Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan antipszichotikum...

Létezik olyan antipszichotikum, ami nem növeli az étvágyat? Ketileptet szedek 250mg-ot pár hónapja és már híztam 5kg-ot, folyton éhesnek érzem magam tőle. 😔

Figyelt kérdés
Ráadásul még kicsit emelni kellene úgy érzem, mert még mindig valamennyire szorongok. Borderline vagyok, hangulatingadozásra és szorongásra szedem, kérlek senki ne írja, h ne szedjek semmit, mert érzem, h kell. Kizárólag személyes tapasztalat érdekelne, h melyik antipszichotikum jó szorongásra, ami nem növeli nagyon az étvágyat.

2023. júl. 14. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
En azert nem zarnam ki, hogy ez csak kezdeti mellekhatas, most kezd hatni.
2023. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

En is borderline vagyok, persze nem egyforma ugyanaz az ember se kulon szakaszokban. Nekem az antidepresszans tokeletesen eleg, antipszichotikum hardcore-nak hangzik.

19 eve elek antidepresszanson ( seroxat, paroxat), es csak annyit tett, hogy nem vagyok etvagytalan, nem koplalok, most eszem normalisan.

2023. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos a ketileptnek ez a mellékhatása és amíg szeded végig hízni fogsz.


Én pont a hízás miatt váltottam Rxultira, szerintem nagyon jó, bár nem fog vissza annyira mint a ketilept. Viszont a ketilept arra volt jó, hogy nagyjából tanuljak valami önkontrollt és így ezzel nagyon bevált nekem a Rxulti.

2023. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Akaratod erősítsd, hogy ne zabálj.

Vezess étkezési naplót, aztán mikor rádjön az éhezés nézd meg, hogy aznap megettél-e már több ezer kcal-t.


Ennek függvényében egyél.


Nem az antidepresszánstól fogsz elhízni, hanem a mértéktelen kcal beviteltől.

Sajnos van olyan mellékhatás, hogy folyamat kívánod az édességet, ami ront a helyzeten.


De most ez olyan, hogy a nőket is kívánom az utcán de megállom, mivel egészséges elméjű ember vagyok.


Ha egy nap megeszed 3 ember adagját, akkor nyilván hízol.

2023. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
4-es amugy szeded te is, vagy csak megmondod a tutit.
2023. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Akkor mi a tuti? Hogy zabálja amikor csak érzi? Osztonleny aki most mászott le a farol, vagy olyan aki képes döntést hozni mint egy arateros ember?
2023. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

4-esnek: ez a gyógyszer a hisztamin 1 receptorra hat ami azèrt felelős, hogy tele érezze magát az ember, a Ketilept pedig ezt receptort blokkolja. Ez azt okozza, hogy van aki tényleg egèsz nap éhes, vagy evés után 1 órával már újra korog a gyomra. Na most ilyenkor nem enni pedig hosszútávon felér egy kínzással (most gondold el ezt az érzést éveken keresztül). Szóval nem kéne azt hibáztatni aki elhízik ilyenkor. Egyébként betahistin tudja ezt a mellékhatást ellensúlyozni valamelyest, illetve a metformim is. Nyilván ez utóbbiak is járnak némi mellékhatással. De pár év és lecseng a hiszti az új médiában is sokszor emlegetett étvàgycsökkentő diabetesz szerekkel kapcsolatban és alap lesz, hogy egy antipszochotikum mellé felírják, hogy ellensúlyozza a megnövekedett étvágyat.


Egyèbkènt igen létezik olyan antipszichotikum ami nem okoz farkaséhséget, azok amelyek nem hatnak a hisztamin 1 receptorra.

2023. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Számítottam hülye válaszokra, de ekkora egy sötét, bunkó barmot, mint ez a #4-es, már rég láttam.

Leírtam, h az étvágyat növeli és h milyen kínszenvedés ez így, de muszáj volt ezt a lenéző, rosszindulattól fröcsögő üzenetet ide leírni, anélkül, h érdemi választ adott volna.

Mellesleg a hajam is hullik tőle. Azt is csak hagyjam abba gondolom... az ilyen idióták miatt kell nekünk gyógyszert szedni, h elviseljük őket.

2023. júl. 14. 17:09
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

Bár igazad lenne, h bevezetnék mellé!

És mik azok az antipszichotikumok, amik nem arra hatnak?


#2

Nálam az antidepresszáns csak a depressziómra hat, szorongásra és hangulatingadozásra nem. Azokra általában hangulatszabályzót vagy antipszichotikumot adtak eddig is a betegeknek. Az előbbi nekem semmit nem hatott, az utóbbi is csak nagyobb dózisban. Abszolút nem durva ám, meglepődtem, h pár hét után milyen jól hat. Már nem szívesen lennék nélküle, hatalmas különbség.

2023. júl. 14. 17:17
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Minden évben kb 7kilo lassan 30plusz. Nm értik azok akik nm szednek ilyeneket. Kventiaxot szedek. Volt hogy egész nap feküdtem a depressziós fázisban, igen ettem. Mániás szakasz nincs olyan kiemelkedő de rávettem magam mozogni bicajoztam és sétáltam. Nm lehet azt mondani hogy csak az én hibám hogy hízok. ProbLj 1200kalorian élni úgyse fog sikerülni. Amúgy az első hónapjaiban a kórházban kísérleteztek rajtam akkor kétszer egy hó alatt 5kg jött fel, de akkor ráadásul risperodontol folyt a nyalam. A kventiax szerintem jó, én bipoláris vagyok, tudok dolgozni emberek közé menni , utazni stb. Senki meg nm mondja hogy ilyen gyógyszert szedek és mire. Átlagos vagyok és kövér nah bumm.de élek. És mindennap hálás vagyok hogy nm kell kórházban lennem vagy bezárva bárhol. Akik nm hiztak el azok cigi kávét nyomják általában, a cigi étvágy csökkentő. Nyilván a genetikai adottságok is fontosak. Én túlsúlyosan is aktív vagyok, sajnos 20éve depressziós vagyok és nm drogozt nm lettem alkoholista se S xfuggo stb. Hanem az érzéseimet evéssel nyomom el, dolgozok rajta ,járok pszichiáterhez és pszichológushoz is. És mozgok mindennap a kárörvendőknek mondom. Köszi a tippet, megkérdezem háziorvost hogy kaphatok-e étvágycsokkentot.
2023. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!