Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trauma okozta emésztési...

Trauma okozta emésztési betegséget lehet gyógyítani vagy legalább javítani a trauma feldolgozásával (pszichológus segítségével?)?

Figyelt kérdés
Van gyermekkori traumám. A traumát okozó esemény óta olyan érzésem van, hogy nem olyan az éhségérzetem, emésztésem, mint előtte. Közben kaptam emésztőrendszeri betegséget. Nem akarok semmit bemesélni magamnak, de nyilván adja magát a kérdés, hogy a traumának van-e köze a betegséghez. Ha van, érdekel, hogy esetleg érdemes lenne-e eljátszani, hogy akár pszichológus segítségével feldolgozom a traumát. Ha ugyanis feldolgoznám, saját összeadás-kivonás eredménye alapján meg kellene szűnnie a betegségnek, vagy legalább is sokkal elviselhetőbbé kellene válnia. Azért kérdezem itt, mert nincs kedvem potyára kiadni tízezreket pszichológusra, ha vagy nem segít a feldolgozásban, vagy segít, de a betegség nem javul. Nem sajnálom a pénzt az egészségemre, csak nincs kedvem kidobni az ablakon a semmiért. Az SZTK-ban meg ugye sokszor betegítik a krónikus betegeket. Nézegetem a GNM-et, a Louise L. Hayt, a Máté Gábort, de olyan érzésem van, hogy egyedül csak kínlódás, meg hát persze nem is biztos, hogy működik.
2023. júl. 1. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Van közeli ismerősöm akinek sikerült kigyógyulni belőle. Ha Máté Gábort olvasod akkor már jó úton jársz. Fontos, hogy nem minden orvos egyforma.

Máté Gábortól 3-4 könyvet olvastam, a Normális vagy c. szerintem számodra legmegfelelőbb és egyébként az eddigi legjobb is. Illetve Edith Éva Éger - Az ajándék, 12 életmentő lecke is témába vág.

Ha még nem olvastad őket, olvasd el mindkettőt, lehet benne találni különböző gyakorlatokat is. Jóval olcsóbb mint egy orvos.

Ha ez megvolt, fordulj orvoshoz, így kicsit felkészültebben kerülsz oda és talán azt is el tudod majd dönteni, hogy jó orvosnál jársz-e vagy sem.

Sok szerencsét!

2023. júl. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!