Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, Szorongás és...

Depresszió, Szorongás és hányás ellen valami praktika?

Figyelt kérdés
Már egy hete nagyon szorongok, szomorú vagyok. Hányingerem van és nem tudok enni. Minden nap sírok és gyenge és letört vagyok. Ma reggel ettem egy kis dinnyét és kihánytam. Nagyon félek hogy sokat fogok fogyni és még hányásfóbiával is küzdök. Könyörgöm valaki segítsen!

2023. júl. 6. 10:37
1 2
 1/13 ShadowGanxter ***** válasza:
34%
Hányásfóbiám volt nekem is, de egyszerűen ha kell, sajnos nem tudsz mit tenni ellene, megtörténik. A többit magadnak kell leküzdeni, csak is egyedül, az meg hogy szomorú vagy, annak az okát keresd meg és találj rá valamilyen megoldást.
2023. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Orvos, az kell, es nyugtato, igen, antidepresszans akkor, ha nem lehet kordaban tartani tovabbra sem.

Nincs ertelme szenvedni, sokszor testileg is karosodni csak azert, mert vannak, akik az alkoholhoz hasonloan a gyogyszert is nyomjak, es rossz hiret keltik.

Nekem evtizedeim voltak arra gyogyszer elott, hogy nyomoritsam az eletem, remenyt vasaroljak, heti egy ora a semmire. Ezert szajkozom.

2023. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Átmeneti vagy maradandó megoldásban gondolkodsz? Ezt nem árt tisztázni
2023. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Történt valami, ami kiváltotta ezt a depresszív/szorongasos állapotot, vagy minden rendben veled, és mint derült égből villámcsapás érkezett ez az egész? Volt már ilyen korábban, vagy most elöször? Nem kezdtél-e szedni valamilyen gyógyszert/étrendkiegészítőt mostanában?
2023. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as jó lenne valami maradandó megoldás
2023. júl. 6. 12:26
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es igen új iskolába kerültem és mivel művészeti iskola, szar környéken itt szinte minden diák nehéz sorsú.egy éve gyógyultam ki a súlyos depresszióból és nagyon nem akarok vissza esni. De ez a sok nehéz sorsú lehangolt ember ez nagyon nincs rám jó hatással. Volt egy lány is aki nagyon megrázó dolgokat mesélt nekem magáról és tele van hegekkel. Szeretnék tőle "megszabadulni" mert komoly lelki problémái vannak és nem kezelteti magát. De nem vagyok elég határozott ahhoz hogy német mondjak
2023. júl. 6. 12:37
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

2es azért mert neked gyógyszer kellett neki nem biztos. Nem kell egyből tukmalni senkibe


Ha pszichológus is azt javasolja akkor igen


Nem véletlen létezik ez a tudományág. Majd az eldonti aki ebben kompetens, te pár sor után diagnosztizalod, hogy gyógyszer kell. Ez a szomorú, hogy téged már ennyire beszippantott a gyógyszerlobbi

2023. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

4-es vagyok

Ez egyrészt jó, mert tudod, mi a kiváltója az állapotodnak, másrészt meg ezek most olyan körülmények, amiket nem tudsz megváltoztatni, mert gondolom, nem szeretnél ezek miatt sulit váltani. Szóval, mivel alapjáraton hajlamos vagy a depresszióra, azon kellene dolgoznod, hogy kevésbé reagálj érzékenyen a környezetedre, hogy ezek a dolgok ne húzzanak le ennyire, ehhez meg egy jó pszichológus kellene, akivel legalább meg tudod ezeket beszélni és nem.magadban gyötrődsz és kerülsz egyre mélyebbre magad is mások szenvedése miatt. Az érzékenység szerintem a személyiség része (én is ilyen vagyok, és szintén művészeti suliba jártam) szóval fogalmam sincs, hogy mi a jó megoldás, mert nyilván megváltozni nem fogsz, de az nagyon nagy segítség lehet, ha van egy pszichológus, akivel ezeket át tudod beszélni, ha ad a kezedbe módszereket amikkel kicsit felülkerekedhetsz a mélypontokon. Mivel művész vagy, szerintem az is jó lehet (bár, eddig gondolom, magad ia eljutottál), ha meglovagolod ezeket a borzalmas mélypontokat és ezekből merítve alkotsz, próbált megjeleníteni amo benned van, ez nagyon hasznos, a pszichológusom mindig örül ha valamit írok/festek ilyenkor, mert szerinte ez nagyon jó feldolgozási módszer.

2023. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"próbáld megjeleníteni ami benned van"

bocs az elírásokért, siettem


egyébként meg valamilyen gyógynövényes shorongáscsökkentő is jól jöhet, pl. macskagyökér tartalmú Nervenpflege (rossman, dm), vagy golgotavirág, citromfű, rózsagyökér (rhodiola). Hasznos még a rendszeres (minden nap) relaxálás vagy meditáció.


Ja, és ne fogd vissza magad, ha alkotsz, az a legjobb, ha minden borzasztó kikerül arra a papírra/vászonra/akármire, és egyáltalán ne nézd, hogy szakmai szemmel milyen, csak magadnak csináld. :)

2023. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Semmi baj, és amúgy igen van pszichológusok de nem tudok vele találkozni szóval ja
2023. júl. 6. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!