Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka, hogy nem tudok...

Mi az oka, hogy nem tudok kommunikálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Évek óta olyan problémával küzdök, hogyha találkozok pl barátokkal vagy akár csak telefonálok, akkor teljesen úgy érzem hogy össze vissza beszélek, ezt úgy értem hogy nem tudok ki teljesedni, nem tudok szépen higgadtan, választékosan beszélni, hanem konkrétan gyorsan össze vissza. Néha koncentrálni sem tudok a másik félre, mintha hirtelen teljesen máshol járnék hiába próbálok minden erőmmel koncentrálni az illetőre. Hihetetlenül aggaszt ez az egész mert nem tudom mi tévő legyek, néha tök cikinek érzem magam. Évekkel ezelőtt jártam pszichológushoz ahol meg állapítottak pánikbetegséget és magas fokú szorongást, ez állhat a háttérben? Igazából javarészt itthon vagyok, abszolút nem mászkálok szinte semerre sem, de szeptembertől megyek tovább tanulni és addigra ezen szeretnék változtatni. Itthoniakkal teljesen jól el tudok kommunikálni, semmiféle ilyen problémám nincsen, itthon konkrétan meg szűnik, na de máshol és másokkal kegyetlen… néha inkább meg sem szólalok ha nem muszáj, ha meg még is úgy alakul akkor hirtelen le fagyok és fogalmam sincsen mit mondjak, aztán erre jön a hírtelen össze vissza válasz… annó írtak nekem xanaxot amit alváshoz szedek 0,5mg-ot. De hogyha pl találkozóm van akkor 0,25-0,5mg-ot van mikor kénytelen vagyok be venni mert totál képes vagyok be pánikolni sajnos. Tanácsot szeretnék kérni hogy hogyan tudnék ezen az egészen változtatni? Meg mi lehet a kiváltó ok? A stressz/szorongás?

2023. jún. 24. 21:31
 1/10 A kérdező kommentje:
20/L
2023. jún. 24. 21:40
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Mért hagytad abba a pszichológust azelőtt, hogy meggyógyultál volna? A gyógymód a pszichológus!
2023. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért hagytam abba, mivel a fő orvos állítása szerint nem volt szükséges a további kezelés. Mondta hogy ezt a szorongásos dolgot saját magamnak kell leküzdenem, ők nem tudnak ebben segíteni. 7 évig jártam.
2023. jún. 24. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokat olvasol? Lehet segítene.
2023. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most akkor orvos vagy pszichológus? Pszichoterápiára jártál? Olyan nincs, hogy egy szakember kirúg azzal, hogy oldd meg magad. De 7 év haszontalanul az baromi hosszú idő, 1 év után új szakembert kellett volna keresned, ha nem használ.Nem tudom elképzelni, hogy a szociális fóbiát pszichoterápia és nyugtató kombójával ne lehetne rendbehozni.
2023. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gyermek pszichiátriára jártam 10 éves koromtól havi 1-2 alkalommal, ahogy idősödtem két havonta kellett járnom, aztán 17 éves korom óta nem kell járnom. A 7 év alatt mindössze 4 szakember kezelt. Rengeteg de rengeteg féle gyógyszert kaptam, amik időközönként cserélődtek, aztán végül mindent le csökkentettek és szépen lassan el vettek, egyedül a xanax az amit mai napig szedek.
2023. jún. 24. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem terápia, ez lószőr. Terápiára járj! Egyáltalán mi történt azon az évi néhány alkalmon? 17 éves korodban azért rúgtak ki, mert 18-tól már felnőtt vagy.
2023. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia, nagyon ismerős amiket írtál, ha van kedved beszélgessünk privátban, 21L
2023. júl. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, fú,mintha engem irtál volna le, ugyan igy vagyok én is . En is voltam psichiaternél,nálam sociális fóbiát állapitott meg, sajnos mar nem szedem a gyógyszereket,és minden vissza állt a régi kerekvágásba. En sem tudok senkivel sem kommunikálni értelmesen, csak a közeli ismerőseimmal. Jobb lenne ha elkezdeném újra a xanaxot?
2023. júl. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, jobb lenne, ha elkezdenéd végre a pszichoterápiát, 9-es! A gyógyszer nem szünteti meg a fóbiát, csak elfedi a megjelenési formáját.
2023. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!