Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veletek is előfordul olyan,ami...

Veletek is előfordul olyan,amikor azon a helyen ,ahol már egyszer volt pánikroham,féltek oda visszamenni?

Figyelt kérdés
Pl. arra gondolok,hogy ha a szobában volt egy pánikrohamotok,akkor ott mindíg eszetekbe jut,és pánikoltok a helytől? Mi erre a megoldás,hogy ez elmúljon? Most nyugtatót szedek,a pszichiáterhez is van időpontom 2 hét múlva,de addig mit tegyek,hogy az adott helyen ne törjön rám a rosszullét? Elkerülni nem tudom a helyet.. Van még valaki így?

2021. szept. 7. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igen, nálam is így megy. Pl mikor az ágyamban volt, akkor utána nagyon sokáig nem tudtam ugyanúgy feküdni benne. Úgy feküdtem hogy a fejem az ágy másik végében volt.

A konyhát meg évek óta kerülöm, az nagyon berögzült, ott mindig rosszul leszek.

2021. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok.Na de a konyhát hogy kerüljem,ha ott főzni kell?De mindíg rámjön a szédülés,gyors szívverés , ha 2 percnél tovább kell ott lennem.😒
2021. szept. 7. 19:24
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha főznöd kell, akkor sajnos sehogy nem tudod elkerülni :/

Megoldás lehet ha van aki átvegye a főzést, vagy ha rendelitek a kaját, vagy végső esetben ha átvariálsz néhány dolgot, hogy ne ugyanúgy legyen mint akkor volt.

2021. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Van megoldás, visszamész és szembenézel vele. Nekem ugyan ez volt sokszor, igaz tömegközlekedéssel. Rosszul lettem az adott buszon, jött a pánik? Ott rohadjon meg, másnap csak aazért is felszálltam ugyan úgy, engem ugyan nem nyom le a saját agyam...és érdekes módon akkor nem jött ki. Gyakorolni kell, akár a te esetedben is. Legyél bent 2 percet, tűrd egy kicsit a rosszullétet, aztán újra. Utána menj be 5 percre, aztán 10re és így tovább. Gondolj arra, hogy ezelőtt volt-e bármi bajod amikor bementél oda? Semmi? Akkor most se lesz, mit történhetne? Próbálj erre koncentrálni.
2021. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Van mikor tovább bírom mint 2 perc de már akkor is érzem egy pár perc után, hogy ki kell onnan jönnöm.És mindíg úgy megyek arrafelé hogy nem leszek rosszul,de valahogy ez már tudatalatt ott van és jönnek a hőhullámok,és "menekülnöm" kell.Már ez tényleg annyira idegesítő.Nem is tudom ezzel a pszichiáter mit fog tudni kezdeni.
2021. szept. 7. 21:07
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, jól látod, ez egy hibás gondolatmenet a tudatalattidban ami oda berögzült. A pszichiáter erre antidepresszánst fog javasolni első körben ez 99%.
2021. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha használni is fog akkor örülni fogok,de attól sem várhatok csodát majd csak pár hét után gondolom.🙄
2021. szept. 7. 21:27
 8/18 anonim ***** válasza:
Az olyan sajnos, hogy az első kb 2 hétben felerősíti a negatív érzéseket és kb 4 hét mire rendesen hatni kezd.
2021. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De azért remélem abban a 2 hétben nem csak feküdni fogok tudni,mert olyan rossz lesz igaz?😐Persze tudom mindenkinél más a hatás..
2021. szept. 7. 21:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Én Scippát szedek, egy hónapra kifeküdtem tőle, más meg azt írja, hogy 2 napig tartottak a mellékhatásai, tényleg egyénfüggő.
2021. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!