róla. Egy ismerősöm van, aki azt mondta, hogy több MG-ot szedett aztán pik-pakk lejött róla évek után, de nem tudom elképzelni, hogy ez mindenkinek ilyen egyszerűen menne.


Megjegyzésként azt vettem észre, hogy aki itt olyat kommentel, hogy ne szedj gyógyszereket azokat rendre lepontozzák, aki pedig a gyógyszerpárti azokat felszavazzák.


Kinek mi segít gyógyszer nélkül a nehéz időszakok áthidalásában?


2023. máj. 22. 16:41
 1/5 A kérdező kommentje:

Kicsit félreérthető, szóval pszichológussal sikerült annakidején kilábalnom a szorongásos, pánikbeteg időszakból és visszamennem dolgozni, nem úgy értettem, hogy azóta nem dolgozok.

Viszont extrém erős akaraterő is társult hozzá.

2023. máj. 22. 16:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Személyfüggő. Valakik nagyon rá tudnak kattanni ezekre valakik meg simán elhagyják.

Én olyan gyógyszerről álltam le egyik napról a másikra, hogy még a doki is csodálkozott, hogy hogy az istenbe bírtam ki az elvonási tüneteket és nem lett semmi bajom attól, hogy ilyen gyorsan elhagytam.


Sajnos előre nagyon nem lehet megmondani, hogy rákattansz e vagy sem. De nekem is hasonló felfogásom volt/van a gyógyszerekkel mint neked jelenleg.


Mi segített a gyógyszer nélküli időszakban: az, hogy k4rvára makacs vagyok és csak azért is végigcsináltam ezt az időszakot nehogy másoknak legyen igaza.

2023. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem elsőnek Parnassant írtak híztam tőle 28kg ot utána váltottunk Ripedonra attól fogytam 5kg ot most 93kg vagyok. Jó a közérzetem.
2023. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én majdnem.kaptam gyógyszert, mert extrém mértékben szorongtam és akkor épp depressziós is voltam ill. van némi hangulatzavarom és állandóan hullámzok, akkor meg épp durván meg is zuhantam. Nem akartam gyógyszert, ezért alternatívákat kutattam a neten, így találtam a rózsagyökérkapszulát, illetve a golgotavirágot. Nagyon sok kutatás, kísérlet zajlott velükaz antidepresszáns, szorongásoldás témában, elég szép eredményekkel (keress rá, leginkabb külföldi oldalakon találsz leírasokat kísérletekről), szerintem egy próbát mindenképp megér (persze nem a gyógyszerrel együtt) mert nálam pl. érezhetően csökkentette a szorongást, nyugodtabb lettem kicsit, és a hangulatingadozásom görbéjét is ellaposította kissé, a lentek kevésbé lettek mélyek, a fentek meg gyakorlatilag eltűntek (amit kissé sajnáltam is, mert azt nagyon tudom élvezni). Beálltam egy ilyen normál állapotba. Most nem szedem ezeket (rózsagyökér 450 mg volt, Yiya a márkája és egyéb szorongásoldó növények is vannak benne, illetve a golgotavirág is Yiya), két hónapja, és már egy hónapja ugyanúgy durván hullámzok, szóval tuti, hogy ezek nálam hatottak. Ma kezdem újra, mert most értem el oda, hogy nagyon rosszak a lentek. Egyébként nagyon hasznos még szorongás témában ha szedsz multivitamint, magnéziumot, omega3 miatt valamilyen halolajat, és figyelsz az alvásminőségre. Nagyon jó még a kamillatea (igen, az ember nem gondolná, hogy egy egyszerű kamillatea használhat, de a kutatások szerint tényleg hatékony a benne lévő anyagok miatt, és segít elaludni, illetve átalvási zavaroknál is használt nálam, kevesebbszer ébredtem meg éjjel. Ja, és amikor úgy indultam munkába, hogy tudtam, várható valamilyen extra stresszhelyzet, Nervenpflege tablettát szedtem be reggel, ami szintén gyógynövényes nyugtató, nem tompít, csak kevésbé kapod fel a vizet ha van valami, meg kevésbé szorongod szét magad. Én ezt tapasztaltam. Jobbulást!
2023. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Kihagytam, hogy valamilyen relaxációs technika elsajátítása is hasznos lehet, pl. autogén tréning, amivel le tudod magad nyugtatni ha beüt a baj, ill. nagyon jó ha rendszeresen meditálsz/relaxálsz akár youtube-on lévő relaxokkal, van fent egy csomó, eleinte hasznos a vezetett meditáció (ahol beszélnek hozzád közben).
2023. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!