Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudok ebből a beteg...

Hogy tudok ebből a beteg állapotból kijönni?

Figyelt kérdés
Hetek óta nem tudtam hajnali 1 előtt lefeküdni, miközben gyakran 5-kor kelek. Extrém kialvatlan vagyok, és pont ez okozza a problémát: állva elalszok a zuhany alatt, 1 óra a vacsora, stb. Az egész életem az iskolából, az alvásért folytatott harcból és az alvásból áll. Szabadidőm sincs, a hétvégéket végigalszom. A tanulmányaimmal kezdek lemaradni. A pszichológus nem segít, sőt, újabban folyton elhalasztja a találkozást.

2022. febr. 13. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A probléma forrása a túlzott gondolkodás. A megoldás a meditációs gyakorlás.
2022. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 after stroke ***** válasza:
91%
A problémád forrása a stressz. A stressz hatására kortizol termelődik a mellékvesédben, ami nem engedi érvényesülni a melatonin nevű alváshormont. A kialvatlanság további stresszt eredményez ami tovább emeli a kortizolt. Egyfajta ördögi körforgás, amiből csak étrend- és életmódváltással lehet kiszállni.
2022. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 after stroke ***** válasza:
És igen, a meditációs gyakorlatok segíthetnek, főleg, ha közben a bolygóideget is stimulálod, pl énekléssel, gargalizálással.
2022. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!