Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Először járok pszichológushoz,...

Először járok pszichológushoz, 4. alkalomnál alábbiakat tapasztaltam?

Figyelt kérdés

Több éves problémáim voltak / vannak. Egyre több helyzetben kezdtem szorongani, ha kicsit jobban mentek a dolgaim akkor kevés szorongásos bajom volt. Hullámvölgyben váltakozott.


A kérdésem:

4x voltam eddig, de majdhogy csak a problémáimról beszéltem. Tett hozzá sok hasznos észrevételt a pszichológus is, nem csak én beszélek. Eddigi tapasztalataim jók.


A kérdésem az, hogy ennyi problémám van amit 4 óra volt csak kibeszélni magamból, majd most kezdődik a terápia, akkor vélhetőleg most jön majd javulás?


Most még nem érzek sok pozitívat, csak egy mérföldkőnek érzem, hogy végre járok ennyi év után pszichológushoz. Meg próbálok pozitívan állni a stresszes helyzetekhez.


A pszichológus azt mondta, hogy problémától változó kinek mennyi idő kell, azt mondta 5-10 alkalom.

Nyilván nálam az 5 nem lesz meg, de ezt sejtettem is. Lehetséges, hogyha heti 6x járok, akkor 6 hét múlva már érezhető lesz jelentős javulás?


Sajnos a módszereiről még sokat nem tapasztaltam, így nem tudlak titeket se tájékoztatni.


Eddig főleg csak ilyen általános dolgokat vettünk, hogy próbált rávilágítani, hogy például ne szorongjak olyan helyzetben, ha állok a buszon, mert nem valós a félelem.

Ezt én fel is fogtam, csak olyan mintha magától jönne a szorongó érzés nem én akarom ezt.


Ezt vajon lehet kezelni? Mert csak ennyivel, hogy ne szorongj olyan helyzetben ahol nem is valós a félelem ennyivel nem tudom meggyőzni az elmém.


Persze lehet 4 alkalom után kicsit túlzott elhamarkodottság azt hinni hogy javulnak a dolgok.


2023. júl. 22. 16:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírtam.


Heti 1x járok, és 6 hét múlva lesz meg a 10. alkalom.

2023. júl. 22. 16:10
 2/8 A kérdező kommentje:

Kiemelt figyelmet fogunk fordítani majd a relaxálásra és a légzéstechnika javítására.


De ettől a kettőtől én nem tudom, hogy lehet-e csodát várni.


Másról még nem esett szó, csak annyi hogy kognitív módszer, de annak meg nem tudom a jelentését.

2023. júl. 22. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is járok, én már többször voltam, kb 2 hónapja járok, de olyan nagy javulást nem érzek. Viszont én is kibeszéltem minden problémámat, amiket másnak nem tudtam, és ettől nagyon megkönnyebbültem. Viszont most kicsit szorongok azon, hogy haladást vár tőlem a pszichológus, de én nem tudom meglépni azokat a dolgokat amiket mond. Úgyhogy én most nem tudom, hogy folytassam-e, mert emiatt egyre rosszabbul érzem magam.
2023. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ilyen bennem is van.

Nekem is ad feladatokat, ami nem tudom, hogy nagyon lusta vagyok vagy a könnyebb út miatt nehéz belevágni.


Eddig többségében megcsináltam őket.

De az elmúlt 3-4 évben mindent így szőnyeg alá söpörtem, meg amit lehetett azt elkerültem és egyre rosszabbul lettem.

2023. júl. 23. 10:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Neked milyen feladatokat ad pl? Nekem vannak kisebbek, amiket persze megteszek, otthoni reakciós gyakorlatok, ilyesmi, de például azt is kérte, hogy váltsak munkahelyet (panaszkodtam hogy nem a legjobb), na ilyesmit nem tudok megtenni csak úgy. Van több ilyen hasonló nagyobb dolog, amiket nem tudok csak úgy meglépni. Emiatt az az érzés van bennem, hogy azt gondolja, minek járok hozzá, ha nem teszek semmit a javulásomért..
2023. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem az első az volt, hogy nyissak az emberek felé.

Én nem találkoztam már a barátaimmal se egy ideje. Kezdetben fel kellett hívjam telefonon, meg majd személyesen is találkozni. Olyan még nem volt.


De annyira elszoktam tőle hogy még telefonon is fura volt beszélni.


Heti 2-3x el kell menjek bevásárolni, mert azt is online vásárlással intéztem hogy ne kelljen emberek közé menjek.


Meg a sportolás van fókuszban, de erőtlennek érzem magam hozzá, ami elvileg nem igaz csak az elmémben ez van kódolva.


Nekem mindig mondja, hogy muszáj csinálni ha kellemetlen is. Mert, hogyha nem csinálom amiket kér, akkor a 20. alkalomnál se lesz könnyebb, elvileg ha kialakul rutin akkor egyszerűbb lesz. Ebbe reménykedek majd


Én mikor elkezdtem pszichológushoz járni azt hittem hogy attól is jobb lesz, hogy csak beszélgetünk, de ő mondta hogy akik ilyen terapeuták azok csak a pénzt viszik. Ő meg előre leszögezte hogyha nem látja az akarást ő is megszakíthatja a kezelést. Ez mondjuk jó mert látom hogy nem csak arra utazik hogy a pénzt adjam neki hanem ő is akarja a gyógyulást.


A közelben nincs is nagyon másik pszichológus szóval nekem amúgy is ki kell így tartani xd

2023. júl. 23. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen én is azt hittem, hogy főleg beszélgetés lesz, rájövök dolgokra, és attól elindul bennem valami javulás. De nyilván tenni is kell érte. Hát, nehéz..
2023. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az emberek közé menni dolog nálam is probléma, igaz nem ennyire mint nálad, bevásárolni el szoktam menni, de például mindenkit elmarok magam mellől.. barátokat, munkatársakat..
2023. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!