Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kventiax hatása milyen?

Kventiax hatása milyen?

Figyelt kérdés
Szorongást enyhíti? Nagyon erős gyógyszernek számít? Egy kicsit félek elkezdeni szedni ezért érdekelnek a tapasztalatok.

2023. júl. 18. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig kár, hogy a tapasztalatokra szeretnél támaszkodni, mert mindenkinek más lesz a véleménye. Mert mindenkire másképp hat. Ki kell próbálni ha már felírták, napokon belül kiderül ha van nálad mellékhatás.
2023. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elég rövid ideig és kis dózisban szedtem, nekem nem is szorongásra írták fel, hanem akut polimorf pszichózis gyanújával. Nem volt pszichózisom, csak regresszióm/súlyos kimerültségem, mivel ez a "babaadag" is segített aludni. De nyilván több mindenre is felírják. Nekem nehéz volt elkülöníteni mi volt az alapprobléma miatti tünet, és mi a mellékhatás, elég rotty voltam akkor. Viszont letenni gond nélkül le tudtam, nem voltak elvonási tüneteim egyáltalán.

Szerintem megbízhatsz benne, engem álmosított, kicsit "részegnek" éreztem magam tőle. A többi nem tudom hogy a gyógyszerhez vagy az alapproblémához volt köthető. Az alap bajomat rovid ido alatt orvosolta.

Próbáld ki. Ha nem vagy jól tőle, beszélj a dokival aki felírta. Félni felesleges, rövid távon (néhány szemtől kiprobalni) nem lesz semmi bajod, de ha aggódsz kérj meg egy barátod/ családtagot/ szomszédot hogy legyen melletted amíg beveszed és eltelik az első pár óra.

2023. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz csak kíváncsi vagyok másoknak mennyire használt...
2023. júl. 18. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Azoknak nehez letenni akiknek tenyleg kell antipszichotikum.


Talan egyedul a quetiapine-t szoktak a leggyakrabban felirni szorongasra, alvasra az antidepi mirtazapine mellett, extra kis dozisban pl. 10mg, 25mg, 50mg egeszen 150 mg-ig quetiapine-t, mirtazapine-t meg 7-15mg.


Hat nekem nem volt jo, vert a szivem mintha egy lo bszott volna seggbe minden este, errol mas is beszamolt egyebkent szoval ilyen kozep-gyakori dolog, de ha nincs ilyened akkor siman tenyleg szorongasoldo-eros altato ugy 2 - 3 hetig, aztan emelni kell, aztan megint emelni. Aztan 150mg felett mar a skizofren szeruek szedik, meg esetleg a klinikai depressziosok meg bipolarisok. De nalam ki is derult hogy allergias vagyok ra, van ket valtozata quetiapine-fumarat meg quetiapine-hemifumarat, en mindkettore allergias vagyok, bedugult az orrom, olyan volt mintha nem kaptam volna levegot, meg panikrohamot kaptam tole neha-neha pedig 50mg 75mg ot szedtem kb.


De sokaknak tetszik csak mondom, nem tart orokke, csak ugy 1 - 2 honapig, utana kell valami mas mert hozzaszoksz es nem fog annyira altatni - de fog de nem annyira. A szorongasoldas meg teljesen megszunik.

2023. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Több éve szedem, nm kellett emelni. Ugyanúgy hat. Nekem panikrohamom se volt azóta.
2023. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
150 mg-ot szedek hosszú évek óta, Mirtazapinnal és Frontinnal. Egyszer próbáltam elhagyni apránként, de pánikrohamot kaptam. Már meg sem merném próbálni, hogy nem veszem be, ráadásul aludni is képtelen lennék a gyógyszerek nélkül.
2023. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

6


broder en is kaptam mirtazapine-t 45mg-ot, 8 mg rivotrilt, valtozo mennyisegu xanaxot olyan 3 - 6 mg, meg ketilept (quetiapine) 50 - 150 mg ig probaltuk.


Szep sorjaban elhagytam oket, ketileptet eloszor de arra azert mert allergias voltam csak kesobb derult ki.


Aztan a mirtazapinet. aztan a rivotrilt majd a xanaxot. Fogsz aludni csak lehet nem a nap vegen, hanem 2 nap mulva amikor a szervezeted sem birja. Nem lyan rossz az, egyedul a mely ejszakai orakat kell kibirni ami ilyen hajnali 1 - reggel 6, amint jon a szaros nap mert nyar van 6 kor mar kinezel az ablakon, kevesebb melatonin es szo szerint nem vagy faradt.


egyedul ezt a par orat kell kibirni elso nap.


a tobbi nap mar azert huzosabb, de a vegen fogsz aludni mindig.


Aztan hozzaszoki a szervezeted asz visszatersz a normalisba 2 - 4 het utan amint total kiurulnek a businessek a szervezetedbol.

2023. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 300-at szedek este, 100-at reggel, 0,5-ös rivotrillal (azt is reggel, este). Ez az orvosok szerint közepes adag.

Sokáig jó volt, de egy idő után valamiért átalszom tőle szinte az egész napot, így nem tudok dolgozni (fogalmam sincs hogy ez hogy fog megoldódni). Eleinte fogyókúrázni is tudtam mellette, mert azelőtt parnassant szedtem, amitől majdnem 40 kilót híztam, de egy ideje a kventiax is éhesít, mondjuk közel sem annyira, mint a parnassan.

Természetesen merevedési zavarokat is okoz, mint kb. az összes ilyen erősebb gyógyszer.

Próbáltunk már számtalan más gyógyszert (risperidon, reagila, aripiprazol, haloperidol...), de egyik sem hatott.

Ha abbahagyom a szedését nagyon erős félelmeim vannak (sajnos nem kitalált dolgoktól), és ez napról napra csak erősödik, annyira, hogy 3-4 nap után már halálfélelmeim vannak. Nem tudom, hogy ha hosszú ideig nem szedném, akkor le lehetne-e szokni róla, de több orvos mondta már, hogy életem végéig szedni kell gyógyszereket.

jan. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!