Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehetne tenni, ha egy...

Mit lehetne tenni, ha egy családtagom állapota folyamatosan romlik?

Figyelt kérdés
Szülőről van szó, nagyon zárkózott élet, régen azzal indult, hogy mindenkire azt hitte nézik, folyton ideg volt, most hogy nem élek már én se ott (azért nem várható el hogy életem végéig mellette legyek, főleg hogy folyton veszekedés volt) olyan mintha 2 hét alatt fogyott volna, csontsovány, ki van sápadva, mintha magában beszélne a sarokba nézve, megszólalni alig tud, mintha egyre jobban be lenne lassulva, olyasmi mint a skizofrénia vagy demencia. De kértem segítséget, szerinte semmi baja aztán nem tudok mit tenni. Lehet el fogom teljesen veszíteni és a legrosszabbra kell gondoljak? Ilyen szintű leépülést még nem láttam, komolyan visszasírom mikor veszekedtünk vagy legalább volt annyi energiája, hogy kötekedjen velem...

2023. jún. 20. 13:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Olyasmiről számol be, hogy telepátiát is hallott, nagyon paranoid gondolatai is vannak, pánikbetegség, de ez egyre rosszabb és nem tudok mit tenni egyszerúen
2023. jún. 20. 13:38
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Orvosi (nagy valószínűséggel pszichiátriai) ellátásra van szüksége. Valahogy próbáld rábeszélni, hogy vizsgáltassa meg magát a pszichiátrián. Ha hajlandó erre, akkor kísérd el a szakrendelésre. Ha nem, akkor jelezd a háziorvosának vagy a területi pszichiátriai gondozónak, hogy milyen aggasztó tüneteket tapasztaltál nála és kérj tőlük tanácsot a továbbiakat illetően.
2023. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
112
2023. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A gyakorlatban ez semmit se ér.
2023. jún. 20. 14:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem a bàttyàm paranoid skizofrén. Háromszor volt pszichiátrián.(zàrtosztàly) Nem sok mindent ér. Inkább rosszabbodik az àllapota.


Láttam azonban olyanokat is, akik jól reagáltak a gyógyszeres kezelésre.


Kitartást neked és a családodnak!

2023. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt én is végigcsináltam, amikor az egyik családtagomon hirtelen kitört a téveszmés betegség. Nem szabad azt mondani neki, hogy amit lát és hall, az hallucináció, és amit gondol, az téveszme. Ha ezt mondod neki, akkor nem lesz hajlandó elmenni a pszichiáterhez. Viszont ha azt mondod neki, hogy látod rajta, hogy szorong és zaklatott és és a pszichiáter tudna segíteni neki, hogy jobban és nyugodtabban érezze magát (ez nem hazugság, hanem igazság), akkor esélyes, hogy rávehető arra, hogy pszichiáterhez forduljon.

Ezt a módszert egy pszichiáter tanácsolta nekem, és működött a dolog. A szóban forgó rokont ilyen módon sikerült elkísérni a pszichiáterhez, kapott gyógyszereket és azóta sokkal jobban van. (#2. vagyok.)

2023. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem működik sehogy. Amúgy meg olyan patkányok az emberek hogy nekem nem volt képes visszaszólni, vagy valaszolni a pszichológus se mikor menni akartam, pszichiáter meg flegmázott meg azon hisztizett hogy nem ahhoz a megyéhez tartozok. Szánalmas az egész na ilyenekhez sincs sok értelme elvinni, de a semmitől biztos jobb.
2023. jún. 20. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Háziorvosa tudni fogja, hogy melyik pszichiátriához tartozik. De kis együttműködés a szülődtől is kell, hogy a bemenetelt elfogadja, mert senki se fogja erővel bevinni.
2023. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy mondta hogy ne beszéljünk erről mert felidegesítem csak vele meg hogy helyrejön (ahhoz képest csak rosszabb)
2023. jún. 20. 17:51
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom szomorú így zárni az életet.. pedig nem is olyan öreg
2023. jún. 20. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!