Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az normális ha...

Szerintetek az normális ha csak a Társkeresőket nyomkodom egész nap a telefonom? Tinder, Badoo, Jaumo, Bumble, Facebook Társkereső vágyaid.hu stb.

Figyelt kérdés

igazából nagyon nem érdekel más, de amúgy alig jön össze valami

élőben nem merek odamenni, nagyobb a csalódási faktor

mondjuk az az igazság, hogy ez a rengeteg letiltás is nagyon rontja már az önbizalmam



2023. júl. 12. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem normális, mert így nem jut időd a természetes, valós életre, ahol összefuthatnál egy magadhoz való emberrel.


Csak nyomkodod a virtuális semmit.

2023. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
meg mostmár 50%a a csajoknak pénzt kér, kezd elegem lenni
2023. júl. 12. 20:19
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Most erre milyen választ vársz?


Szerintem teljesen mindegy, hogy normális-e, vagy nem. Szerintem közelítsük meg a kérdést úgy, hogy érthető reakció-e ez a te életedben. Valószínűleg igen, nem te vagy az egyetlen ilyen ember, egyébként meg lassan a fél világ a tindert nyomogatja nonstop.


Szerintem (és nyilván nem ismerlek, így ezt ne tanácsnak vedd, hanem inkább csak elmélkedésnek), azzal kellene ezt az egész magányos vagyok, pártkeresek problémát kezdeni, hogy


1, miért akarsz ennyire társat találni?

2, egyáltalán társat akarsz találni, vagy csak casual kapcsolatot keresel?

3, letiltás? Letiltanak az emberek? Hát miért, mit csinálsz? Ha sokan teszik ezt, annak jó oka van.

4, Mióta próbálkozol? Statisztika szerint átlagosan 18 hónap aktív, folyamatos társkeresés után talál az ember párt magának. Igen, ez az átlag, világszerte. 18 hónap, kitartóan, keményen küzdve. Az nem kevés elutasítással jár, hanem nagyon, nagyon sokkal. Nyilvánvalóan ez az ember önbizalmát rontja, de szerintem itt az önbizalommal már alapvetően, enélkül is lehetnek problémák.


"élőben nem merek odamenni, nagyobb a csalódási faktor" Hova kéne odamenni? Csak jelzem, hogy ez a "pick up artist" féle odamegyek random egy csajhoz, hogy elkérjem a számát csak a mesékben, meg az extra ritka kivételek alkalmával működőképes, amúgy bszott creepy, és a csajok utálják. Nem, nem azért, mert nem vagy "alpha", hanem azért, mert random odamenni idegen csajokhoz instant beindítja bennük a veszélyérzetet, és a nők ilyen helyzetekben a biztonságos menekülés felé tendálnak, avagy leráznak. Fogalmuk sincs ki vagy, nem fogják a számukat oda adni vad idegen embereknek csak úgy, lehetsz te az atyaúristen is. A mesékben nem kell hinni.


Ha ennyire rottyon van az önbizalmad akkor először is kellene valami szakember neked, mert így ebben a formában lehet csak rontol az egészen, aztán az ilyen állapotból már nehéz lesz kitörni. Az önbizalom fontos, persze egészséges mértékben. Nem kell nárcisztikus szintekben gondolkodni, az úgy sem lesz hosszútávon sok jóra vezető, de az nyilvánvaló, hogy, ha nagyon látszik és érződik rajtad az, hogy nem vagy egészséges mértékben magabiztos, az egy red flag lesz a csajoknak. Gondolj csak bele, az a csaj, aki megérzi rajtad, hogy nem csak az első 5 másodpercben, de még napokkal, hetekkel később is sugárzik belőled a deficites magabiztosság, az olyan kérdéseket fog felvetni benne, hogy mi a baj veled, mit titkolsz, mitől félsz, mi derülhet ki? És ahogy mondtam, a veszélyhelyzetben a nők tendálnak a kevésbé rizikós választás felé, tehát inkább nem derítik ki, hogy mi lehet a titok annak az árán, hogy jobban belevonódnak egy ilyen rizikós helyzetbe érzelmileg jobban, és elköszönnek (vagy ghostingolnak :D)


