Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kb mindent làttam, ezért...

Kb mindent làttam, ezért mindenhol repetitív mintàzatokat làtok. Màs is érez hasonlót?

Figyelt kérdés

Mindenről azt érzem, h màr làttam koràbban, elfogytak az új dolgok.


Kb nincs olyan internetes tartalom, vagy màstól szàrmazó gondolat ami új lényegében infót adna.


Elmúlt években tudàsvàgy miatt korlàtlanul öntöttem az új infokat a fejembe mindenhonnan, és ez odàig jutott, h kb mindenről az jut eszembe mintha vmi fantàziàtlan mesterséges intelligencia generàlta volna.


Kicsit hihívàs ebben a tudatàllapotban létezni. Ember alkotta dolgok egyszerűen nem mozgatjàk meg a neuronjaim, még max természet alkotta dolgokban talàlok szépséget, de ott is lényegében robotoknak lehet tekinteni mindent(mivel azok, pl a bogarak is pici öntudatlan robotkàk vmilyen cél beteljesítéséhez, bonyolult tökéletes biomechanikus gépecskék, ha mikroszkóp alatt megnézi vki..)


Emellett idegesít, hogy semmit nem tudok irànyítani, mivel szerintem nem létezik olyan, hogy szabad akarat, vagy önàlló döntés, hanem helyette az embereknek is rengeteg bemprogramozott ösztöne, érzése, késztetése, gondolata van, és azok alapjàn működnek. Pl csalàdalapítàskor szülőkben beindul ez a szülő mode programsor és így àtszellemült àllapotba kerülnek, ahol kevésbé irányítják magukat


Egyszerűen az életemben nem tudok egy olyan helyzetet mondani, ahol 2 dolog közül kellett vàlasztanom, és azt a döntést igazàn én tudatosan hoztam volna meg..Döntéshelyzetek is kb illúziók, 1db jó megoldàssal Ezért kb egész életem olyan mintha meg lenne írva és 0 hatàsom van rà, csak megyek a jelölt úton


Szóval van-e ötlet, mit kezdjen magával egy hozzám hasonló a gondolataival? Hova lehet becsatornáznu a szellemi dolgaim amiket a mindennapi élet nem igényel ?



#unalom #szabad akarat #Mindent lát #repetitive pattern #Ismétlődő mintázat #Önálló gondolaf
2023. júl. 15. 02:45
 1/3 anonim ***** válasza:

"Kb mindent làttam" - Szerintem ez lehetetlen. De ahhoz éppen elég, hogy túl sok legyen egyszerre. Tarts egy kis szünetet az agymunkában. Kösd le magad mindennapi hasznos feladatokkal, több cselekvés, több levegő, mozgás és alvás, és kevesebb gondolkozás kell.

Mindenki a számára lehetséges (ha úgy vesszük, kijelölt) úton megy, ennyi az élet. Jó, ha élvezzük, amit lehet!

2023. júl. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amint elhagyod azt a tévhitet, hogy mindent láttál máris tanulhatsz új dolgokat. Ha meg mindenben ugyan azt véled látni az nem jó, akkor ott baj van.
2023. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszed, már mindent tudsz?


Tessék, hogy ne unatkozz:


https://www.youtube.com/playlist?list=PL09142AAB4801E077

2023. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!