Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt adhd milyen tünetekkel...

Felnőtt adhd milyen tünetekkel jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azokhoz szólna a kérdésem akik felnőttként autistak, adhd-sok, vagy ilyen ember van a környezeteben.

Ti miből vettetek észre hogy "betegek" vagytok?

Milyen tüneteitek voltak?

Ki vette észre? Hogyan elitek a mindennapokat?

Az ilyen olyan (🤣) online tesztek szerint enyhe adhd-m van, de kíváncsi vagyok hogy a való életben milyenek vagytok,es miket tapasztaltok magatokon.

Egyenlőre nem szeretném leirni milyen "tüneteim" vannak.

Van erre gyógymód egyébként, vagy ha tényleg az vagyok akkor fogadjam el, és viszont látásra? Köszönöm szépen a válaszokat! 😊


2023. jún. 24. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ti miből vettetek észre hogy "betegek" vagytok? A tünetekből.


Milyen tüneteitek voltak? Sokféle.


Ki vette észre? Hogyan elitek a mindennapokat? Tesóm, meg nagyjából mindenki, csak nem tudta mi az. Elég feltűnő, ha az embernek súlyos ADHD-ja van.


Az ilyen olyan (🤣) online tesztek szerint enyhe adhd-m van, de kíváncsi vagyok hogy a való életben milyenek vagytok,es miket tapasztaltok magatokon. Millió példa van rá, nem fogom itt koptatni a billentyűzetet. Használd a googlet, vannak facebook csoportok, reddit, stb.


Egyenlőre nem szeretném leirni milyen "tüneteim" vannak. Úgy sem tudnánk vele mit kezdeni.


Van erre gyógymód egyébként, vagy ha tényleg az vagyok akkor fogadjam el, és viszont látásra? Köszönöm szépen a válaszokat! 😊 Nincs, de kezelhető terápiával és gyógyszerrel. Elég jól.

2023. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Online teszteknel témától elvonatkoztatva mindig az jön ki hogy legalább enyhe


Szakorvossal kell konzultalni, nem online tesztre ami algoritmusbol teszi össze a diagnózist

2023. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Mindenkinek van valami mentális betegségre mutató tünete.

A gond akkor kezdődik ha valami az átlagnál többet foglalkozik ezzel!

2023. jún. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhonnan elkésni, mert még ezt is megcsinálom előbb,

halogatni a dolgokat, mert még sok idő van rá,

túlvállalni a feladatokat, de ha egyszer valamit elkezdek, akkor dőlhet borulhat minden se látok se hallok

2023. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

#3


ez egy tipikus tévhit, amit jó nagy önbizalommal szoktak beírni azok, akiknek fogalmuk sincs miről beszélnek.


