Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van visszaút a teljes passzivi...

Van visszaút a teljes passzivitásból?

Figyelt kérdés

Három és fél éve voltam mentálisan annyira gödörben, hogy szakemberhez fordultam. Nagyjából itt kezdődött az egyenes út a lejtő legaljára. Nyilván írtak fel gyógyszereket, kb. másfél évig félrediagnosztizáltak, minél inkább mondtam, hogy nem gondolom, hogy bipoláris vagyok, annál jobban tömtek gyógyszerekkel. Jobban (legalább is tartósan) nem lettem tőle, de szerencsére híztam 20kg+-t és refluxom lett, a számtalan öngyilkossági kísérletet a gyógyszeres időszak alatt már nem is említeném.

Félsikernek számított, hogy a SOTE volt olyan kedves helyesen diagnosztizálni és egy értelmesebb, konszenzusosabb kezelést elkezdeni pszichoterápiával (utóbbinak sokkal több értelme volt, mint az összes többinek).

Idén márciusban jött el az a pont, hogy akkor leépítek mindent, amire nem tartok igényt, mert csak feleslegesen dolgoztatom a májam és vágom haza a gyomromat. Kb. most tartok ott ahonnan elindultam, megspékelve azzal, hogy nem nagyon akarok csinálni semmit és tudom, hogy ez marha kényelmes, de nem jó. Nem nagyon tudok sokáig figyelni semmire, azok a tevékenységek, amiket régen szerettem csinálni, szórakoztattak, ma már egyáltalán nem érdekelnek, ha valami új dolgot próbálok ki, az is csak rövid ideig foglalkoztat jobban, én inkább csak a háttérből szervezek néha meg néhány dolgot. Nincs igényem emberekkel találkozni, vagy kimozdulni (rossz környéken lakom, így nem vonz kilépni az utcára, őszintén, azt se tudom elképzelni, hogy tudnak ilyen környezetben élni az emberek). Ebből a SOTE sématerápiája tud kirángatni 1-2 hónapra, de oda csak évi egy alkalommal tudok jelentkezni, az pedig még odébb van. Volt egy másik hely is, ami lehet, hogy ennél is többet tudott volna segíteni, de oda nem vettek fel és meg sem indokolták. A Tündérhegyen meg úgy beszélt velem az interjúztató orvos, mintha a seggéből rángatott volna ki, holott én udvariasan és normálisan viselkedtem vele, mellesleg a kereteivel sem értek egyet, így azt én mondtam vissza (csak 3 napig foglaltam a helyet a várólistán). Szóval normális rehab lehetősége nélkül valahogy megpróbálnék magamon segíteni, de ez így nehezebb, mint nyomásra elkezdeni csinálni valamit, aztán megszokni, hogy csinálom.

Nem arról van szó, hogy sajnálom magam, egyáltalán nincs így, mások annál sokkal cifrább dolgokon vannak túl, mint én, nem érzem azt, hogy a világ vagy a sors velem igazságtalanabb lenne mint másokkal.

Most jelenleg nem dolgozom, nem akarom szaporítani a néhány napos munkaviszonyokat a kiskönyvemben, és nem is nagyon találok olyan munkát, amiről úgy gondolom, hogy az lekötne 2-3 napnál tovább. Az anyagi veszteség nagyon nem fenyeget, a férjem keres annyit, hogy megéljünk és türelmesebb velem, mint kellene. Gyerek nincs, így senki életét és jogilag meghatározott jólétét nem veszélyeztetem, csak egyszerűen haragszom magamra, hogy csak ennyire vagyok képes.

Szóval, ha volt már valaki bármilyen okból kifolyólag ennyire lent és hasonlóan akaratgyenge alkat, érdekelne a módszere, hogy miként rázódott vissza a normális keretek közé.



2023. júl. 11. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Kis lépésekben el kéne kezdeni visszaszocializálódni.

Az biztos, hogy a gondolkodásod nincs a helyén. Ez a mutogató attitűd nagyon rossz, mikor mindenki mást okolsz a jelenlegi helyzetedért, de magadban nem keresel hibát.


A self dramaturgia pedig elég erősen jelen van.

A gondok nem itt kezdődnek ami neked van, hanem az áttétes ráknál, vagy mikor háborús övezetben kell élj.


Ha fáj a fejed lelki bajok miatt és szedsz rá fájdalomcsillapítót sose fog elmúlni, csak ha megoldod azt a dolgot ami okozza a fejfájást.


Nagyjából az antidepresszánsok is így működnek, tünetet csillapítanak. Ezért esik vissza kb abbahagyás után 10 emberből 8.


