Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg hízlalnak az antipszic...

Tényleg hízlalnak az antipszichotikumok, antidepik? A Kventiax, Lamolep?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 29. 21:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Kventiax hatóanyaga a kvetiapin ami hisztamin 1 receptor blokkoló és ezzel a hatással teljesen felboritja az agyadnak azt a részét ami az étvágyért felelős. Ettől hihetetlenül megnő az étvágyad, valaki szószerint egesznap éhes. Nem enni viszont kb kínzás ha egész nap éhes az ember. Szóval ennél a gyógyszernél nagyon konnyű hízni.
2023. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
A mennyiségtől is függ. Egy éve szedek kvetiapint, először napi 50 mg-ot, amit azután az orvos napi 100 mg-ra emelt. Tényleg nőtt az étvágyam, de odafigyelek az étkezésre és rendszeresen sportolok, ezért egyáltalán nem nőtt a testsúlyom.
2023. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Napi 300 mg-ot szedek és nincs étvágyam, sőt fogytam is. Tehát nem törvényszerű a dolog. Engem csak álmosít. Viszont én olyan típus vagyok akinek a stressz miatt elmegy az étvágya és hát elég stresszes az életem.
2023. ápr. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
1-es tökéletesen leírta a háttérben zajló farmakodinámiát, ami a hízást okozhatja.
2023. ápr. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem maga a gyógyszer hízlal, hanem van néhány, amelyik növeli az étvágyat. De ez se törvényszerű, emberfüggő.
2023. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

A lamolep hangulatstabilizáló.


Engem az antipszichotikumok közül csak a kvetiapin nem hízlal.

2023. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Nálam a kvetiapin hízlalt nagyon.

Bár én 250mg-t szedtem.

Vagyis nem konkrétan a gyógyszer hízlalt, hanem bevettem este és rámjött az az érzés, hogy jujj van itthon egy kis popcorn együnk olyat, aztán utána valami kis édeset. És így felváltva, hogy édes, sós, édes, sós. Aztán utána bealudtam.

Kurv4 nagy akaraterő kell ahhoz, hogy ne zabáld ki bevétel után a hűtőt.


Viszont 100mg-ig én nem éreztem ezt a hatást. Ahogy egyre többet szedtem egyre durvábbak lettek ezek a “falásrohamok”

2023. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%
Igen, méghozzá elég durván. Sose nyúlnék ilyenekhez
2023. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
200mg Kventiaxot szedek jelenleg. Étvágyamat egyáltalán nem növelte és álmosítani sem álmosít inkább csak kábít egy picit. A legtöbb embernek étvágyat csinál,de vannak kivételek nem törvényszerű a hízás.
2023. máj. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Engem a parnassan hízlalt nagyon. Olyan szintű farkaséhség volt rajtam egész nap, hogy rengeteget kellett enni, és lehetetlen volt megállni. Aztán ahogy kventiaxra váltottunk eleinte fogyókúrázni is tudtam mellette, de aztán egyszer csak elromlott a dolog és a kventiax is éhesített. Mondjuk közel sem annyira mint a parnassan, de amíg nem szedtem ilyeneket, simán kibírtam napi kevés kajával vagy akár napi semmivel (most abba ne menjünk bele, hogy az mennyire egészséges).

Lamolepről, leponexről azt hallottam, hogy hízlal, de sosem próbáltam.

jan. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!