Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, ki leszokott a...

Van itt olyan, ki leszokott a nyugtatókról, de mégis vannak elvonási tünetei?

Figyelt kérdés
Úgy értem a leszokás után is, és viszonylag régóta. Sorstártasak keresek, volna pár kérdésem. Privátban is írhattok. Köszönöm!

2023. jún. 14. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze.


Fejben örökre ott marad, hogy most sokkal könnyebb lenne bevenni egy tabit


Teljes leszokasrol nem is szokás beszélni, mindig lesznek megingások. Sajnos ez ilyen


Nem kellett volna elkezdeni anno



A Sóvárgás is egyfajta tünet


Normális ember fejében nincs ilyen hogy most bedodnek egyet, ahogy más az alkohollal van pl.

2023. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, zöldet kaptál, de amúgy nincs igazad, és nem is a sóvárgásra gondoltam.

Évek óta tiszta vagyok, mégis vannak tüneteim amik nem múltak el. És már akkor utáltam a benzokat, miközben még szedtem, és csökkentettem. Nekem nincs olyan, hogy hú de bekapnék egyet. És minden orvos rá akart beszélni, hogy vegyem vissza, de egyiuknek se sikerült. Az fix, hogy a számba be nem veszek benzot soha többet az életben!

2023. jún. 14. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy annak a tünete.


Lehet simán pszichoszomatikus tünet, csak gondolom a gyógyszerrel hozod osszefuggesbe.


Ha valaki stresszes és görcsöl a gyomra (ez egy enyhe tunet) akkor nem azért van mert 3 eve lejott a benzorol.


Ez egy egyszerű példa volt.

2023. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A megvonàsi tünetek max pàr hétig tartanak. Ezek a betegséged tünetei.
2023. jún. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt sóvárgás amikor nem szedtem. Amikor romlott az állapotom, újra felírták.
2023. jún. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sokan keverik itt a függőséget a kémiai dependenciával.

A Benzodiazepin a GABA receptorokat módosítja hosszútávú szedésnél (van, akinél rövid távon is), és személye válogatja, milyen ütemben áll helyre a természetes GABA anyagcsere a benzo elhagyása után.

Hiába olvasok akár angol nyelvű tudományos cikkeket, nem találtam kutatást arra, hogy konkrétan milyen a lefolyása mondjuk 1000 emberre vetítve egy benzo-megvonásnak 10 éves követéssel pl.

Anekdotikus beszámolók vannak sokaktól arar nézve, hogy akár évekig is küzdenek maradványtünetekkel a benzo- szedők.

És nem, nem FELTÉTLENÜL a betegsége tünetei, rengetegen sosem szorongtak előtte, mert pl antibiotikum okozta akatízia, vagy egyéb állapotok miatt írták fel eredetileg.

2023. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!