A hozzáállásodon kéne változtatni, meg kicsit ezen a kényelmes életen, hogy nem dolgozol.


Biztos vagyok benne, hogy rohadt nehéz a helyzeted, viszont panaszkodással még senki se váltotta meg a világot, amíg nem jutsz el arra a dühítő szintre, hogy ki akarsz lépni ebből a sz*r állapotból amiben vagy nem fogsz javulni.

Én egyelőre azt látom, hogy jobb panaszkodni meg nem dolgozni, szóval még messze vagy ettől.

Hidd el, ha nem volna aki a családból támogatna és muszáj lenne dolgozni, vagy csöves lennél jobban bírnád te is munkahelyen. Azt hiszed akik a szalag mellett állnak 10-12 órákat azok szeretik? Nem, csak nincs más választásuk és fejet hajtva csinálják. Ez hiányzik belőled sajnos.


Szerintem egy Dr. Cserus féle pszichológus hamar helyre rakna a nyers valósággal, amíg így tutujgatják a lelked addig te kényelmesen el vagy ebben a szar állapotban is.

2023. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hat ha férjed van akkor már ilyan xarul nem lehetsz
2023. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 egyáltalán nem szántam panaszkodásnak, csak nem szeretek félinfókra tanácsot kapni, illetve kifogásokat keresőnek tűnni csak azért, mert folyamatosan ki kell egészítgetni a dolgokat.

Igen, változtatni kell a hozzáállásomon. Te hogy kezdenéd, ha rólad lenne szó?

Voltam szalag mellett 10-12 órát, sőt még 14-et is, nem szerettem, de nem is éreztem, azt, mint amit most éreznék, hogy másnap már nem akarok bemenni és nem a pénz miatt éreztem szükségét annak, hogy ott legyek, hanem mert tudtam kapcsolódni emberekkel, most nem tudok.

Egyáltalán nem tutujgatják a lelkem, az orvosaim is próbálnak kinyomni az életbe, de ugye a havi egy orvoslátogatás és a receptek ezen nem segítenek. Állami ellátásban pszichológiai segítséget kapni lehetetlen, pedig lehet hogy segítene, magánban pedig nem találtam olyan szakembert, aki érdemben tudna foglalkozni velem, ha találtam volna, akkor most ott lennék, vagy készülnék a következő konzultációra.

Nem nagyon értem, hogy a Csernus-féle személyeskedés mit segítene rajtam. Alacsony intellektusú emberekre biztos tudott hatni, engem csak feldühítene. Azt hogy rosszul vagyok összerakva, diplomatikusan közölve is képes vagyok elfogadni, ha valaki mond valami elgondolkodtatót, ugyanúgy foglalkozom a dologgal, mintha üvöltött volna.

2023. júl. 11. 16:38
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Milyen összefüggés van azzal, hogy házas vagyok és, hogy lelkileg hogy érzem magam? A házassági anyakönyvi kivonattól kellene jobban lennem?
2023. júl. 11. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Keress pszichológust.

Kb. 10 alkalom után jelentősen javulna az életminőséged

10 alkalom 12.000 Ft-os (Szegeden ennyiért láttam most Pszichológust) összeggel szorozva 120.000 Ft-ról van szó.


Ha munkaképtelen vagy és nem dolgozol, akkor havonta egy átlagfizetéssel számolva 250.000 Ft-os hiányt okozol a háztartásnak.

2023. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
4 mondjuk annyi hogy em annyira szarul vagyok hogy 29 évesen is szűz vagyok ergo tuti hogy szarabbul vagyok nálad
2023. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 ha találtam volna olyan szakembert, aki érdemben tud foglalkozni a problémámmal, nem kérnék segítséget Dr. Internettől. Nem néznénk az árát, ha tud segíteni. Amikor sorolom, hogy mi a probléma, mondják, hogy nem tudnak segíteni és nem tudják, ki tudna segíteni, de legyen szép napom.

Itt nem a pénzről van szó, hanem arról, hogy nem vagyok jól. Bőven megélünk így is és adakozunk is. A cél az lenne, hogy a normálist megközelítő életvitelem legyen, esetleg valami részmunkaidős vagy beugrós állásom, többet tőlem a következő években senki nem vár el. Teljesen megértem és sajnálom, hogy nincs mindenki ilyen helyzetben.

2023. júl. 11. 16:51
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 Aszexuálisak vagyunk, köztünk csak romantikus kapcsolat van a férjemmel.
2023. júl. 11. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!