Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme a nyugtatóknak?...

Van értelme a nyugtatóknak? Van olyan, ami csak a rossz dolgokat veszi ki az agyból, de a jót megtartja?

Figyelt kérdés
Eddigi tapasztalataim szerint a nyugtató olyan, mintha atombombát dobnának Jeruzsálemre. Megoldja ez a folyamatos belviszályokat? Meg. Na de milyen áron? A jó dolgok is tönkremennek általa. Nem sok nyugtatóval próbálkoztam eddig, mert olyan sokszor azért nincs rá szükségem, de eddig minddel fertelmes tapasztalatom volt. Nem nyugtattak azok le egyáltalán, csak adtak az agyamra egy ilyen letompított szűrőt, mintha bukósisak lenne a fejemen. Ha elfogadom, és beleállok, hogy az agy most akkor legyen leszedálva, akkor talán minimális hatásuk van, de az teljesen elfásít. Az ember nem érvezi onnantól a dolgokat, amiket szeret. Persze nem is utálja, de milyen árért? Ismerőseimből kiindulva, akikre tényleg hat a nyugtató: magát a szenvedélyt veszi ki belőlük. Szerintem egy szervezetnek szüksége van arra, hogy megjárja a poklot időnként, mert a pokolhoz képest van csak a mennyország. Nem hinném, hogy van olyan nyugtató, ami a poklot eltörli, a mennyországot viszont megtartja. De ha van ellenvélemény, azt szívesen meghallgatom. Nem kell nyugtató fajtákat megnevezni, nem "kísérletezni" akarok, csak érdekelne, ki hogy viszonyul ehhez a témához, akár használó, akár csak használóknak közeli ismerőse, rokona.

2022. nov. 11. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Hát nem kéne nyugtatózni minden nap, persze, hogy leszedál, ha vagy olyan hülye, hogy minden nap tolod.


Az arra van kitalálva, hogy ha nem tudsz aludni, beveszed, alszol. Vagy ha nagyon durva pánikrohamod van, szóval eseti kezelés, nem hosszútávú.

2022. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Jó a hasonlatod, bár én csak másokon láttam a hatást, magam soha nem próbáltam.

Szorongásoldónak taurint használok, időnként macskagyökér-kivonatot, hogy segítsen el- vagy visszaaludni, ezek nem tompítanak, viszont valóban van enyhe, de érezhető nyugtató hatásuk.

2022. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk akinek tenyleg nyugtatóra van szüksége, annak lófact sem érnek ezek a gyógynövényes placebo hülyeségek.
2022. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Akinek szüksége van nyugtatóra annak általában elsősorban már elviselhetelen testi tünetei vannak (izommerevség, heves szívverés, szájszárazság, szédülés, remegés stb. és ezek kombinációja 0-24 vagy indokolatlan élethelyzetekben) amire nagyon jó hatással vannak a nyugtatók. Tehát nem feltétlenül az agy elcsendesedésére vágyik aki szedi (kétségkívűl ez is vele jár) hanem a test visszazökkenését a normál állapotába. A posztod alapján ilyet még nem éltél át, mivel akkor nem vonnád kétségbe a nyugtatók létjogosultságát.
2022. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugzatók? Hany félet próbáltál?


Nekem semmi olyan nem volt, amit te írtál.

2022. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl kicsi vagy túl nagy volt az adag.
2022. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te is szedted neha, ismerőseid is szedik? Nem lehet, hogy a betegség veszi ki belőlük a szenvedélyt?
2022. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mire szedted? Szorongásra? Rossz kedvre?
2022. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!