Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus szerint depresszi...

Pszichológus szerint depressziom nincs, viszont szorongásom elég erős, azt javasolta speciális terapeuta volna jó?

Figyelt kérdés

Baráti alapon segít nekem. Most végzett nemrég, nincs sok dologban kompetenciája. Plusz nem is szeretne kezelni azért mert ismerősök vagyunk.


Azt hittem régen csak az szorong aki depressziós. Akkor ezek szerint nekem másból fakad.


Lehet erre csak szorongásoldo a jó megoldás?


2023. jún. 13. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is csak szorongásos vagyok, depressziós nem. Sajnos a szorongásoldók azok nyugtatók. Épp ezért, mivel azok függőséget okoznak elég gyorsan, keress pszichiátert. Antidepresszánst adnak a szorongásra, arról könnyebb lejönni. Az antidepi nem csak a depressziósok gyógyszere.
2023. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Gyógyszer nélkül is rendbe lehet jönni. 1 vélemény meg nem vélemény. Tuti, hogy a helyedben semmiféle nyugtatót nem szednék.
2023. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
2...úgy ahogy mondod, 1 vélemény...biztos nem éltél még át szorongásos fizikai tüneteket, akkor tudnád, hogy van az a pont amikor kell gyógyszer.
2023. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Ne pszichiáterhez menj, hanem klinikai szakpszichológushoz. Kiválóan meg tudja oldani a pszichoterápia. Gyógyszer csak végső esetben, mert az nem oki megoldás, hanem tüneti elfedés, és abban a pillanatban, ahogy abbahagyod, jön vissza. Annak kell gyógyszer, aki anélkül képtelen élni.
2023. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Milyen buta látásmód ez, hogy annak kell gyógyszer aki anélkül képtelen élni! Aki soha nem szedett de rászorul az szerinted azért szedné?!
2023. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen. A gyógyszer nem tiszta haszon, ha anélkül is meg lehet oldani. Májkárosító, vesekárosító, mellékhatásai vannak, kölcsönhatásai vannak, nehéz róla leszokni, ráadásul nem old meg semmit, csak tünetmentesít. Vagyis csak akkor kell ahhoz folyamodni, ha nincs más megoldás, mert mondjuk olyan súlyos az állapot, hogy az illető képtelen kimenni az utcára. A pszichoterápia pedig személyiségfejlődést hoz, önbizalmat növel, tisztázza a lappangó múltat, és ezáltal akár egy életre szólóan megszünteti a szorongást, boldogabb életet biztosít vegyszermentesen.
2023. jún. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos tévedsz. 15 éve voltam terápián, igen, hasznos és jó volt. Mégis előjött a szorongásom a semmiből, a semmitől. Tehát az se mindenható.
2023. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 15 évvel később előjön, az azért nem olyan rossz. De sokkal könnyebb lesz újra helyrehozni. Gyógyszer abbahagyásakor sokkal hamarabb visszatérhet.
2023. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De a pszichoterápiat is pszichológus csinálja? Vagy ez valami csoportos foglalkozás?
2023. jún. 13. 18:47
 10/11 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék gyógyszert szedni, ezért is kértem az ismerős véleményét
2023. jún. 13. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!