Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom levetkőzni...

Miért nem tudom levetkőzni azokat a beidegződéseket amiket otthonról hoztam?Elköltöztem a túlzott szigor miatt, és most ugyan azt várom el a páromtól amit tőlem otthon. Ez miattuk alakult ki?

Figyelt kérdés
A barátom épp tegnap jegyezte meg,hogy sokszor visszahallja az én számból, amit nagyanyám csinált velem, ami miatt aztán otthagytam őket. Ezt le lehet valahogy vetkőzni? 9 hónapja vagyunk együtt, és folyton azt érzem,hogy nem működik a dolog köztünk mert magasak a követelményeim és egyszerűen nem tudom lejjebb adni. Akárhova mentem eddig életem során,mindenütt azt a precízséget, és munkamorált kerestem amit otthon láttam és tanultam. Úgy érzem a mostani párkapcsolatom is legfőképp azért nem működik,mert nem tudok elengedni dolgokat, amiket otthon a nagyszüleim belém vertek.Egy részről jó az amit tanultam, de más részről ha olyan a partnerem ezzel a túlzott rendszeretettel az agyára megyek bárkinek. Na meg ami másnap piti, aprócseprő dolog az nekem igen is kell,hogy rendbe legyen. Forduljak ezzel pszichológushoz?
2023. jún. 27. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Pszichiaterhez, de biztos nem vagy egyedul.
2023. jún. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy ocd-d van, fordulj szakemberhez. Nem a nevelés okozza, hanem a szorongás. Vedd komolyan, mert én emiatt hagytam ott a páromat, nem volt hajlandó tudomásul venni, hogy ez egy betegség, de az élet élhetetlen és élvezhetetlen volt. Ok, hogy fontos a tisztaság, de ha már olyan szintű, hogy fáradtan sem pihenhetsz le, ha nem úgy áll a szőnyegrojt, vagy rászólsz a párodra, hogy úgy tette vissza a csészét, hogy nem megfelelő irányba áll a füle, vagy az összes dolog helyes rendjéről te döntesz, neki nem adsz beleszólást, hogy mi hová kerüljön, ezek figyelmeztető jelek, főleg, ha szorongás okoz, ha valamennyi ideig el kell tűrnöd, ha valami nincs a helyén.
2023. jún. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ezt csak terápiában lehet áthuzalozni. Magadtól nem. Nekem is sok idő kellett, míg megértettem, mert én azt a mentalitást hoztam, hogy csak magamra számíthatok, az élet kemény, ki kell bírni. Azt közben teljesen az ellenkezője az igaz. Ehhez kell a segítség.
2023. jún. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez simán lehet a minta, amit hoztál magaddal. Sajnos ezek hamarabb beépülbek egy gyerek agyába, viselkedésébe, minthogy tudatossá fejlődne.

Terápia. Pszichológus/pszichoterapeuta ajánlott. Pszichiáter szerintem felesleges elsőre, nem gyógyszerekkel kell megoldást elérni egy ilyenre, hanem önismerettel és magadon való munkával.

2023. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el terápiára, pszichológus, pszichiáter - legalábbis, ha nem akarod, hogy a párod hónapokon belül szakítson veled.


Éltem együtt ilyen emberrel, és 2,5 év után befejeztem vele, mert egy kib. szenvedés volt az egész. Soha semmi nem volt jó, mindenbe belekötött, kiborult, ha valamit nem úgy csináltam, ahogy elvárta, már kiakadt, csapdosott, vitázott - de olyan dolgokon, amin értelmes ember nem.

2023. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell ide pszichiàter hagyjuk már. A józan paraszti ész elég lesz ide.


Az a lényeg, hogy ne legyen kosz, piszok, egy kis kupi belefér.

2023. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Ügyes vagy te kérdező, tudod irányítani az agyadat!
2023. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megkentem az egyik tepsi kelt tésztát tojás-sárgájával. Majd letettem a kenőtollat egy kistányérra a konyhapulton, és megszórtam a rudakat szezám maggal. Elkészítettem a következő tepsi sós rudat, nyúlnék a kenőtollért, de sehol. A kistányér is eltűnt. A szézám mag is helyre lett téve.

Na akkor kifakadtam, és azt mondtam, hogy ha a köztársasági elnök vagy a pápa van nálunk látogatóban, akkor majd pakolhat koktél készítés közben is. De míg ketten vagyunk otthon, és ÉN csinálok valamit a konyhában, legközelebb ki ne vegye a használt dolgaimat a kezem alól, mert vagy én, vagy a rendmániája. Nehogy már egy kenőtoll egy félórára ne maradhasson kinn a konyhapulton, ha amúgy is használva lesz még. Szóval teljesen feleslegesen pocsékolta a vizet meg a mosogatószert, mert használni fogom még, és még egyszer tojásos lesz!

Ez volt lyánykorában, azóta a feleségem. Megegyeztünk, hogy csak amikor befejeztem a dolgomat, utána lehet tüsténkedni.

2023. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!