Nem tudom amúgy az 1-es válaszom minek kellett lepontozni, az ADHD-t differenciál diagnosztizálni kell, mert túl sok minden látszik ADHD-nak, ami nem az. Nem vagyunk alkalmasak erre, és az internet nem megfelelő hozzá. Épp ezért hülyeség itt kérdezgetni, meg elmélkedni rajta. A googleban meg lehet találni a tüneteket, a DSM-5 részletesen leírja a diagnosztikai kritériumokat, ha úgy érzi a kérdező, hogy azok alapján feltételezhető, hogy neki van ADHD-ja, akkor a megfelelő orvoshoz kell fordulni, nem interneten diagnosztizálgatni magunkat, mert sokszor az orvosnak is nehéz eldöntenie, hogy most egy bipolárral, egy BPD-vel, szorongásos zavar vagy unipoláris depresszió tüneteivel áll szemben, vagy ADHD-val, és a fent felsoroltak együttesével (iszonyat nagy a komorbiditás ezekkel és az ADHD-val), stb. Amikor valakiben felmerül a komoly gyanú, akkor nincs más út, csak és kizárólag a megfelelő szakember. Az interneten 3 felé ember lesz, az egyik szerint hülyeség az ADHD, mert mindenkire rá lehet húzni (nagy lófaxt, csak nem tudod mi az az ADHD zsenikém), vagy mindenki is ADHD-s, akinek 2 tünet megvan mielőtt kikérdezné rendesen, a harmadik szerint meg fogalma sincs, mert nem tudja mi az (az egyetlen okos ember a 3 csoportból ő). A helyzet az, hogy a diagnózishoz kellene egy szülőddel is beszélni, tisztázni, hogy mióta, milyen tünetek, milyen súlyosságban és milyen régóta állnak fent, kizárni minden mást, ami okozhatja ezeket, és maximum utána lehet ADHD-ról beszélni. Nincs semmi értelme itt kérdezgetni. Egyetlen értelmes dolog van, felmenni facebookra, és felkeresni a felnőtt ADHD csoportot, ott vannak kalauzok, és a témában járatos emberek, akik tudnak segíteni. Itt név nélkül Gipsz Jakabok marhaságával foglalkozni NINCS értelme. Az én tüneteim leírásának SINCS értelme. Én kombinált tipusu, súlyos ADHD-s vagyok, a többség az én életemről olvasva azt fogja érezni, hogy neki nincs ADHD-ja, főleg egy lány, akiknél jellemzően teljesen másképp fest az ADHD, mint nálam. Nem véletlenül írtam olyan stílusban, hogy érezhető legyen belőle, hogy ennek semmi értelme. Mert nincs. Orvos, vagy nem, döntsd el minél hamarabb, mert a várólista több éves, és nagyon nem akarsz addig várni. Ne halaszd (ADHD-snak hiába mondom, de akkor se csináld), mert magaddal baszol ki. Ne itt kérdezgess. Ne legyél én, aki 2012-ben kérdezett itt róla először, és 2021-re jutott el orvoshoz, mert addig szarakodott. Ne vegyél el magadtól időt, ha NORMÁLIS helyeken utána olvasva azt érzed, hogy ADHD-d lehet, akkor húzás beutalót kérni SOTE ADHD ambulanciára, aztán, ha van pénzed kérsz időpontot magánra, és vársz 1-8 hónapot, ha nincs pénzed vársz a SOTE-n 24-36 hónapot. De ne szarakodj, mert nincs idő szarakodni.

2023. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezek vannak nálam is mint a 4-esnél, meg kb az összes tünet amit felsorolnak az ezzel foglalkozó oldalakon. Amúgy a munkahelyen kezdtek el gúnyolni, hogy engem mindenki feltart, mindenhova sietek, minden zavar stb. Saját magamon csak a befordulást vettem észre. A halogatás, késés, szétszórtság meg igaz rám kb mióta élek. Képes vagyok elindulni a buszhoz úgy, hogy idő szerint akkor megy el, mikor én kilépek az ajtón. Ha húst sütök akkor oda ég a krumpli, ha krumplit akkor a hús. Ha csinálok valamit, akkor csak az létezik, mindent kizárok magam körül, akár bomba is robbanhat. Tulajdonképpen másokat idegesít, engem a visszajelzések (persze gyere nekem, hol jár az eszed, mindig otthon hagysz vmit, sose érsz ide időbe, ezt se csináltad meg stb.) idegesítenek, eddig azt hittem, hogy velem minden okés. Egy idő után az ember önbecsülése romlik emiatt.
2023. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és még az, hogy ha jól érzem magam akkor folyamatosan beszélek az adott emberhez még a másik elunja magát. De ha más beszél én unatkozom. Ezt már viszonylag jól tudom irányítani (tehát hallgatni ha kell), de ha egyszer elvesztem a kontrollt vége.
2023. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os, diagnosztizálva vagy? ez elég tipikus ADHD-s életnek hangzik. Addig jó, amíg nem ég a konyha, én már 3x gyújtottam ki.
2023. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 nem vagyok, igazából most jövök ki egy elég erős érzelmi gödörből (ez ettől független), úgyhogy mostanában kezdtem el komolyabban foglalkozni az önismerettel.

Az igen! Oda kell figyelni az biztos, még ha sok energiát is vesz igénybe a koncentráció.

Én induláskor 100x megnézem, hogy minden ki van-e húzva, el van-e zárva stb, mert tudom, hogy valamit mindig elfelejtek.

Lehet, hogy egy kis OCD-m is van. :D

2023. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, csak tisztában vagy vele, hogy mindent elfelejtel, és már előre félsz. Vizsgáltasd ki azt a lehetséges ADHD-t, könnyebb lesz az élet.
2023. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!