Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahelyen elmondanátok,...

Munkahelyen elmondanátok, hogy jártok pszichológushoz?

Figyelt kérdés

1 hónapja járok pszichológushoz, egyelőre meg vagyok elégedve a közös munkával.


Ami miatt járok az a munkahelyi kiégés, útkeresés a világban, kicsit úgy érzem, hogy sehol se jó és ezek miatt szorongok.


A mostani munkahelyen nemrég kezdtem. Nem a munkahely okozza a szorongást, hanem én generálom sajnos magamnak, ezért kértem segítséget.


Szerintetek ha csoportvezető rákérdez, hogy hogy érzem magam akkor elmondjam?


Minden hónapban 1x van egy ilyen elbeszélgetés, hogy felmérjék, hogy érzem magam.


2023. júl. 19. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen . Mély magánügy. Azonnal elkönyvelnének pszichés betegnek, és barmi történik, vita, bármi, azzal hoznák összefüggésbe. Az emberi természet ilyen.

Minél kevesebbet a személyes életedről!

2023. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok, hogy néha jobb csendben maradni.
2023. júl. 19. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1# Nagyon nagy igazság.
2023. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondolom, hogy rájuk tartozik.

Viszont nagyon jól teszed, hogy segítséget kérsz, szerintem rendben van így a dolog: eljársz a szakemberhez, a kollégáknak/főnöknek meg ehhez nincs köze.

Én is járok, egy kollégám tudja, akivel baráti a viszony, a többiek - beleértve a főnököt is - nem.

Az elbeszélgetésen, amit említettél, ennyire magán jellegű dologról ne beszélj. Nem erre kíváncsiak szerintem, hanem hogy be tudsz-e illeszkedni, megfelelőnek tartod-e a munkahelyi légkört, van-e valami, amitől hatékonyabbá tudna válni a munkád, stb.

2023. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mondanám el ez esetben, még korai kitárulkozni! Én 5 éve vagyok a cégnél, fél éve éreztem, hogy fáradok, elmentem pszicho dokihoz, voltak akik tudtak/tudnak róla, és kiderült, hogy szinte mindenki járt vagy jár. Nem szégyen, de visszaélhetnek vele!
2023. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Magánügy. Nem kell, hogy később visszaéljenek ezzel az információval.
2023. júl. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Vèletlenül se! Tapasztalatbòl ìrom.
2023. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a közeg. Egy startupnál, ahol fiatalos csapat és kb mindenki jár coachhoz vagy pszichológushoz, még kifejezetten örülnek is neki. Egy mérgező környezetben kiégett emberekkel meg rád ragaszthatják, hogy gyenge vagy stb.
2023. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem! De nem is járnék pszichológushoz.
dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!