Az egészséges magabiztosság azt sugározza, hogy tudom mit érek (önértékelés), megvannak a határaim, és ezeket be is fogom tartatni (önbecsülés), és ezt nem félek idejében jelezni is (magabiztosság). Az ember lehet anélkül is magabiztos, hogy olyan hudenagyonszuper embernek adná elő magát. Lehetsz magabiztos úgy, hogy közben jelzed, hogy nem te vagy élet császára, hogy megvannak a hibáid, tisztában is vagy velük, és nem félsz ezekről beszélni is. Ez a fontos, mert ez azt sugallja, hogy bár nem vagy tökéletes, még is tudod, hogy ezek ellenére is elég értékesnek gondolod magad ahhoz, hogy a célszeméllyel kapcsolatot akarj létesíteni. És ez lesz az imponáló.


Ezeken dolgozz, a kényszeres társkeresés nem jó, csak tovább ront a helyzeten. Kérj professzionális segítséget, mert nyilvánvalóan nem tudod már ezt így reprezentálni, és így a kudarc esélye nagyon jó, ami egy ördögi kört fog képviselni. Amint eljutsz odáig a saját mentális egészségeddel kapcsolatban, hogy ezeket megfelelően tudod kezelni, már nem is kell kényszeresen társat keresni, a megfelelő szociális élettel előbb-utóbb összehoz az élet annyi találkozással, amiből lesz elég merítés, hogy rátalálj a megfelelő egyedre. Nem kell görcsösen keresni, főleg nem ezeken az online szarokon, ahol már senki sem kíván dolgozni egy kapcsolaton, senki sem kíván mást, csak a számára tökéleteset (tehát délibábot kerget), mert 1 kattintás, és jön a következő, amiből kifogyhatatlan az utánpótlás. Ezeken az online szarokon arra van az ember ösztönözve, hogy eszébe se jusson leadni abból az álomból, amit 12évesen kitalált, mert bár az utolsó 9000 profil amit látott nem volt tökéletes, van még másik 200000, biztos ott van a herceg fehér lovon valahol, hát megmondta az a sok romcom is, ahol minden tökéletesen klappolni fog, még a számat se kell kinyitni, a jó isten és a sors is elrendelte, hogy majd vele minden nagyon jó lesz. Bullshit.

2023. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez olyan mint a tippmix eleinte örömmel csinálod később a sok csalódás után ráunsz én is így voltam meguntam a társkeresőket néha ránézek.
2023. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3 köszi a válaszod!

a letiltást nem nagyon értem sokszor, meg valahogy azt veszem észre, hogy nem akarnak kommunikálni se a nők, ha már nem jössz be nekik ez lehet az oka. ja és az oka mindig nagyon változó, szinte már a semmiért is letiltanak.

9 éve Tinderezek, de ilyen mániákusan idén január óta tolom, hogy csak ezzel foglalkozom egész nap 7 vagy 8 platformon.

igazából mindig próbálok bízni, hátha ezen a nap összejön.

Bármilyen kapcsolat érdekel már, de nyilván a komolynak örülnék a legjobban.

Van egyébként egészséges önbizalmam, csak sok időt töltök egyedül, és keresem a társaságom, ami egy párban lenne a legjobb.

Annyian azt mondják, hogy majd rád talál a szerelem, ez akkora kamu szerintem ebben egyáltalán nem hiszek. Nagyon kevés csaj írt rám idáig, 95%ban én írok, és én hozom fel a találkozót.Ez online, élőben lenne nyilván a legjobb ha rám találna, de még az internet előtti időkben se alakult ki semmi komolyabb nekem, mostmár meg nem is hiszek ebben, hogy neten kívüli ismerkedésben valaha kialakulhat, de ne legyen igazam.

Na mindegy, majd lesz valahogy.

