Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Arra jöttem rá, hogy lehet,...

Arra jöttem rá, hogy lehet, netfüggő (? ) vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Asszem, (sokakkal ellentétben az alkohol, cigaretta drog helyett) az internet-, facebook nyújtotta világba menekülök az élet problémái, munkahelyi, karrieri-, párkapcsolati gondok elől, (vagy egyéb, értelmesebb szórakozás helyett is), önfejlesztés helyett, ahelyett, hogy szembenéznék a gondjaimmal, és tennék magamért valami egyebet, határozott tettekkel. Régebb jóval talpraesettebbnek, életrevalóbbnak ismertem én is magam, és a környezetem is engem, most egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam (meg van a története is ennek), de most valahogy nincs erőm, ambícióm, motivációm, kedvem a dolgaimat végezni, csak azt teszem meg, amit muszáj, és azt is csak épp, hogy. Egyre inkább azt érzem, hogy ki kéne törjek ebből, mert nem visz jóra, de nem tudom, hogy kezdhetném, mert annyira erős az a valami, ami ebben tart, annyira mélyen-gyökerezőnek látom ezt a -lényegében- struccpolitikát, hogy nem tudom, hogy kezdhetném el, és mit tehetnék ennek érdekében.

26f



2015. szept. 16. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Nincs semmi ami érdekel? Esetleg régebben érdekelt? Vagy érdemes valami újba belevágni, sosem tudhatod, ha eleinte nehéz is, később jobb lehet, pl eljársz bringázni, lesznek társaid, akikkel együtt nyomod, túrázgattok minden és így ki lehet szabadulni ebből a dologból. Vagy ha nem is kiszabadulni, de meg lehet találni az egészséges egyensúlyt, a facebookot is meg lehet unni. 25f
2015. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem először próbálj más elfoglaltságot keresni. Ne rögtön a problémáidra koncentrálj.

Én a tv-vel voltam így. Hazamentem és egész délután, este a tv előtt feküdtem és semmi értelmeset nem csináltam. Azt vártam a munkában is, hogy mikor mehetek már haza lefeküdni.

Én kitaláltam mást helyette. Pl. régebben nagyon szerettem olvasni. Úgyhogy kerestem pár jó könyvet, nem kapcsoltam be a tv-t és olvastam. Aztán találtam több mindent is, ami lekötött. És persze közben a hozzáállásom is megváltozott a problémáimhoz. Már azokat is máshogy látom. Ami tényleg probléma volt, azt megoldottam. Ami nem, azon pedig nem rágódom tovább.

2015. szept. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Az már a függőségből kivezető úton fél siker, hogy érzed és elismered, hogy problémád van.

A munkád rovására még nem ment a dolog?

2015. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De, kezdett a munka rovására is menni. Ezért is gond. Kéne valamit csináljak (kreatív, tervezős meló), de "dög vagyok", vagy "meg kell pihenjek, mielőtt nekifogok", mert "nagy falat lesz", és csak tolódnak a tennivalók, eltelik szinte az egész nap, s nem haladtam semmit.


Sportolni akarnék néha (bringa, futás, stb, régebb karatéztam, szívesen csinálnám újra -elméletben-, de sose jutok el odáig, hogy keressek egy edzést) de sokszor ahhoz sincs ambícióm, nehéz rávegyem magam, hogy akkor most ez a program, ezt a rendszeres futást is csak tologatom magam előtt. Jó, ha néha összejön.


Többször elhatároztam, hogy mondjuk holnap netmentes napot tartok. Többször is sikerült, csak valamiért nem jön, hogy többet csináljak ilyent, mert akkor "szembe kell nézzek" a tennivalóimmal, és a problémáimmal, amitől meg hányok már. Ha meg nem is sikerül megtartsam, mert valami kifogást találok, hogy miért kell felnézzek netre, akkor meg utána lelkiismeret furdalásom van, és egy lúzernek érzem magam, aki kicseszik magával is, hogy nem képes parancsolni magának.


(Van egy erdei házunk. Mikor kint vagyunk ott, és dolgozunk valamit, valami "otthonit", nagyon jól elvagyok net nélkül egy hétig is, csak az olyan nagyon kiváltságos és ritka eset, hogy ott lehessek, már csak azért is, mert közben kéne menjen az élet tovább..)



De ez szimpatikus, hogy valami egyszerűt, és mindegy mit az elején, csak valami mást, és önakaratból. Asszem, séta, olvasás kezdetnek jó lehet.


Köszönöm a válaszokat. Természetesen még várok minél több választ, véleményt, tanácsot.

2015. szept. 16. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!