Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás esetén jó megoldás...

Szorongás esetén jó megoldás a struccpolitika?

Figyelt kérdés
Erősen szorongó típus vagyok, egy csomó dologtól félek, így ha ezek eszembe jutnak, azonnal terelem el a figyelmem, mert ha hagyom őket elhatalmasodni, rögtön jön a pánik és a gyomorideg. Ez jó stratégia vagy csak rontok a helyzetemen?
2023. jún. 26. 23:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mi neked a panik meg gyomorideg?


panikroham ugy hogy foldon fekszl mert azt hiszed meghalsz ugy ver a szived?


Vagy ongyilkos akarsz lenni?


Mi az hogy gyomorideg? Faj a gyomrod? Hanysz?


Ha ezek akkor pszichiater meg pszichologus.


Ha meg csak izgulsz akkor jo a struccpolitika.


Nekem pszichoszomatikus tuneteim voltak. Meg vannak de nagyon kis mertekben.


Amik voltak peldaul:


Panikroham hogy a szivem gyorsan vert gyakran, izzadtam, magas pulzus meg vernyomas.


Konstans szorongas miatt allandoan magas vernyomas meg pulzus. Szoval ez ilyen plusz a panikrohamra.


Minden reggel 3-4x fostam szo szerint (komolyan). A sok fosastol fissura ani lett (vegbelrepedes), az idegessegtol hanyas ritkan, sokszor etvagytalansag.


Minden 2. nap fajt a fejem, ugy hogy hanyingerem volt, nem tudtam tanulni.


Kozossegbe nem birtam lenni megint szivveres mint allat, remego hang, test remegesek, ciki volt. Csak akkor ha 1-2 haverral talakoztam. De idegenekkel lehetetlen volt, meg ma is nagyjabol.


Figyelemhiany a szorongas miatt, elvonta a figyelmem igy 70 - 80%-ban, emiatt csak neztek hogy "mi van?" amikor valaszoltam a tanarok meg diakok ha kerdeztek.


Versmondas meg verbalis felelet felejtos volt. Inkabb szo szerint mindig azt mondtam nem tanultam meg, nem keszultem es visszaultem, azt legalabb mindenki leszarta. Persze jott az 1-gyes, de inkabb bevallaltam es dogaval kijavitottam amin megint szorongtam (...), de sokkal kevesbe, mert mindenki csondben volt es senki nem figyelt engem.


A reggeli kelesnel kozvetlen hasizom gorcs volt a legrosszabb. Az mindennap ugy fajt hogy sikitani tudtam majdnem, de elviseltem, rohadt nehezen.


Ha ertelmes szuleim lettek volna, elvittek volna pszichologushoz/pszichiaterhez. Ezek a dolgok nem voltak normalisak. Nagyon sokat szenvedtem toluk, sokszor a jegyeimbe kerult, aztan az egyetemi felvetelre, meg ugye erettsegire.


Ha rendes nyugtato gyogyszereket meg antidepresszansokat kaptam volna amik ezeket kb 90%-ban eltuntetik es 99%-ban enyhitik, siman 5-os tanulo lehettem volna.


Lett volna baratnom talan, kivant egyetemre felvettek volna, jobb erettsegi eredmenyek, versenyekre mentem volna, szerettem a matekot, fizikat, foldajzot, informatikat, de inkabb a fizikat, biologiat is.


Orvos akartam lenni foleg. Aztan alacsony pontszam miatt mi lettem? Informatikus, eltalaltad. Konnyu bejutni. Legalabbis anno marha alacsony volt a ponthatar.


Na de elterek a tematol, evekig tartott ameddig nem kaptam nyugtatokat, antidepresszansokat. Magamtol mentem eloszor tobb pszichologushoz, majd egy kb. mindegyik azt tanacsolta hogy fekudjek be osztalyra mert ezt nem folytathatom (mar szuiciditasnal jartam).


Szoval a kerdesre valaszolva nem tudom neked milyen korulmenyeid vannak. Altalanos izgulas, agitacio, szorongas miatt nem kell komoly dolgokba belevagni.


Ha olyasmik vannak amiket en leirtam meg masok, akkor erdemes, ha nem szukseges es a strucctojasokat ott kell hagyni sajnos ez esetben.

2023. jún. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!