Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szüntethetném meg az...

Hogyan szüntethetném meg az állandó tartalomfogyasztást?

Figyelt kérdés
Tartalomfüggő lettem, naponta sok videót nézek, amik összességében értékesek és hasznosak, többnyire tudományos jellegűek, de úgy érzem, hogy nem jut idő másra ezek miatt. Hogyan szoktathatnám le magam?

2023. jún. 15. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szervezz programokat, sokkal könyebb elszakadni ettől, ha valaki együtt lógsz. De egyébként ne parázz rá szerintem annyira, mert egy kis tudásbővítés sosem árt, képzeld el, mások tudományos videók helyett miket néznek....
2023. jún. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár ötlet:

- tervezz kintre szabadidőt

- iktass be naponta x óra y percet, állíts be stoppert amikor elkezded hogy idő lejártakor giling-galangoljon és azonnal fejezd is be a videónézést, maximum jegyezd meg hol tartottál stb...

- találkozz barátokkal, keress érdeklődésednek megfelelő csoportokat, hobbikat, művelődési házat, bármit

2023. jún. 15. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"egy kis tudásbővítés sosem árt, képzeld el, mások tudományos videók helyett miket néznek..."

Igazad van, csak azt érzem, hogy mellette élnem is kéne. 4-5 éve minden szabadidőmben videókból, szakirodalmi könyvekből vagy publikációkból tanulok, 99%-ban vázlatot is készítek, hogy megtanuljam. Magyarul ritkán vannak új tartalmak, így leginkább angolul tájékozódok. Ezért is határoztam el, hogy fizikusnak tanulok, eddig csak tengődtem.



Kissé zárkózott vagyok, nincsenek barátaim, a családommal sem vagyok igazán jóba, így kicsit nehéz lesz másokkal lógni. Ismerkedni is szeretnék, viszont félek, hogy béna leszek. Tudnátok tanácsokat adni, hol és hogyan ismerkedhetnék?

2023. jún. 15. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdeklődésednek megfelelő csoportokat keress, a közös érdeklődés jó alap a remek beszélgetésekhez.
2023. jún. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!