Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre jobban kezd elborulni...

Egyre jobban kezd elborulni az agyam, megállítható ez valamivel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már jó ideje tini, 23 éves vagyok jelenleg, így nem igazán értem magamon ezt a "társadalom ellensége akarok lenni" féle agyi elborulást. Konkrétan minden, ami a társadalmi norma, tehát lényegében jó, az nekem rossz, ilyen pl: az egészséges élet, a munka, a felelősségteljesség. És amit a társadalom elítél, az szerintem jó. ilyen pl. a pedofília, részeg vezetés, stb. Kis anime lány rajzokra verem, empátiát érzek az ittas vezetővel szemben aki mondjuk embereket ölt, stb. Számomra minden lényegében egy párhuzamos univerzumban van. A legrosszabb 4chan incelnek érzem magam.

Amit próbáltam ez ellen: csomó pszichológus évek óta, nem segít.



2023. júl. 23. 23:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát ennek olyan antiszoc szaga van, na de sebaj


Szerintem az igen jó jel, hogy felismered, hogy ez nem jó. Milyen pszichológushoz mentél? Pszichoterapeuta volt, vagy csak úgy beszélgettetek?

2023. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan pszichoterapeutára van szükséged, aki kifejezetten kognitív viselkedés terápiát tud neked nyújtani. Ezenkívül kéne egy pszichiáter is, amelyik tudja is, hogy mit csinál, és a tünetek függvényében ír fel gyógyszert.


De olyan kéne, amelyik nem csak 15 percet kérdezget, aztán elkezd írni valamit rá, hanem olyat, aki tényleg meghallgat, és esetleg hajlandó 5perccnél tovább gondolkodni, hogy milyen gyógyszert kellene felírnia, mert igen széles palettán mozog az antiszocra megfelelő gyógyszerek listája, és valahogy kétségeim vannak, hogy a szokásos 15perces TB-s dokik nagy része tisztában lesz azzal 5perc után, hogy mit is kéne adjon neked. :D Szóval zsebbe kéne nyúlni, és valami olyanhoz menni, aki kifejezetten magabiztosan meri vállalni ennek a kezelését.


Nagyon jó jelnek tartom, hogy ezt így felismerted. Szerintem nem vagy rossz ember, mert láthatóan nem szeretnél ártani senkinek. Ha tényleg antiszoc vagy, amit nem kell biztosra venni, csak hát, eléggé annak néz ki így ebből a pár sorból, akkor azzal a tudattal keresd ezeket a segítségeket, hogy a hiedelemmel ellentétben nagyon sokan beilleszkednek a társadalomba, és nem is veszik rajtuk észre, mert tudják mi a jó és mi a helyes, és még ha nem is automatikusan csinálják úgy, tudatosan megpróbálják a viselkedésüket ehhez igazítani. Ezt tanulni kell, a személyiségzavarok ilyenek. Még fiatal vagy, ilyenkor képlékenyebb a személyiség is, ilyenkor kell ezt nyakon csípni. Hajrá

2023. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"És a gyógyszer hogy csökkentené a deviáns képzeteim?" Nincsenek deviáns képzeteid. Ezek nem képzetek. Nem vagy pszichotikus. Mondjuk úgy, hogy a befelé jövő információkat az agyad kicsit másképp dekódolja, mint kellene. Vagy inkább úgy, hogy hiányzik egy védelmi mechanizmus, és a belső narrátort, a szóvivőt, a közvetítőt a tudatod, és a tudatalattid között nem felügyeli az a szerv, akinek kellene, amit empátiaként ismerünk.


Ezért van az, hogy alapvetően más is viccesnek találná azt, hogy eltaknyál valaki, csak épp bekapcsol benne az empátia is, egyesek még a fájdalmat is érzik. És nem tudják végig nézni. Mások is poénnak gondolják a rablást, csak belátják, hogy az az ő saját pénzük is lehetne, elképzelik azt, ahogy a károsított embernek másnap nem lesz mit ennie, és éhes lesz. Lehet még a gyomruk is fordul egyet a gondolat hatására. De ez nem egy döntésünk, ez belénk van kódolva. Az antiszociális embereknél ez az, ami deficites, akár hiányzik is teljesen. Nem a te hibád, nem te döntöttél így. DE ez nem azt jelenti, hogy jól van így, és nincs semmi dolgod! Tanulni kell.


Amúgy az erre gyógyszerek nem igazán szedatívak, alapvetően erre nincs is gyógyszer. A személyiségzavarokra általánosságban nincs gyógyszer, a kisérő tüneteikre van, az ilyen esetekben pl., ha van szerhasználati zavar, mint alkoholizmus pl., akkor arra, ha társul ehhez agresszió, akkor arra, ha társul hozzá szorongás, akkor arra (igen, az ilyen emberek is képesek szorongani az általános tévhittel ellentétben), stb.


Legtöbbször triciklikus antidepresszánst adnak pl., azok nem szedálnak. De minden eset más, ezeket kell rendesen felmérnie egy megfelelő orvosnak.


ÉS lehet, hogy nem is vagy antiszociális, nem tudhatom, én nem vagyok orvos.

2023. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Provokatív lázadó személyiség vagy.

Azt azért elmondanád, hogy a pedofíliában mi a buli?

dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!