Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az életemmel?...

Mit tegyek az életemmel? Öregszem és nem vittem semmire és súlyos depressziós vagyok. Fizikailag sem bírom már a terhet, nemhogy agyilag.

Figyelt kérdés
Szülők amint tudtak megszabadultak tőlem és ha bajban voltam se volt hova mennem. Sérült vagyok agyilag, amit legyintéssel elintéztek, hogy csak hülye és azt sem vették észre, hogy tanulási nehézségeim vannak és ügyetlen is vagyok. Társaságba sem tudok úgy beilleszkedni, ahogy kellene. Egyedül lakom albérletben, próbálok lakásra gyűjteni, de elég nehéz és mindig jönnek nehezítő körülmények. Kapni és örökölni sem fogok. Mindig is az volt, amit magam értem el. Vágyom egy saját lakásra, mert az albérlet pénzkidobás. Párkapcsolatom volt, de az inkább lehúzott, mint előre vitt volna. Ilyen hibbantként csak az olyanoknak tetszettem, akik a mának éltek , alkoholisták, stb. Van háziállatom, sportolok, de mégis nagyon belefáradtam mindenbe. Jól jönne valami fizikai segítség, mert így szétszakadok és a hobbim, kedvenc időtöltésem rovására megy. Nem látom értelmét így élni. Szép se vagyok és csak rusnyulok, pedig nem öltözök rondán és ápolt vagyok. Egyre többször gondolkodok azon, hogy megölöm magam. Van vajon sorstársam? Mert a közvetlen környezetemben nincs. Valaki gyereket szeretne, ami nekem nem lehet, valakinek jó otthon minden, valakinek jó karrierje van. Sokan nyáron nyaralni mennek én meg a számlát és auto javítást fogom fizetni..
2023. júl. 10. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindnyájan arra vagyunk kényszerítve, hogy mi kezdjünk valamit az életünkkel, mert senki más nem fog helyettünk gondolkodni ezen. Az élet nem könnyű, sokszor fájdalmas is, de ez az egy van belőle (hacsak nem a buddhizmusban hiszünk).
2023. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Erre tudom azt mondani hogy sok embernek elég érdekes élet felfogása van...
2023. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Figyelj menj ki este, nézz fel az égre, számold egy kicsit a csillagokat, vagy nappal nézz körül az utcán, mennyi ember van körülötted és rá fogsz jönni hogy nem te vagy a világ közepe... Egy országgal arrébb embereket lőnek le, házakat rombolnak le, családok menekülnek el az otthonukból...
2023. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

3/


Ecsém ki nem szarja le amit írsz,mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.

2023. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

3, fantasztikus tanács, gondolom egy rákosnak is ezt mondanád. :)

Kérdező, terápia nem ártana egy megfelelő szakemberrel. Az sokat változtat. Sajnos nagyon nehéz ebből egyedül kijönni; lehet, hogy nem lehetetlen, de sokszor kell egy szakértő kívülálló, aki máshogy látja a dolgokat. A szorongás és depresszió mélyen gyökereznek, és az okaikat kell feloldani. Az, hogy így látod jelenleg a világot és magadat, emiatt van, de nem ilyen. Ne öld meg magad. Próbálj megoldást találni, azt, ami neked megfelel. Az is lehet, el kellene engedned olyan dolgokat, amik csak szomorúvá tesznek, de mondjuk jelenleg nincs kilátásod rájuk (pl. saját lakás). Úgy látom a leírásod alapján, hogy vágysz egy csomó mindenre, amit most épp nem kaphatsz meg... Ha elengeded ezeket (akár csak egy időre), mi marad? Sportolj, tölts időt a háziállatoddal, változtass egy picit minden nap. Nem vagy értéktelen, senki nem az, csak elveszett. De ez nem tart örökké.

Remélem, találsz megoldást, és jobban leszel.

2023. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ő kért sors társakat én csak felhívtam a figyelmét, hogy vannak akik szívesen cserélnének is vele...
2023. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Emberek, annál nagyobb érték nincs az életben, hogy életben vagy... Innen kéne elindulni...

Remélem sikerül!

2023. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Annak nem tudok örülni, hogy élek vagy nem tudok csak a mának, céltalanul lenni..
2023. júl. 11. 08:15
 9/14 anonim ***** válasza:
#3 - Köszi! Szerintem nekem írtad. Engem kijózanított, és felemelt :)
2023. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak azt akartam kifejezni, hogy lehet akármilyen jó élete valakinek, szép, jól keres, család nyaralás stb. De ami a legnagyobb érték, amit sajnos természetesnek veszünk, az az a tény maga hogy élhetünk, és itt nem az élvezetekre gondoltam, mert ezek csak önző alja dolgok, ennél többre vagyunk hivatottak emberek!! Az életnek igenis van értelme!
2023. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!