Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a pszichológiája annak...

Mi a pszichológiája annak hogy a saját országod, nemzeted szidod, lenézed?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül csak magyar embereknél tapasztaltam ezt. Miért van ez a jelenség?Tovább kérdezve/gondolva az hogy az emberek az emberiséget fikázák az miért van?

2023. júl. 3. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Mert okot szolgáltatnak rá?
2023. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát annak hogy valaki szerint kb mindenben az ő országa a legrosszabb annak az az oka hogy így van és kész?
2023. júl. 3. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.


Tudod, "ha valakit mindenki hülyének néz, az lehet azért van, mert tényleg hülye".

2023. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nemzet egy emberi elme által kreált rendszer. Nem olyan mint a család, hogy ez van ezt kell szeretni. Attól mert ide születtem, nem jeleti azt, hogy szeretnem kell, főleg ha azt érzem, hogy folyamatosan ellenem dolgozik a rendszer.
2023. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen mentalitású.


De kettős a mérce. Én is adhattam volna bele sokkal többet, hogy jobb életem legyen. Az más tészta, hogy nem kéne törvényszerűnek lenni, hogyha nem viszi sokra az életben, akkor az országa miatt szar legyen neki is. Viszont ebből kiindulva afrikai kontinensen sokkal nagyobb szívás lenne élni, hiába lenne orvosi diplomám.


Meg kell emészteni, vagy le kell lépni. A siránkozástól még senkinek se lett jobb, max arra az 5 percre amíg elhiszi, hogy mindenről a másik tehet.

2023. júl. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Még az is ráerősíthet erre, hogy amiben benne vagy, annak jobban látod a hátrányait. Hasonlóan: az aktuális párodnál sokszor jobbnak tűnnek azok, akikkel nem vagy együtt. Mert az aktuális pároddal mindig együtt vagy, látod a hibáit is (akivel ritkán találkozol, az tudja mindig a legjobb formáját hozni, ha épp együtt vagytok).


De nyilván lehetnek objektív különbségek is. Valahol szerencsésebben, valahol kevésbé szerencsésen alakult a történelem, és ez máig kihat.

2023. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!