Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A függő múltam miatt elfelejth...

A függő múltam miatt elfelejthetem az erősebb gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagy szükségem lenne orvosi segítségre, de őszintén, nem tudom lenne e értelme.

Sajnos amikor a problémáim elkezdődtek-szociális szorongás és depresszió-, akkor öngyógyszerezésbe kezdtem. Egy idióta voltam,kamasz, azt sem tudtam, hogy fuggoseget okozhat.(benzodiazepin)

Sokáig jól elvoltam, amiatt abba is hagytam, ugye ekkor jöttek elvonasi tünetek, orvos, stb. Ennek mar sok eve, viszont a problemaim ugyanugy megmaradtak, keptelen vagyok funcionalni a mindennapokban. Amikor legutobb kezeltek, nagyon gyenge gyógyszereket kaptam, fel is hivtak ra a figyelmem. Semmit nem használtak. Nagyon szeretnék kitorni ebbol a helyzetből. Igaz, a mostani tudasommal mar ódzkodom a keményebb gyógyszerektől, de egyszerűen nem hiszem, hogy az állapotomra lenne más megoldás. Probaltam en mindent, de legtobbszor kilepni sem tudok a lakasbol, az pedig egeszen elképzelhetetlen, hogy társaságban legyek. Tudom, hogy magamnak koszonhetem, de ez nem elet es fogalmam nincs mit csináljak. Elore is koszonom a válaszokat!


2023. jún. 16. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Ezeket a dolgokat ha megoldani akarod és nem csak elfedni, akkor komoly pszichoterápiát kell végigcsinálni.
2023. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Bízd az orvosra a gyógyszerezésedet és azon kívül, hogy pontosan úgy szeded, ahogy felírta és őszintén referálsz neki a hatásokról, gyógyszermentesen igyekezz javítani a lelkiállapotodon. Tarts kutyát, vidd el sétálni, húzd ki a függönyt, sportolj, vegyél fel egy kényelmes ruhát vagy egy olyat, ami jó emlékeket, érzéseket ébreszt benned. Fejleszd az önismeretedet. A napi 3x étkezés lassan felszívódó szénhidrátokkal segít, hogy a vércukrod és az energiaszinted kiegyensúlyozott legyen.
2023. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. De jelenleg a szoc.szorongas miatt lehetetlen szint, hogy egy idegen emberrel beszelgessek, plane hosszasan, őszintén es mély dolgokról.
2023. jún. 16. 09:13
 4/12 A kérdező kommentje:

2, koszonom, nagyon kedves vagy!

Viszont ezeken mar tulvagyok sajnos. (allatot kiveve, azt felelotlensegnek ereznem, hisz magamrol sem tudok gondoskodni)

Egészségesen etkezem, rendszeresen sportolok (rendeztem be itthon egy kondiszobat)

Sokat olvasok, fokent onismereti es onfejleszto könyveket. Nyilvan hatnak a hangulatomra, arra jok, hogy a depresszio ne uralkodjon el rajtam teljesen es ne csak vegetaljak itthon. De a szorongason semmi nem segit evek ota nem tudok emberek koze menni.

2023. jún. 16. 09:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig van más is szorongásra mint a benzo. Nem adott antidepresszáns az orvosod?
2023. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Antidepresszánst nem lehet abuzálni (nem fog euforiat okozni és ha egyszerre többet veszel be akkor csak rosszul leszel nem pedig jobban), teljesen más mint egy benzo, úgy, hogy azt simán szedhet egy ex-gyogyszerfüggő is. Szorongásra hosszútávra amúgy is antidepresszánst írnak fel. De ja, a benzokat valószínűleg elfelejteheted.
2023. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Macskát vegyél mert az sokkal önállóbb es rengeteget segíthet az állapotodon. Akár kettőt, akkor biztos nem lesznek magányosak.
2023. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha votlál nyugtatófüggő, akkor azt nem fogsz kapni, abban biztos lehetsz.
2023. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miket szedsz?
2023. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kb 6 eve semmit. Elotte Parnassan+ attarax, kesobb scippa meg még valami volt utana, amire nem emlekszem. Semmit nem hasznaltak, ezért abbahagytam oket. 7-8 eve volt a frontinos sztori, ami arra legalabb jo volt, h A-bol B-be eltudtam menni.
2023. jún. 18. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!