Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem kaptam diagnózist arról,ho...

Nem kaptam diagnózist arról,hogy pontosan mi a bajom.De ez lehet bordeline vagy bipoláris zavar?

Figyelt kérdés

Egy éve szedek már hangulatjavítót (setralint 50mg-bol masfelet)

A tüneteim előtte az állando levertség vagy a hirtelen felhangoltság volt,ami volt hogy naponta változott( leginkább naponta) Szorongásom volt,és panikrohamjaim.Esténként nem aludtam max 3-4 órákat emellett suliztam,dolgoztam és edzeni jártam.Minden ste azt éreztem hogy felvagyok pörögve,olyan tettre késznek éreztem magam és emiatt nem aludtam.Persze napközben használhatatlan voltam.Volt hogy a suliban aludtam.Folyamatosan éreztem ezt a feszültség érzést a gyomromban,és ha valamit nem mondtam ki hanem elfojtottam,ideges lettem.Nagyon durván és hamar fel lehetett idegesiteni ami kézremegéssel,tikkeléssel ,és rossz közérzettel járt.Mióta szedem a gyógyszert jobb már ,de az utóbbi pár napban újra érzem,hogy ideges vagyok.A gyomromban érzem az idegességet,pörgök egésznap,este alig alszok és napközben hiába vagyok fáradt sem tudok aludni.

Szorongok az utcán,és félek..

Nem tudom mi történt,de nagyon rossz így élni ,és diagnózisom nincs

Az orvos annyit írt a papírra hogy egyéb személyiség zavar

Nem tudom ez mit jelent

Mit gondoltok?


2023. júl. 5. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bipolaris, az biztos. Ott nem ingadozik naponta depresszio es mania. Es igy az antidepresszans jo neked. Bipolarisnal mas kell az impulzivitas miatt.

En borderline vagyok es semmi olyat nem latok itt. ( Egyik pillanatrol a masikra szakitas, baratsagok, kapcsolatoknak vegetvetes, iskola otthagyas, felmondas stb, es meg sok mas.)

Nagyon szorongsz, panikolsz es hangulatingadozasaid vannak. Nem minden egy betegseg, keverednek tuntetek.

Az antidepresszans panikra is nagyon jo. Eloszor hetekbe telik, mig hatni kezd. Ha meg nem szeded negy-hat hete, legyel turelemmel.

2023. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Becsületes orvos, legalább bevallotta, hogy fogalma sincs. :D Válthatsz életmódot, vagy járhatsz egyik orvostól a másikig, míg "rendesen" fel nem címkéznek.
2023. júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ja, es meg valami. Talan nincs is szemelyisegzavarod. Talan rosszul gondolja az orvos.
2023. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Blob, írja, hogy egy éve szedi, az azért több 4-6 hétnél. Amúgy ez tényleg nem hangzik szemzavarnak, de az egyéb sz.zavar a "mit tudom én" pszichiátriai szinonimája.
2023. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, elnezest. Az tenyleg nem oke, ha nem hat a gyogyszer a szorongasra, panikra. Kellene. Nem vagyunk egyformak, nekem anno Seroxat, aztan Paroxat arra is jo volt. Masik gyogyszer kellene masik orvostol.
2023. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen tünetekkel kevert szorongásos depresszióm van és alkalmazkodási zavarom. :/ sajnos nem váltak be a gyógyszerek eddig, amiket szedtem :(


ADHD-ra gyanakszom, totál ilyen tüneteim vannak, akkor pörgök amikor nem kéne. Ide nem ez kell.

2023. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!