Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor fog elmúlni ez az érzés?

Mikor fog elmúlni ez az érzés?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy hónapja elballagtam általános iskolából. Azt hittem, nem fog hiányozni, de nagyot tévedtem. Amióta elkezdődött a szünet, minden nap csak egyre rosszabb. Nagyon hiányoznak az osztálytársak, a tanárok, az egész iskola, maga a hely ahova minden nap jártam, a napi megszokott rutinom. Ráadásul jövőre teljesen más felé megyek gimibe, így talán soha nem fogok többet arra menni. Attól is gyötör a félelem, hogy már csak 4 évem van hátra az iskolából, és után már soha nem leszek többet diák. Nagyon rossz, hogy ennyire hiányzik, senki sem ért meg.

2023. júl. 23. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen sajnos, ez az élet rendje, egy korszak lezárult.

De, a középsuliban rengeteg új kaland fog várni, pihenj addig és minden rendben lesz.

2023. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló érzésem volt miután elballagtam az általános iskolából. Gondolj arra, hogy új barátokat találhatsz a gimiben. Azt is biztosan megszereted majd. Utána is lehetsz még diák. Tanulj tovább! Akár egyetemre, főiskolára mész, akár szakmát tanulsz, bőven lehetsz még diák. Az egyetem még szabadabb, mint a gimi.

Előbb-utóbb persze dolgozni kell majd, de ha olyan szakmát választasz, ami érdekel, akkor azzal foglalkozhatsz, amit szeretsz, nem kell végre olyasmiket tanulni, amik nem érdekelnek. Nem olyan rossz felnőttnek lenni, sokmindent tehetsz majd, amit gyerekként még nem.

A régi barátokkal továbbra is tarthatod a kapcsolatot. Akár a régi suliba is visszamehetsz látogatóba, biztos örülnének neked a volt tanáraid.

2023. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, egy-két emberrel azért leszervezhetnél találkozót, és akkor együtt fel tudjátok idézni a jó emlékeket, és kicsit enyhül a hiányérzeted!
2023. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen énis féltem hogy mi lesz..

Aztán életem legjobb éveit a gimiben töltöttem. Ott találtam igazán nagyon jó baratokat,rengeteg mindent megéltem.

Bár nekem nem hiányzott az általános mert folyamatosan bántottak, szóval nekem igazából az megváltás volt hogy kikerültem onnan.

Nem kell aggódnod.Minden szuper lesz. :)

2023. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek szorongások, nézz utána a szorongás kezelésének!
2023. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!