Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vágyom a szeretetre, de nem...

Vágyom a szeretetre, de nem kapom meg, ezért szomorú, rosszkedvű kissé már depressziós hangulatba kerülök?

Figyelt kérdés
Párkapcsolatban vagyok lassan 20 éve vagyunk együtt. Megszokás lett a kapcsolatunk, mint a lakótársak, jó barátok. A szeretet hiányzik, az odafigyelés, ölelés, törődés, egy kedves szó...senkitől nem kapom meg.

2023. júl. 17. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Mert magadat sem szereted. Innen indul sajnos.

Terápiát javaslok. Gyerekkortól feldolgozni a traumákat.

2023. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem van benne igazsàgod,a gyerekkori sérelmeim még mindig jelen vannak.

De ez miért hat ki arra ,hogy én nem szeretem magam,és vàgyom a szeretetre?

2023. júl. 17. 09:11
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Te magad írtad le, hogy semmit nem ad érzelmileg a párkapcsolatod, akkor mint szakember kérdezem: mégis min csodálkozol? Nem gondolod, hogy felül kellene vizsgálni azt a helyzetet, hogy abból amiben rosszul érzed magad, egyszerűen kilépsz? Vagy hát maradhatsz is még 20 évet elvegetálva és írogathatsz mindenféle platformra nyöszörögve, hogy nem tudod hol a hiba.. Felnőtt emberként, mielőtt elvergődesz szakemberhez, legalább annyi önvizsgálat legyen, hogy azonosítod a problémád gyökereit- ami elhiszem, hogy gyerekkorig lóg, de közben meg partnerként társas magányban élsz egy diszfunkcionális kapcsolatban, amiben semmi jóleső indtimitás nincs. Nehéz lesz ebből kikecmeregni, főleg ha nagyobb az önsajnálatod, mint a bátorságod.
2023. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Azért, amit kifejtett az előttem lévő. Nem tanítottak meg szeretni magad, elfogadni magad, nincs önbizalmad. Nem tudsz kilépni a kapcsolatból, ami nem jó. Nem tudod az értékeidet. Emiatt saját magadat nem szereted, mástól várod, hogy szeressen. De hogy várhatsz olyat, ami benned sincs? Addig nem fognak, amíg saját magadat sem tanulod meg.

Nagyon mély pszichológiai probléma.

2023. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,nagyon hasznos,építő jellegű vàlaszokat kaptam.Mély önvizsgàlattal kell kezdenem,az biztos....valamint szakember segítsége is kelleni fog.
2023. júl. 17. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ebben vagyok 10 éve. Nehéz úgy élni, hogy a szüleim, nővérem utál, férjem is megtűr, gyerekünk nincs, mert rossz házasságba nem akartunk. Csak szenvedés van, erőm pedig nincs kilépni. Hiába próbálod szeretni magad, ha folyton lenyomnak. A megoldás az, lépni kell, ha kiléptél, már lesz időd magadat szeretni...
2023. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!