Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy pár problémám amin nem...

Husii. kérdése:

Ha egy pár problémám amin nem tudok túl jutni és elmondaná valaki a véleményét, lehet pszichológushoz kéne fordulnom?

Figyelt kérdés
valószínüleg szánalmas hogy innen várok segítséget,de nem tudom hová forduljak. idén szeptemberben kezdtem az egyetemet, az első helyemre fel is vettek de nem tetszett és sok gondom akadt akkor,annyira utáltam ott lenni hogy amiért rosszul választottam magamat kezdtem tönkretenni-hánytatás,éheztetés stb- végül a családom véget vetett és félévre abbahagytam az egyetemet.elterveztük hogy plusz érettségit teszek,újrafelvételi stb..de kiderült hogy már nem kapom meg a hátrányos plusz pontomat így nem vesznek fel majd oda ahova rájöttem hogy szeretnék menni.-újra összetörtem,belebetegedtem a rossz döntéseimbe ugy érezve hogy nem lehet igy jo életem,ha nem csinálhatom amit szeretnék. Most vagy elmegyek majd egy szakra ami annyira nem érdekel megint vagy újra hagyjak ki egy évet?okj? vagy fogalmam sincs. teljesen tanácstalan vagyok és megint hányás,éheztetés,sírórörcsök törnek rám az önutálattól.Valaki...tud erre valamit mondani ?

2015. márc. 14. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenki hozott már rossz döntéseket az életben. Én is. És az egyik pont egy hasonló eset volt, mint a tiéd :)

Ne utáld magad emiatt. Egy normál emberi hibát vétettél, rosszul döntöttél. Ne kínozd magad!:)

2015. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! Én 2 évet elpazaroltam, mert nem tudtam, hova tovább. Sokan vannak így, mondhatni általános dolog. Jobb, hogy most jöttél erre rá, és léptél ki belőle, van aki 50 évesen, teljesen kiégve veszi észre hogy igen, ezt nem így kellett volna. Megkérdezhetem, hova szeretnél menni? Biztos vagyok benne, hogy más módon is tudsz pluszpontokat szerezni, nyelvvizsga, emelt érettségi vagy van valami egyéb út erre, nézz utána :) Ami a pszichológust illeti: ez valóban egy nagyon erős és túlzottan negatív reakció a helyzethez mérten. Gondolom, ez a fajta kétségbeesés és önelhagyás nem csak ebben a helyzetben mutatkozott meg nálad, hanem más területeken és helyzetekben is előjön/előjött már, nem? Szerintem mindenképp érdemes lenne kideríteni az okát, nem azért, mert ezzel ne lehetne együtt élni, hanem mert szenvedsz tőle, és pont az ebből fakadó bizonytalanságod, félelmeid miatt tudsz esetleg kevésbé hatékonyan működni, mint amire alapjáraton képes lennél.
2015. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!