Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Marijuána okozhat OCD-t?

Marijuána okozhat OCD-t?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. Összesen kb 25x cigiztem életemben, mind az elmúlt évben, több mint 3 hónapja szívtam utoljára. Tudomásom szerint rendes marijuána volt az összes, nem ilyen szintetikus gyökérség, egyetlen egyszer volt, hogy másnap fájt utána a fejem, de az akármitől lehet. Március 9-én életemben először egyik pillanatról a másikra kényszergondolataim lettek testi tünetekkel együtt. Először nem tudtam, hogy mi ez, éppen ezért egy kis időbe tellett, mire rájöttem kihez kell forduljak. Egy hónap után felkerestem egy pszichológust, akihez azóta járok és merem azt mondani, hogy sokat haladtunk a gyógyulásom felé.

Kérdésem a következő: Okozhat-e fű Obszesszív-Kompulzív zavart? Illetve mennyi az esélye annak, hogy valaha belefutottam szintetikus, vagy szintetikussal lefújt cigibe?

Mindegyik tartott legalább 2 órán keresztül és lassan ütött be, nem egyből 2 slukk után. Néha voltam picit paranoiás de csak ha utcán kellett lennem, picit éreztem a szívdobogásom, kajafless, végtagbizsergés stb.

Válaszokat előre is köszönöm! Van elég negativitás a világban, úgyhogy az ilyen kommenteket kérlek titeket mellőzzük :)



2023. júl. 7. 20:17
 1/7 anonim válasza:
42%
szerintem nagyon kevés az esélye, hogy maradandó tünetet okozzon.. gondolnám akkor valami lapngott benned. nem vagyok orvos, de viccen kívül kérdezd meg chatGPT-t, elég jó ilyen témákban.
2023. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
A fű kb orosz rulett ha szorongásról van szó. A legújabb kutatások szerint még azoknál is hosszú távon növeli a szorongást és depressziót akikre eleinte jól hat. Szóval nem kell, hogy szintetikus legyen. Szóval a kérdésedre a válasz az, hogy talán.
2023. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha hajlamos vagy ilyen mentális zavarokra akkor felszínre hozhatja.
2023. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat.

Kevés.


Kifejtve: a füvescigi mindenféle bujkáló mentális zavart előhozhat, ami cigi nélkül lehet sosem kerülne felszínre és nem lennének tuneteid. Talalkoztam ilyennel közvetlen környezetemben. Az ismerosomnel az orvos azt mondta, soha többet ne szivjon, mert sajnos mentális zavarokkal (plane kezeletlen), szorongasra nagyon rosszat tesz a legujabb kutatások szerint. Fejlesztgetik bizonyos hatoanyagainak a felhasználását pár orszagban terápiás célra, de épp azon anyagok kivonasaval amik ezekkel a mellekhatasokkal járnak.


Nem valószínű, hogy szintetikus cuccal találkoztál, az inkább azonnali és durva fizikai tüneteket produkál.

2023. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 2;3;4 írjàk + nekem is ez a személyes tapasztalatom.

Nekem mondjuk mindig is szorongásos tüneteim voltak gyerekkoromból kifolyólag. Aztán tiniként 16-17 évesen persze én is kipróbáltam, szívtam kb 3-4x, nem többször, nagyon sokszor berosszultam tőle és a paranoiat is felfokozta. Utána többet szorongtam.

Nem éri meg sajnos. Jó hogy elmentél terápiára, az sokat fog segíteni.

A lényeg hogy mindig is erre hajlamos voltál, az OCDre, de a fű hozta ki. Lehet soha nem jött volna nálad ki, lehet mikor átélsz egy stresszesebb időszakot. Nem lehet már megtudni.

2023. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én személyes tapasztalatom az én olyan 17 voltam mikor elsőnek kipróbáltam már akkor kicsit paranoiás lettem tőle (rendőrautó hangok) persze mai szemmel röhejes ebbe belegondolni, de amúgy jól éreztem magam tőle. Majd ezután volt 1-2 trauma az életemben, és hát fiatal is voltam szóval ilyen 1/2 hetente volt 1-1 alkalom a barátokkal ami még az elején egész jó élmény is volt, de utána kezdett kialakulni nálam egy szorongás mikor az ember betép, és a szivverésem nézegettem féltem, hogy elvesztem a kontrollt stb... Majd ezután nemsokkal igaz nem feltétlen a fü miatt, de kialakult nálam egy generalizált szorongás egy durvább influenza után, és tartott 1-2 évig aztán 1 évre alább hagyott, most meg lassan 2 éve előjött az OCD nálam is sajna. Nem tudom a fünek mennyi köze van hozzá nekünk is volt egy jó pár alkalom életem során, de az utolsók fele pl az utolsó 10-nél sokszor szorongtam már, és baromi szarul éreztem magam, de azok hajtottak hogy az elején olyan jó volt, és na igen. Már 4 lassan 5 éve egyetlen egy cigit sem szivtam el, és soha többé nem is tervezek, bár hozzáteszem hogy én inni sem iszok. Elég sok embernek az efajta drogok előhozhatják ezeket ahogy fentebb is irták, szóval nem érdemes kisérletezni vele szerintem, főleg ha van tudomásod róla, hogy a családban van mentálhigéniai problémával küzdő rokon. Az OCD-met nekem a túlzott stressz új munkahely, kapcsolat, megfelelési kényszer váltotta ki mondjuk, de a generalizált szorongásomba bőven közrejátszhatott.
2023. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt tüneteket tipikusan a szintetikus cannabis származékok okozzák amivel lefújják a gyengébb cannabist, hogy azzal “felturbózzák”. Magyarországon sajnos ezek vannak túlsúlyban, a feketepiaci füvek 90%-a ilyen. Én 2003-ban kezdtem füvezni, gondolhatod, hogy megvan a kapcsolatrendszer de én sem tudok tiszta, vegyszermentes füvet szerezni úgyhogy inkább leszoktam (a vegyszeres fű nálam szorongást vált ki). Az emberiség legalább 5000 éve használ cannabis-t de az általad leírt tünetek csak az elmúlt 10-15 évben kezdtek jelentkezni a használóknál úgyhogy biztos, hogy a szintetikus cuccok okozzák.
2023. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!