Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan törhetnék ki ebből az...

Hogyan törhetnék ki ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

Tanulmányaimmal kapcsolatos a probléma, jelenleg egyetem tanulok, de egyszerűen nincs erőm hozzáfogni a tanuláshoz. Mintha időpontra nem tudnék semmit sem megcsinálni. Tologatom a vizsgáimat, mert úgy érzem túl kevés az az idő, amit a megtanulásukra szántam volna, így hátha egy héttel később már jobb lesz. Szorgalmi időszakban meg kb mindenbe belefogok, így nem marad idő a folyamatos tanulásra. Szervezeteknek vagyok a tagja, blogot vezetek, kutyát sétáltatok stb. Mindig próbálok új dolgokat kipróbálni, gyakornoki programban, nyári egyetemen, versenyen részt venni, de mintha rettegnék valójában leülni tanulni. Egész életemben több dolgot csináltam egyszerre, már általánostól kezdve, korábban azt hittem ez a baj, mert a covid időszakban nem tudtam ilyenekbe belefogni. De semmi nem változott amióta újra leterhelem magam sem.

Mi lehet a baj? Tényleg néha úgy érzem, félek leülni tanulni, mert ennyi idő alatt úgyse lesz meg, de ha meg meg lenne az sem jó, mert jeles kellene, hogy felhúzza az átlagom. Mivel nem lesz jeles inkább el sem megyek vizsgázni, majd következő félévben vagy évben.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi volt a megoldás?

Mindig jó tanuló voltam, szerettem tanulni.



2023. jún. 18. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a mindent csinálok, csak azt nem ami az elsődleges volna egy potcselekves, amivel jutalmazod magad, hogy ne legyen mely buntudatod, hogy amivel kellett volna azzal meg nem haladsz.


Ezért van, hogy egyetemisták annyit takarítanak (ez egy példa, de valos) vizsgaidoszak alatt, mert mindent csinálnak, csak azt ne kelljen amit kéne.


Tanulj meg priorizalni és motivációt gyűjteni. Máshogy nem fog menni, magától pedig nem megy.


Én mindig negatív peldakkal motiváltam magam egyetemen. Tudtam, ha nem csinálom meg, akkor max mehetek arufeltoltonek 8 órában, amitől kikeszulnek 2 hét alatt.


Az egyetem egyrészt nagyon laza és kemény is egyszerre. De az élet sokkal keményebb lesz utána, mint akkor volt. El kell fogadni, hogy tanulni kell, aki ezt nem akarja annak nagyon nehéz dolga lesz.


Több éves tapasztalattal is nehéz jó munkát találni, a palyakezdo fiatalok szaktudas nelkul nagyon lentről kezdik ha nincs protekcio nagy szerencséjük.

2023. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el pszichiáterhez. Megvizsgál, aztán ha látja, hogy kezelés szükséges, akkor ad gyógyszert. Ha nem vészes, akkor elküld terápiára, ahol tudok foglalkozni ezekkel a problémákkal.

A saját példámból indultam ki. Ugyanilyen bajaim voltak, aztán utolsó mentsvágyból elmentem dokihoz, kaptam gyógyszert, és pár hónap után realizáltam, hogy az ilyen gondolatok, amik neked is vannak, eredendően egészségtelenek. Csend lett a fejemben, és volt kedvem leülni tanulni, mert tudtam, hogy TUDOK tanulni, ha rendesen működik az agyam.

Addig azt mondták otthon, hogy csak lusta vagyok, halogatok, stb. Én meg rosszul éreztem magam emiatt, de tudtam, hogy nincs igazuk. Gőzöm se volt arról, hogy csak rosszul működik az agyi kémiám.


Kezelés után hopp évfolyamelső lettem. Hopp lett jó munkahelyem. Stb, stb.

2023. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tanulást kell előre venni a sorban, csak utána jöhet minden más. Nem a tanulásra hagyni a többi mellett megmaradó időt. Majd ha a tanulás meg volt, akkor jöhet jutalomként más is. Táblázd be az idődet, jelölj ki minél több időt a tanulásra a naptárban és azt az időt töltsd is tanulással. Ha ez megvolt, utána jöhet csak minden más.
nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!