2023. júl. 12. 21:27
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös én most a tippmixel vagyok ugyanígy, alig játszok mostanában😀
2023. júl. 12. 21:28
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es bocsi
2023. júl. 12. 21:29
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

"Annyian azt mondják, hogy majd rád talál a szerelem, ez akkora kamu szerintem ebben egyáltalán nem hiszek. Nagyon kevés csaj írt rám idáig, 95%ban én írok, és én hozom fel a találkozót.Ez online, élőben lenne nyilván a legjobb ha rám találna, de még az internet előtti időkben se alakult ki semmi komolyabb nekem, mostmár meg nem is hiszek ebben, hogy neten kívüli ismerkedésben valaha kialakulhat, de ne legyen igazam.


Na mindegy, majd lesz valahogy."


A netes társkeresés a felgyorsult világunk legrosszabb tulajdonságait egyesíti. Először is, értsd meg a Tinder működését. A Tindernek nem az a célja, hogy te társat találj, akivel összeházasodsz, mert az 2 elvesztett vásárló. A tindernek nem az a célja, hogy neked olyan jelölteket tegyen oda, akikkel minden nagyon fasza lesz, mert mint mondtam, az 2 vásárló minúsznak a nagy esélye. A tinder olyanokat fog eléd tenni, akik leszarnak, mert akkor te majd veszel gold meg mittudom én milyen hiperszuper előfizetést, és majd azzal aztán előre kerülsz, meg anyámtyúkja. A tinder körülbelül a kapitalizmus csúcsa, az abszolút ultimate pénz, és időtemető. Lehet ott is találni valakit? Meglehet, azért van rá esély. De az algoritmus ebben nem fog segíteni. :D


Nem akarlak bántani, mert átérzem a helyzetet, és nem is gondolom, hogy ezért te lennél a hibás. De ebbe ne menjünk most bele. Azon gondolkodj el, hogy, ha ennyi idő után, ennyi próbálkozás és év után sem sikerül, akkor mi a baj? Valamit te csinálsz szarul, azért ezt be kell látni. Még arra sem foghatod, hogy biztos nem vagy elég szép \ jóképű, mert ha kinézel az utcára, akkor láthatod, hogy mindenféle embernek lehet párkapcsolata, és nem is feltétlen a "csúnya csak a csúnyával" a szabály.


De valami gebasz van. Na, azt a gebaszt kell megoldani. A kitartásod elismerésre méltó, de szerintem ideje módszert váltani. Nem tudom hány éves vagy, és nem tudom tudsz-e angolul, de, ha esetleg fiatal, szeretsz számítógépes játékokkal játszani, vagy legalábbis fogod tudni értelmezni az elhangzottakat a saját életedre nézve, és jól érted az angolt, akkor itt egy youtube csatorna, ahol egy Harvardon végzett, a mai fiatalságot jellemző problémákról beszél, a gamerek mentális problémáiban igen jártas szaktekintély, az ADHD-ban (ez nem igen érint téged, de azért megjegyzem, hátha érdekel mást) beszél mindenféle okosságról, többek között a párkeresés témájáról is.


Elismert szakember, nem kókler, nem ilyen gagyi, Szabó Péter féle kócs fosság, hanem rendes pszichiáter. Nem kevés videóban mutat rá az beszélgetőpartnereinek olyan kognitív hibáira, amit megfigyelve, és a saját életedre vetítve te is tudsz majd használni, és szerintem nagyon sokat lehet tanulni általa magadról, és fejlődni. Távol áll tőlem, hogy youtube "gurukat" tanácsolgassak embereknek, de ő tényleg érti a dolgát, én esküszöm többre mentem vele, mint anno a terapeutámmal hónapok alatt, pedig ő is tök jó volt. Itt találsz videókat -> https://www.youtube.com/watch?v=tvpDLpCf1jU&list=PLYxtGyYUCb..


A csatornáján csupa érdekesség van, ahol tudományosan alátámasztott dolgokat fog mondani, olykor integrálva ebbe némi spiritualitást is, elvégre egy hindu emberről van szó, de nem fog téríteni senkit, nem fog bullshitelni, nyilvánvalóan ő tudományosan értelmezi a vallást is, nem pedig blődéseget lát bele. Tényleg csak ajánlani tudom.

2023. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi megnézem!🙂
2023. júl. 12. 21:53
 10/13 anonim válasza:
0%
3as megmondta a tutit. Nice one
2023. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!