Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha sokféle betegsé...

Mit tegyek, ha sokféle betegségem van, gyógyszerrel és terápiaval is nehezen enyhülő tünetekkel?

Figyelt kérdés

Szedek gyógyszereket, kb 4 éve járok terápiára. Rogersi/kognitívről váltottam sématerápiára. 2 hetes nappali kórházba készülök.


Nagyon sokféle pszichés tünetem van. Ha csak 1-2 lenne, akkor könnyebb lenne kezelni, de gyógyszerrel nem lehet mindet hatékonyan csökkenteni erős mellékhatások nélkül. Járok pszichoterápiára, de nehéz haladni, mert egyszerre nem lehet sokféle tünettel, problèmával foglalkozni.

Van ami enyhül, más erősödik.


Nagyon kimerültem, belefáradtam ebbe. Úgy gondolom, hogy soha nem lesz vége a szenvedésnek, csak jobb időszakok jöhetnek.


Keveredett már ki vki gyerekkorból hozott C-PTSD, ennek következtében személyiségzavar, bipoláris zavar, szorongás (enyhe szoc fób, egyéb fóbia, kényszeres tünetek) diagnózisokkal rossz állapotból? Alvásommal is komoly gond van. Korábban pszichotikus epizódom volt. Abból hanghallás és egyéb haluk maradtak, enyhe formában.

Ezek pszichoterapeuta orvos által is megállapított betegségek.


Ezek következtében drogozásbs is belecsúsztam. Most szokok le. Kínlódok a megvonási tünetekkel.


Személyiségzavarra, traumákra nektek mi vált be? Milyen típusú terápia?


Voltam többször kórházban, 10 éve Thalassa Hàzban.



2022. aug. 22. 05:50
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

A fo kerdesre nem tudom a valaszt, de a drogokrol minel elobb allj le, mert az csak tovabb fokozza, ronthatja a tuneteket.

Sok erot kivanok

2022. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Drogról most állok le. Sokat nem rontott a betegségemen. Nem váltott ki új betegséget, de alvászavart, labilis állapotot a végén már okozott. A megvonása enyhébb tünetekkel jár, mint amikor drogoztam.
2022. aug. 22. 06:33
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Igen, van más is így. Nekem csak hasonló. Pszichotikus nem vagyok


Nekem:

- szorongás

- közepes depressziós epizód

- ocd

- borderline(érzelmileg labilis szem. zav f6030)

- bipoláris hangulatzavar II (hypomán) típus

- szociális szorongás

- ptsd



Ezekkel is lehet élni, csak nehéz. És még 25 alatt vagyok. Ez a tragédia. Hogy még van 60 évem így, és nem öreg koromra betegedtem meg.

2022. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as.

Nagyon hasonló betegséged van. A bipolaritásnál tapasztalsz évszakfüggő megjelenést? Én télen gyakran súlyos depis vagyok, jó esetben csak közepesen. Nyáron felpörgök, kevert fázisom van.


Miket szedsz? Jársz terápiára?


Dolgozol? Tanulsz?


Nekem most nem látszik az alapállapotom mert Frontin, Elontril és drog megvonási tünetem van. Mindent fokoz.

2022. aug. 22. 08:10
 5/10 A kérdező kommentje:

Pszichotikus epizódom 15 éve kezdődött, 3 év alatt zajlott le. Minimális tünet maradt fenn, amit már nem kell kezelni.


Bipolra és szorongásra kell gyógyszer.

2022. aug. 22. 08:12
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Minden gyógyszert elhagytam. Dolgozom. Élek mint mindenki más, csak nekem nehezebb. Ennyi

Kitartok.

2022. aug. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os! Te vagy a 3-as? Nem félsz, hogy visszaesel? Mióta nem szedsz gyógyszert?


Munkát nekem nagyon nehezítette, amikor nem szedtem gyógyszert és bipil kevertben voltam. Szellemileg szétestem.

2022. aug. 22. 08:57
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

#3 #6


2 éve nem szedek semmit. Csak valerianat meg orbáncfű.

Jobban vagyok mint előtte a többivel.

2022. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Örömmel hallom! Ha nincs bipollal visszaesésed, akkor lehet, hogy téves s diag is.
2022. aug. 22. 15:33
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
A kérdésedre sajna nem tudom a választ,mert szerintem ez egy életen átt tarto betegség. Én is bipoláris vagyok és gyógyszereket is szedek. De ingadozok ezek mellett is. Sokat vagyok depresszios. Ez mellett még szociália fóbiám,személyiségzavarom és kényszerbetegségem is van. Kitartást kívánok neked,mert ehhez a pokolhoz az kell.
2022. aug. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!