Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsban mi hizlal?

Az antidepresszánsban mi hizlal?

Figyelt kérdés
Önmagában a gyógyszer, vagy az hogy gerjeszti az étvágyat, vagy az hogyha az ember jobban van akkor többet eszik?

2023. jún. 29. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Nem a gyógyszer, hanem folyamatosan éhes vagy tőle, de nagyon durván. Nem mindegyik csinálja ezt, meg egyénenként is eltérhet, hogy kire hogyan hat, érdemes másikat kipróbálni, ha valamelyik ilyen hatással van rád, mert könnyen hízáshoz vezethet. Erős akaraterejű embernek is olyan étvágyat csinál, amit képtelen lelküzdeni.
2023. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

Azért a legygakrabban felírt antidepresszánsok, vagyis az SSRI-ok ritkàn okoznak leküzdhetetlen étvágyat, de a

hisztaminra receptorra ható antidepresszánsok (mirtazapine, mianserin, trazadone stb,) durván meg tudják dobni az étvágyat. De amúgy metabolizmust is befolyásolja, szóval elméletileg lehet hízni valamennyire akkor is ha nem eszik többet az ember, de tény hogy leginkább a megemelkedett étvágy kiatt híznak az emberek

2023. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez is változó. Például szokták mondani, ha jobb lesz a közérzeted jobban érzed magad az étvágyad is megnő. Nekem pl az anafranil fogyást okozott elég sokat anno, de én kutyául is voltam tőle. De a többi amit kipróbáltam sem produkált hizást nálam, pedig elég hizékony alkat vagyok.
2023. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!