Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikrohama lehet? Előfor...

Ez pánikrohama lehet? Előfordult másnak is?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja kezdődött nálam ez az egész macera.

Először egy erős fejfájással kezdődött egy pici szédüléssel spékelve + fülzúgás, zubogás, hupogás ( ha van ilyen szó ) illetve nyomott a fejem, mintha egy lufit fújnának benne fel, a szemem is szívesebben kiesett volna a helyéről.

Nagyon megijedtem, azt hittem agyvérzésem van.

Aztán pár napig semmi, utána ismét ugyanezek a tünetek. Akkor este volt, mértük a vérnyomásom, csak a második szám ment magasabbra (99).

Nem hagyott nyugodni, elmentem koponya CT, EKG, koponya MRI, agyi erek MRI, nyaki UH, szív UH, 24h EKG, fül-orr gégészet, szemészet… Tényleg minden… Negatív lett az összes.

Nagy labor is volt, picit a koleszterinem magasabb és a limfocita % egy picit. Belgyógyász szerint ezek minimális eltérések, valami gyulladás lehet a szervezetembe de nem ezért vannak a panaszaim!

Ez a pánik szerűség elmúlt egy darabig de a közérzetem nagyon rossz, alig van étvágyam, fogytam 6 kilót ( 79-ből), hányingerem van, olyan fáradt vagyok egésznap pihennék és úgy ég a szemem mikor kerülgetni szokott valami gyenge betegség…

Mai napon ismételten előjött, azt hittem meghalok… Fejfájás, fülproblémák, nyomás a fejben, szédülés legalább egyébként most nem…

Másnak is volt-e valami hasonlóban része?

Ez pánikroham? Vagy van valami szervi baj ami mögötte állhat? Illetve a “komoly” szervi betegségeket talán kizárhatom?

Mentális probléma miatt kérjek segítséget?

Nagyon stresszes a munkám ( nagy a felelősség ) illetve lesz egy nagyobb esemény 3 hónap múlva az életemben… ezek is kihozhatják?

A munka nem új egyébként, már több mint 10 éve nyomatom. Ha a munka, miért most jött ki?

Olvastam már mindent a neten, lehet ezt is hanyagolnom kéne…


Köszönöm aki elolvasta és aki válaszol is!


Mindenkinek szép napot!


35 éves /F



2023. jún. 26. 16:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Igen, lehet stressztol.

De azert en beugranek a korzetihez vervetelre, abbol sok minden kiderul. Csak, h ki lehessen zarni a szervi okokat.

2023. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod!

Voltam vérvételen! A referencia értékekhez képest csak pár eltérés!

Limfocita%, illetve a koleszterin 7,3 mmol/L

2023. jún. 26. 17:15
 3/20 anonim ***** válasza:

Igen, lehetnek ezek stressztünetek is.

"Ha a munka, miért most jött ki?" - valószínűleg mert most eszkalálódott annyira, hogy fizikai tüneteket okozzon.

Ha szervi baj kizárva, akkor kérj segítséget pszichiátertől. Terápia és/vagy valamilyen szorongásoldó jó eséllyel enyhít a problémán.

2023. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Talán kizárva a szervi baj, nem tudom mi jöhetne még szóba?

Mindenképpen kérek segítséget!

2023. jún. 26. 17:20
 5/20 anonim ***** válasza:

Ahogy irtad, 3 honap mulva fontos esemeny lesz az eletedben.

Ha mondjuk olyan tipusu, mondjuk eskuvo, akkor lehetnek ilyen tueteid a megnovekedett streddztol, ami hozzaadodott a meglevo (allando, munkabol adodo) stresszhez.

Talan javulsz majd, ha lemegy rolad az extra nyomas.

2023. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pánikroham. A stressz okozza, kiégési szindróma. Én 16 év után váltottam munkahelyet. Különben, fura dolgokat tud produkálni a pánik.
2023. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ez telitalálat volt! :-)

Nem a házasságtól vagy a nem megfelelő partnertől tartok…

Maga az esküvő, a tánc, figyelem, a középpont ami aggodalomra ad okot számomra.

Remélem elmúlik majd idővel!

Köszönöm neked is a választ!

2023. jún. 26. 17:59
 8/20 A kérdező kommentje:

#6

A munkahelyváltás jelen pillanatban nem lehet opció. Maximum, hogy milyen formában veszek benne részt.

Neked is köszönöm a választ!

2023. jún. 26. 18:08
 9/20 anonim ***** válasza:

Megertem, persze.

Meg azt is, h miert stresszelsz.

Talan beszelgess errol a menyasszonyoddal, hatha sikerul megnyugtatni egymast😂 mert gondolom o is stresszel.

Szerintem csak az extra nyomas, de konnyen lehet munka is. De latod ugy is, ha a lakodare utan meg vannak hasonlo tuneteid.

Sok boldogsagot!

2023. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy fül orr gegeszet sem ártana, mivel írtad a fülfájást. Az is okozhat szédülést...
2023. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!