Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami ötletetek lenne megoldá...

Valami ötletetek lenne megoldásként az alábbi esetre?

Figyelt kérdés

Nagyon sok hangulatváltozásom van már jó ideje. Sokszor egyik percről a másikra elröhögöm magam a legkisebb semmiségen is, a következő pillanatban meg csak úgy rám jön a bőgés, a félsz. Már megint hetek/ napok óta itthon ülök, nem csinálok az égvilágon semmit csak olvasok, netezek. Sehogy sem tudom rávenni magam, hogy bármit is csináljak. Nem eszek 1-1 napig, nem zuhanyzok csak rendszertelenül, takarítani sem takarítok. Nincs semmi motivációm. Mellette még lenne az egyetem is, de oda is képtelen vagyok bemenni. A vizsgáimat rendszerint emiatt úszom el, hogy nem vagyok ott, vagy ha igen, akkor nem tudtam rávenni magam előtte, hogy tanuljak és amiatt rossz jegyet kapok. Ismerőseim is kérdezgetik, hogy mi a probléma ami miatt nem tudok elmenni bárhova, vagy mi az, ami miatt nem tudok nekiülni tanulni, de nincs rá válasz, csak annyi, hogy nem tudom megtenni. Az egyetemet imádom, nagyon érdekel az amit tanulok, mikor munkáról van szó nagyon szeretem csinálni. Konkrét terveim is vannak a jövőt illetően, intelligensnek is tartanak, annak ellenére, hogy az elmúlt években 0,6 volt az átlagom. Múlt félévben a tanárok nem értették, miért örültem az 1,69-es eredményemnek, vagy annak mikor képes voltam bejárni majdnem egy egész félévet, de vizsgán lebőgtem, és a végén nem értették miért vagyok vidám. A professzoraim közül is jó néhánnyal jó a kapcsolatom, szakdolgozatom, vagy bármi kutatás, ami érdekelne csinálhatnám. Erre fel meg itthon vagyok és nem tudom rávenni magam SEMMIRE! Az is gondot szokott okozni, hogy nem meredjek le egy pózba magam elé. Pl van, hogy ha a székre leülök nem tudok onnan felkelni, vagy megmozdulni. Még a billentyűig sem vagyok képes elérni, csak egérrel pötyögök képernyő billentyűzeten. Rettenetesen el vagyok maradva a határidőkkel, úhogy a pénzem, amit vhogy megkerestem előzőleg a büntetések kifizetésére megy el. Idegen társaságban is sokszor csak lemeredek és nézek magam elé. Gondoltam már pánik betegségre (de(!)nincsenek rohamaim induláskor), enyhébb autizmusra, Aspergerre ((!)többnyire az emberek szemébe tudok nézni), idegi kimerültségre ((!)szerető párom van, minden okés), de lövésem sincs ezeket illetően. Nem tudom ezeket megítélni külsős szemén keresztül. Esetleg lehet, hogy vitaminhiány lenne a probléma?

Leírnátok a véleményetek?


2010. okt. 13. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Te bezony depressziós vagy.Nagyon letudsz a mélybe süllyedni, és nagyon tudsz szárnyalni is. Viszont a szárnyalás már egyre ritkul.Pánikbeteg biztos nem vagy, annak egésszen mások a tünetei, de átcsaphat abba, és tudod miért? Amint írtad vannak olyan dolgok, amit nem tudsz befejezni a depid miatt, és jönnek a határidők stb. És amikor már annyira körmödre égnek a teendők, hogy már azt sem tudod melyiket kell befejezni, folytatni, na akkor fogsz majd pánikolni. De ezt előzd meg légyszíves. Amíg csak izzik a parázs és tűz nem lesz belőle,addig kell oltani a parazsat és elfolytani. Keress egy jó pszichiátert, nem szégyen hidd el. Én is felelősségteljes munkát végzek, és voltak ilyen problémáim, tudom miről beszélek, nem a levegőbe ajánlom ezt neked.
2010. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontos diagnózist nyilván szakember fog felállítani. A leírtak alapján elég erős a depresszió gyanúja. Sürgősen kérj segítséget, nehogy ez az állapot hosszú távon a tanulmányaid, munkád, szociális kapcsolataid rovására menjen.


Hová jársz egyetemre? Ha Szegeden, akkor fogadnak ingyenesen az Életvezetési Tanácsadóban, majd onnan szükség esetén átirányítanak a megfelelő helyre. Valamint Szegeden dr. Kiss-Szőke Anna, és Sarungi Emőke jó szakemberek.


Ha a háziorvoshoz fordulsz, ő is tud beutalót írni a pszichiátriára, ahol ingyenesen néznek meg.


Vagy az ELTÉN, vagy Pécsen vagy egyetemista, szerintem ott is működik diáktanácsadó.


A megoldást csak az fogja hozni, ha segítséget kérsz.

2010. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mániás depresszió?
2010. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!