Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen praktikákkal tudok...

Milyen praktikákkal tudok leszokni önmagam bántalmazásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves vagyok, kb 4 éve bántalmazom magam (szedegetem a bőröm mindkét karomon annyira hogy vérezzen, és miután begyógyult újra leszedem a sebet)

Tegnap voltam pszichológusnál és megkellett igérnem neki hogy amíg a paciense vagyok nem bántalmazhatom magam, viszont én ezt már kényszeresen csinálom úgy hogy észre se veszem.

Milyen praktikákkal tudnám leszoktatni magam erről?



2022. ápr. 27. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem alakíts ki vmi napirendet. Figyeld magad milyen helyzetekben jön elő ez a kényszer.

Pl.Próbálj meg sportolni,nyelvet tanulni sorozatok által,olyan egészségesebb dolgot,amire rátudsz kattanni és élvezed.

Nem tudom a szociális kapcsolataid milyenek,talán ennek feltárásában is lehet megoldás.

A pszichológus meg azért van,hogy segítsen szóval próbálj meg rá figyelni és őszintén elmondani neki mik azok a dolgok,amik aggasztanak.

2022. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Kösd hátra a kezed.
2022. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél fel hosszú ujjú inget, aminek gombok (még jobb lenne dupla soros) vanak a csuklójánál.

Így amikor ösztönösen nyúlsz, hogy piszkáld a karodat, előtte ki kell gombolni.

Ekkor lesz esélyed arra, hogy miközben a gombokkal bíbelődsz kizökkensz és abbahagyod tudatosan.

Ilyenkor állj fel, menj ki a szobából.

Ha van kert, erkely vagy ha van háziállat akkor hozzá.

Igyál egy pohár vizet vagy kaocsold be a tv-t vagy szaladj el a sarki kisboltba.


Érted gondolom.

2022. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Unatkozol. Meló kéne neked suli után, akkor nem lenne időd erre a baromságra.
2022. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát fejezd be, más megoldás nem igazán van, fel kell tárni az okát, olyasmi ez mint a stresszes száj rágás vagy kézbőré, esetleg fizikális téren való szétesés, mikor már a falat fejeli az ember, gondolom ez is ilyesmiből ered, de gondolom normás pszichomókushoz jársz és tudja.
2022. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Állíts magad elé - önfegyelemmel - határidőket. Eleinte 1-2 órát, aztán egyre hosszabbakat. Hogy addig nem nyúlsz magadhoz.
2022. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kezeidet kellene elfoglalni valamivel. Rajz, pl. Lehet kapni felnőtt kifestőket, színezhető mandalákat. Azzal szöszmötöljél :)

De lehet, hogy az is segítene, hogy tetetnél föl magadnak szép (diszkrét) műkörmöt és sajnálnád, ha az lepotyogna a vakarászástól.

Csak ötleteltem..

2022. ápr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus semmiféle apró praktikát nem mondott...??


Esetleg pszichiátert nem javasolt? Hogy legalább az első időszakra valami gyógyszeres kezelést is kapj?

2022. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7es: Rajzolni szoktam, videójátékozni, gitározni, viszont amikor ezeket nem teszem, egyszerűen amint meglátom a karom már észre se veszem de elkezdem bántani magam. A köröm lehet jó ötlet lenne, mert amikor nagyon rövidre levágattam akkor nem igazán tudtam sebeket okozni magamnak.

8as: nem mondott praktikát, viszont elküldött pszichiáterhez teljes kivizsgálásra

2022. ápr. 27. 13:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9: na akkor jó úton jársz.... A kivizsgálás után célzottan fogsz kapni terápiát.
2022. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!