Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegként autót vezetni?

Pánikbetegként autót vezetni?

Figyelt kérdés

Abba hagytam a jogsit, mert minden nagyobb forgalomnál és a vizsgáknál is állandóan pánikrohamom volt.

Valahol bánt a sok kidobott pénz és idő, ami rá ment.

Járt így más is?



2023. júl. 19. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van jogsim, de nem vezetek. Kétszer újíttatam meg, többé nem fogom. Veszélyes lennék a környezetemre, úgyhogy ennyi volt.

Ne sajnáld a pénzedet.

Még mindig jobb így, mint balesetet okozni.

2023. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, de engem ez azért zavar mert olyan tehetetlennek érzem magam ebben a helyzetben, hogy nem tudok előre lépni.
2023. júl. 19. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Megcsinaltam én is a jogsit, kb 6 éve. Egy percet se vezettem azóta.

Ha nagyon kell az autó, akkor ott a taxi.

2023. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, sokáig érzed majd, főleg ha a barátaid rutinosan vezetnek majd, elvisznek ide-oda, rossz érzés lesz nagyon sokáig.

Találj ki valamit: pl. lakásra gyűjtök, az most fontosabb...de nem szégyen elmondani az igazságot sem. Nagyon sokan vagyunk így.S tudod, ha meg lenne a jogsid, és egyedül vezetnél.....még segítséged sem lenne, nem lenne melletted senki, aki rálép a fékre helyetted.

Aki ezért elítél, nem érdemel meg téged, vagy a barátságodat.

2023. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
vagy pl a betegség kezeltetése
2023. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyosak vagytok. Lakás szerencsére van az nem gond.

Utolsó: kezeltetem magam, de ez pont egy olyan helyzet amivel nem csak magamnak hanem másban is kárt okozhatok. Ha nem volt nagy forgalom akkor jól ment a vezetés, csak ugye az még vidéken is ritka.

2023. júl. 19. 20:12
 7/12 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség legyőzése illetve ha ilyen fokú, akkor már mindneképpen segítség kérése az első és legfontosabb. Hiszen ha szeretnél vezetni, és ez motivál, ez már erőt ad ahhoz hogy könnyebben megszabadulj tőle és legyűrd a félelmed, a pánikon túllépj és ha nyugodtabb vagy és biztosabb, úgy képes lehetsz vezetni. Üdv egy szintén pánikbeteg (vezetésnél nem jön elő sosem mert imádok vezetni, noha rettegtem tőle), utasként szokott rám törni
2023. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Lehetetlen
2023. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszoló jót mond, pedig eléggé le lett pontozva.


Senki se születik pánikbetegnek, azt kellene kezeltetni.

Ahogy senki se születik agorafóbiásnak, mert az azt jelenti, hogy csecsemő kora óta félne kimenni a szobájából. Ez valamitől kialakul, majd a kerülő viselkedésnek köszönhetően egyre súlyosabbá válik.


Nekem is van olyan ismerősöm, aki utál vezetni. Szóval azt kellene megfejteni, hogy te simán túl stresszes vagy forgalomban vagy van egy pánikbetegséged ami miatt a stressz jelen van benned autóvezetés közben is, ebből fakadóan képtelen vagy elvégezni a feladatot.


Ha valaki pánikbetegként nem tud sorbaállni a kasszánál, akkor az nem azt jelenti, hogy képtelen erre és az a megoldás, hogy onnantól mindig háztól házig szolgáltatással házhoz rendelj mindent.


Amit a fenti kommentek leírtak az mind a kerülő viselkedést fogalmazták meg, amit a legtöbb pszichés ember végez amitől kialakul a fóbia.


Pszichológus tuti tud segíteni, ott is egy képzettebb terapeuta, nem csak az akivel beszélgetsz, hogy jaj nem szeretek vezetni.


Próbáld más példába átrakni a helyzetet, amit pl: írtam a bevásárlással kapcsolatban és talán segít rávilágítani, hogy nem az a megoldás, ha nem vezetsz többet.


DE = van akinek tényleg nem való a vezetés, nem feltétlen pszichés dolog miatt, hanem alkalmatlan rá, de ez nagyon ritka. A leírásodból nekem nem ez jön le.


Ezt pedig pszichológus tudná megfejteni legalább 3-4 beszélgetésből, innen senki se fogja neked ezt leszűrni 5 mondatból. Ezért sem releváns senki kommentje azzal kapcsolatban, hogy mit tegyél.

2023. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Nemrég tettem le a jogsit, és bár szerencsére nincs pánikbetegségem, de pánikrohamom volt már. Pont az autóvezetés hozta ki, bicajjal, e-rollerrel, bármi mással vigan közlekedek. Nekem is az a nehéz, hogy életekért felelek főleg, hogy a három gyerekem ül hátul. Ez elég nagy nyomás. Amúgyis túlaggódós, túlgondolós típus vagyok.

Az oktatáson, vizsgán csak úgy tudtam normálisan odafigyelni, ha gyogynövenyes relax kapszulát vettem be.

VISZONT!

A vizsgán oltári idges voltam, de légzőgyakorlattal tűrhető szinten tudtam tartani az adrenalin szintemet. Elsőre sikerült a vizsga.

Itthon az első pár utamon remegett a kezem, lábam, de kisforgalmú időben, helyen mentem.

Két hete minden nap vezetek valamennyit, es ma már gond nélkül el tudtam vinni a gyerekeket a másik városba a nagy játszótérre, meg vissza.

A büdös nagy helyzet az, hogy én minden új helyzettől félek, mindent előre megtervezek, es ha nem úgy alakul, akkor nagyon nehéz elviselni a dolgot. Ezt autóvezetés esetén egyszerűen nem lehet megcsinálni. Megnézheted az útvonalat streetview-n, de az aktuális szitukat nem lehetséges előre megtervezni. Ez az, ami a biztonságérzetemet mínuszba tolja, ezért félek.

Nomost. En úgy látom, hogy nem magától a vezetéstől félek, hanem az új szitutól, a bizonytalanságtól.

Tehát az egész rossz érzésnek nincs köze az autóhoz.

Van YT-on egy angol pasi, aki pont ezzel foglalkozik. 1st drive a csatorna neve. Nézd meg a videóit, és sok mindent meg fogsz érteni a pánikbetegségeddel, és autóvezetési problémáddal kapcsolatban.

Nem biztos, hogy az a megoldás, hogy végképp feladod a jogsiszerzést, csak halaszd el egy kicsit, amíg nem tudod kontrollálni a pánikrohamot. Ebben a szakember fog tudni segíteni, és neked is rengeteget kell rajta dolgozni, de meg fogod tudni csinálni!

Ajánlom még a City Car Driving szimulátor oktatóprogramot!

Ez nem autóversenyzős játék, hanem VR oktatóprogram, amivel már itthon is több autósiskola dolgozik.

Mivel a szimulátorban az ég világon semmilyen következménye nincs annak, ha veletlenül nekimész valaminek, ugyanakkor a pályák, tesztek nagyon szigorúan vonják le a pontokat szabálysértésnél, de apróbb hibáknál is, ezért stressz nélkül tudod szembesíteni magad a szituációval. Bármikor leveheted a szemüveget, bármikor megállhatsz. Eznekem nagyon sokat segített!

Es az eredeti probléma gyökerét pszichológussal bontsátok ki!

Utána semmi bajod nem lesz a vezetéssel, fogsz tudni jól vezetni!

2023. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!