Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jó pszichiátert tudsz...

Milyen jó pszichiátert tudsz ajánlani Budapesten?

Figyelt kérdés

Autisztikus tünetekkel mennék.


Tudom, hogy a Google jóbarát, de egyszerre kihoz vagy ezer vadidegen embert, meg a CV-jét, most ebből az ember nem tudja, melyik megbízható, alapos, aki normalisan megnézi az embert, nem csak felírja a gyogyszert elsőre... stb. (Pszichologussal már volt sajnos ilyen rossz tapasztalatom)


2023. júl. 10. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Pszichiáterrel is lehet.

Egyébként szerinte pszichiáter az a tipik orvos, akihez mehetsz TB alapúba is.


Voltam már magánban ahol 30 ezer volt az első konzultáció és nem éreztem különbnek, viszont ő neurológus is volt és megvizsgált úgy is. Az hasznosabb volt, mint maga a pszichiátriai kezelése.

2023. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Az alaptüneteket nem tudják javítani a pszichiáterek gyógyszerekkel.


Szerintem nem lenne jó ötlet gyógyszerezni.


Sajnos ezen a neurofejlődési eltérésen a gyógyszerezés javít érdemben. Ha javít is, az minimális, marginális.


És akkor ott vannak a kellemetlen mellékhatások.


Pszichológus ajánlott inkább úgy mint as Aspergerseknek.


Esetleg nyugtatókat szoktak felírni felnőtteknek pl. Xanax, Rivotril meg ilyenek amikor túl vannak mentálisan és emóciálisan terhelve, ami érthető.


Az olyan mint egy pánikroham szinte, ha hosszú távú és nem tud lenyugodni az illető.


Ismerősöm autista, 3 autista gyereke született, nagyon nehéz őket lenyugtatni, gyerekek még. Ha egy hang nem tetszik nekik vagy egy vendég cipőjének a színe már csapkod és ordít meg ilyenek aztán rombolja a legó építményét aztán meg amiatt lesz dühös.


Nem akarok én sztereotipizálni, de nagyon nehéz autista gyerekekkel. Nem minddel, de sokkal igen.


A felnőttek már sokkal jobban kezelik magukat, helyzetüket, pláne ha megtanulnak egy két dolgot szakemberektől.

2023. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok gyógyszerezni isten ments. De gondolom orvos kell hogy diagnosztizáljon, hogy egyaláltalan autista vagyok-e.

A pszichológus nem orvos, ő nem adhat ki ilyen papírt (ha jól tudom)

2023. júl. 13. 16:09
 4/4 gabor49 ***** válasza:
Budapesten keresnék pszichiátert korrekt áron privire uzenhetnek
2023. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!