Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hívhatok 17 évesen magamra...

Hívhatok 17 évesen magamra mentőt (ha nem otthon, hanem városban vagyok) olyan indokkal, hogy önveszélyesnek tartom magam?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi fog történni, kb. mi a menete? (minden téren, akár hogy a mentők kiérkezése után mi történik is)


Nem tervezem megölni magam jelenleg, de az új gyógyszerem kezdeti mellékhatásai között az önsértő gondolatok/késztetések felerősödése is jelen van, ami nálam nagyon előjött - az eddigi legrosszabb visszaesésemben vagyok és bár a sebek "csak" irháig(?) mélyednek jelenleg, az elmúlt 5-6 napban folyamatosan visszaestem (2-3 hónap tisztaság után) és napról napra csak rosszabbodik. Nagyon nem bízom jelenleg magamban és kissé félek is.


Ezzel gyermekpszichiátriai osztályra kerülök? (csak hogy tudjam, mire készüljek)

Ha igen, lehetséges kérnem hogy már csak onnan szóljanak a szüleimnek hogy mi a helyzet? (önmagam nem merem nekik mondani, hogy önveszélyesnek érzem magam)



2023. jún. 17. 20:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%
nem
2023. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

A magyar mentő kiröhög az ilyenért. Inkább hívd fel ezeket:


Ingyenes, anonim, a nap 24 órájában hívható lelki elsősegély-szolgálat

várja a hívásokat a 116-123 és a 06-80-810-600 telefonszámon.

2023. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

Ha úgy érzed baj van, bármikor!! Hivhatsz, az emberi élet épsége legyen a legelső.


Jobbulast.kivanok

2023. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%

A dokival beszélj (aki felírta a gyógyszert), hátha tud valami jó megoldást, mert az, hogy akár csak a kezdetben is ilyen komoly problémát okoznak a mellékhatások, az nagyon nincs rendben.


(Ha valakivel szeretnél erről beszélgetni, nekem írhatsz, sokszor az is tud egy kicsit javítani a helyzeten, ha nem vagy egyedül.)

2023. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Hívhatod őket, csak nem jönnek ki.
2023. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#2-es:

Ha azt mondom, hogy öngyilkossági gondolataim vannak és bár most nem tervezem se megtenni, se megpróbálni, viszont önveszélyesnek érzem magam (itt esetleg kifejtem) és nem érzem magam önmagammal biztonságban, félek magamtól, komolyan vesznek?


A probléma, hogy amíg "nyílt", főleg otthoni környezetben vagyok (ha napközben el is megyek otthonról elterelésnek, akkor este mindenképp) mindig megtörténik, és félek. Naponta rosszabbodik és már félek otthon lenni és magamtól is. Ilyen szempontból érdemesebb is lenne talán a gyermekpszichiátrián lenni mert egyrészt lehetőségem sincs rá, másrészt talán kezelést is kapok, ami segít.

2023. jún. 17. 21:08
 7/28 anonim ***** válasza:
2%

Mindig ennyit szoktál hisztizni?


Mi a tökömért itt kérdezed meg ahelyett hogy felhívnád őket ha annyira a gyermekpszihiátrián szeretnél lenni?


Ja megmondom: egy érzékeny kis hópihe vagy...

2023. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

17 évesen már nem valószínű, hogy a gyerekosztályra kerülsz, de a 16 és 18 év közöttieket helyhiány miatt küldenék egyik helyről a másikra, ha pedig nem súlyos a helyzet, akkor haza.

De ne haragudj, tiszta hülye vagy te is meg az orvosod is, hogy szedhetsz ilyen gyógyszert, hogy nem szóltál az orvosnak, vagy ha szóltál, azt mondta talán, falcolgass csak, annyi nem árt? Ne várd meg, míh komolyabbra fordul a dolog, mert akkor nem biztos, hogy épp a mentőhívás mellett fogsz dönteni, sétálj be a pszichiátriára, amíg észnél vagy, aztán reménykedj, hogy olyan orvost találsz, akinek nem közömbös, kinyírod-e vagy vagdosod-e magad a felírt gyógyszertől. Sok szerencsét és jobbulást!

2023. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#7:

Fel is terveztem őket hívni mindenképpen, viszont csak mikor bemegyek a városba holnap reggel/délelőtt, mivel az erős szorongásom miatt és mivel nem érzem komfortosnak itthon, család előtt, mai nap már nem tudtam megoldani. Mivel addig még van egy "kis" idő gondoltam megkérdezem, már csak hogy tudjam egyáltalán mire számíthatok...

(Arról, amit mondanék a mentőknek egyébként írtam is a pszichiáteremnek, mai nap esetleges válaszra is vártam viszont mivel nem érkezett de csak egyre mélyebbre "süllyedek" jutott eszembe az, hogy akkor a mentőket hívom)

2023. jún. 17. 21:17
 10/28 anonim ***** válasza:
70%
A 2-es vagyok, ha azokat a számokat hívod biztos komolyan vesznek, hiszen szakemberek vannak ott és pont azért, hogy ilyen bajokon segítsenek.
2023. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!