Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy az antidepress...

Lehetséges hogy az antidepresszáns hosszútávon rosszat tettem nekem?

Figyelt kérdés
Már 1.5 éve szedek brintellixet 20 mg-ig mentünk fel, és most 15-öt szedek anno csökkentettem 5 mg-ot, és mikor felezni akartam borzasztó rosszul voltam "elvonási tünet" és visszatettem 15-re doki ajánlásával. De mióta szedem igaz, hogy valamelyest segitett a problémámon (szorongás,kényszerbetegség) egyszerüen nem érzem magam a réginek, és mellette már nem csak gondolatban vannak kényszereim, hanem cselekvésekben is. Elég elenyésző dolgok, de azelőtt ilyen nem volt. Totálisan lesz*rok kb mindent, alig érzek valamit a szorongást leszámitva boldogságot szintén alig, és úgy en bloc mintha majdnem teljesen elvágták volna a valódi énem magától. Érdemes lenne letenni, és inkább gyógyszer nélkül birkózni a problémámmal, vagy valaki volt már hasonló cipőben? Nem iszok, nem drogozok, nincsen rossz életem egyáltalán, de egyszerüen nem érzem magam magamnak.

2023. júl. 22. 21:19
A kérdező szavazást indított:
Én is éreztem magam igy gyógyszerszedése közben, de azóta is szedem.
Én is valamelyest érzékeltem ezt gyógyszerszedés közben.
Én egyáltalán nem észleltem ezt gyógyszerszedés közben.
Én észleltem, és emiatt is raktam le részben.
Én nem észleltem, de más okok miatt tettem le.
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Az én válaszlehetőségem nincs itt: pontosan így érzem magam én is - már nem szedem az antidepresszánst -, viszont nélküle már halott lennék.
2023. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

"Érdemes lenne letenni, és inkább gyógyszer nélkül birkózni a problémámmal"

Pszichoterápiába nem jársz? Csak a gyógyszert írták fel anno és ennyi? Elsősorban a terápia kellene, hogy képbe kerüljön egy depresszió esetében, és emellé, mankóként, hogy működőképes állapotban légy, és tudjatok dolgozni, legyen erőd, motivációd, kellene a gyógyszer, majd ha már jobban vagy és működik a terápia, akkor el lehet gondolkodni a gyógyszer csökkentésén/elhagyásán. Szomorú, hogy csak felírják a gyógyszert és útjára engedik az embert.

2023. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
férfi vagy nő vagy?hogy rted hogynem vagy önmagad?nem tudsz szerelmes lenni gy mint régen,én is szedek antidepit és én sem vagyok önmagam,
2023. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#1 Én nem érzem ezt feltétlen, sőt... bár sokaktól hallottam már ezt.
2023. júl. 23. 22:48
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 Járok/jártam mostanság meló miatt nem igen volt időm járni, vagy pont túlórát kaptam arra a napra mikor mentem volna stb.. de alapból azelőtt 2-3 hetente jártam, de őszintén szólva nem éreztem sok hatását azon kivül, hogy kicsit "megkönnyebbültem" ideiglenesen hogy elmondtam valakinek az ügyesbajos dolgaim. A gyógyszerbe nagyon nehezen mentem bele, és utólag kicsit meg is bántam. Nekem ez a mankó dolog nem sült el olyan jól.
2023. júl. 23. 22:49
 6/6 A kérdező kommentje:
#3 Férfi, úgy hogy olyan mintha megváltoztam volna. Nem is tudom voltam-e valaha is szerelmes, szóval ezt nehéz lenne megitélnem nem is keresek kapcsolatot lelkileg eddig csak leépitettek. De lehet ez is benne van. A lényeg, hogy nem érzem magam a réginek olyan "egyhangú" minden, és ez teszi depresszióssá az embert régen szorongás/szomorúság/boldogság váltakozott hol ez volt nagyobb hol az, és a megnyugvás az tényleg megnyugvás volt most olyan semmilyen minden semmi motivációm semmihez, nincs jövőkép stb... a gyógyszer előtt ez mind meg volt nagyrészt.
2023. júl. 23. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!