Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek,ha kitett a pszicho...

Mit tegyek,ha kitett a pszichológusom, de nem tudok továbblépni?

Figyelt kérdés

Súlyos depresszióm van,pszichiáter állapította meg.

Találtam hónapokkal ezelőtt egy tündéri kedves nőt,aki nagyon lassan, több hónap alatt, de felnyitott...


Tudni kell,hogy rendkívül zárkózott vagyok. Egész életemben bántalmaztak, sok szörnyű dolog van/volt. Ami most folytatódik a férjem által.

Ezekről eddig senkinek nem beszéltem soha, és nem is fogok tudni rajta kívül senkinek. Ez biztos.


Viszont úgy döntöttem, gyógyszer nélkül leszek túl ezen. Amilyen problémáim jelenleg vannak,azon a gyógyszer sajnos csak rontana az élethelyzetem miatt.

Így meg ő nem vállal tovább.

Kitett.


A kórházba tudok járni, klinikai szakpszichológushoz. De ott nem megy a beszéd. Az a pszichológus nem jön be, zavar a zaj,a többi ember,a kórházi atmoszféra...És ritkán is vállal. 4-5 hetente 1x. Ez nagyon kevés.

Nem megy.


Így meg összeomlottam. Öngyilkos késztetésem van kb 8-9 hónapja. Volt egy-két neccesebb dolog, de megvagyok.

Viszont így egyedül nem fog menni.


Írtam neki egy levelet 2 napja,hátha visszafogadna. De olyan távolságtartó választ kaptam,hogy oda tuti nem mehetek vissza.

Félti a karrierjét,elmondta.


Nem tudom, mit csináljak. A családból senki se tud semmiről. Mivel mindenki érintett a bántalmazásban,senkihez se tudok fordulni.

Magamat meg már felőröltem kb. Attól félek, már nem bírom sokáig.

Arra is gondoltam,hogy felhívom a lelki segélyt,de nem mertem még eddig.


Természetesen barátom barátnőm senkim sincsen,világ életemben elzártam magam mindenkitől. Így éreztem magam biztonságban.


Viszont ennél a pszichológusnál biztonságban voltam. Úgy éreztem. Sose volt még ilyen eddig.


2023. jún. 13. 22:41
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket,ne kérdezzetek részleteket. Privátban sem.
2023. jún. 13. 22:44
 2/34 anonim ***** válasza:
57%
Hívd a lelkisegélyt , és keress pszichiátert is elsőre.
2023. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Van a kórházban. De 5 percig vagyok bent nála,és jöhet a következő. Nem sokat ér.
2023. jún. 13. 22:51
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszert végül elfogadtad?
2023. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

És mint írtam,én nem tudok beszélni a bajaimról a kórházban.


Basszus a félhomályos totál megnyugtató pszichológusomnál volt 4 hónap,mire jutottunk valamire...


Mire elég 5-10 perc... A pszichiáter amúgy is csak rám nézett,adott 2 receptet és ennyi. Meg se próbált beszélgetni. Mondjuk nincs is rá ideje,sok a beteg.

2023. jún. 13. 22:54
 6/34 anonim ***** válasza:
20%

Több sebből is vérzik ez a story (már hogy full kamu az egész)


Így érdemben nem is reagalnek

2023. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Kiváltottam,bevettem 4 fél szemet és ennyi. Nekem jelen helyzetben csak ártana. Nem lehet.


A pszichiáter nem is ismer. Nem tudja a problémáimat és nem is kíváncsi rá. Úgy adott gyógyszert.

De én nem tehetem meg,hogy rászokok.


Úgyhogy anélkül kell boldogulnom valahogy. De iszonyat nehéz.

2023. jún. 13. 22:56
 8/34 A kérdező kommentje:

6! Nem kamu sajnos. Bár az lenne.....Tudod mikor 3 napja csak azért mentem ki az erdőbe, hogy megkeressem a síneket,elég valóságosnak tűnt...


Szívesen bebizonyítom,hogy nem kamu. Kérdezz. Ha olyan,válaszolok. Csak ne a bántalmazásról. Kérlek.

2023. jún. 13. 22:58
 9/34 anonim ***** válasza:
57%
Szedd a gyógyszert és valószínűleg újra elvállal. Mikor jutunk már végre oda, mikor nem demonizáljuk a mentális betegségekre szedett gyógyszereket? Bajban lennénk, ha a műtét előtt álló beteg is elkezdene hisztizni, hogy márpedig neki nem kell se altató, se érzéstelenítő, megy az neki eltökélt mentalitással is.
2023. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
39%
Hova írtál neki levelet a lakására? Ez elég bizarr
2023. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!