Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfelejtheti egy szülő, hogy...

Elfelejtheti egy szülő, hogy bántotta a gyerekét?

Figyelt kérdés
Olvastam erről korábban, most viszont hiába keresem, nem találok erről még csak egy cikket sem. Ha jól emlékszem abban az írásban arról volt szó, hogy egy anyának akkora trauma, ha bántja a saját gyerekét, hogy nem tud vele megbirkózni és elfelejti, legalábbis így lebutítva nagy vonalakban ez volt a lényeg. Van olyan ismerősöm, aki fiatal korából sok rossz dologra nem emlékszik, ő azt mondta ez neki egy olyan védekezési mechanizmus, ami nem szándékos. Az én anyám nagyon sokat bántott engem verbálisan és fizikailag is, nagyon csúnyán. Az egész gyerekkoromat vele kettesben töltöttem és nincsenek szép emlékeim egyáltalán. Most viszont, 10 évvel azután, hogy elköltöztem tőle ritkán beszélek vele, egyik beszélgetésünk alkalmával viszont mikor ez szóba került váltig állította, hogy ő engem sosem bántott. A mai napig meggyőződése, hogy sosem emelt rám kezet, sosem ütött meg, mindig szépen bánt velem. Volt időszak, mikor elgondolkodtam, hogy talán velem van a baj, én emlékszem rosszul, hogy talán tényleg nem bántott, viszont rajtam kívül emlékeznek mások is, rengetegszer vert nyilvános helyen vagy visszhangzott az egész utcánk attól, ahogy üvöltött velem. Tehát létezik, hogy tényleg nem emlékszik? Annyira magabiztosan mondja, hogy nem bántott, hogy a saját emlékeimet is megkérdőjelezem miatta, én ezt nem tudom hová tenni. Nem annyira fontos igazából, mert nem változtat semmin, de a pszichológiai része mégis nagyon érdekes. Ha esetleg tudtok ezzel kapcsolatban mondani valamit, vagy linkelni valami cikket, szakirodalmat annak nagyon örülnék, hátha picit jobban megértem mi zajlik benne.

2022. máj. 8. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
" Ha jól emlékszem abban az írásban arról volt szó, hogy egy anyának akkora trauma, ha bántja a saját gyerekét, hogy nem tud vele megbirkózni és elfelejti, legalábbis így lebutítva nagy vonalakban ez volt a lényeg." Ez nemes egyszerűséggel baromság. Nem elfelejtik, hanem letagadják, mert teljesen jogosnak hiszik hogy bántalmazzák a gyereket. A bántalmazóknak legtöbbször meggyőződése hogy ők szuper szülők.
2022. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
csak letagadja. emlekszik o mindenre, csak mostmar ciki mert te is felnott lettel es atlatod es erted mi tortent veled. amugy nem ertem hogy aki bantja a gyereket az arra nem gondol hogy egyszer az a gyerek felnott lesz??
2022. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elhárító mechanizmus a tagadás vagy elfojtás. Hogy nála ez hazugság vagy tényleg elfojtotta, vagyis önmaga elől is a tudattalanba rejtette a saját lelki egészsége védelmében, azt nem tudom, de van ilyen.
2022. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak érdekes esetek az tény...


Szerintem sok szülő csak uralkodni akar a gyerekén, nem is szereti valójában. Az ilyenek még maguknak is hazudnak

2022. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!