Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki kvetiapint...

Van itt olyan, aki kvetiapint (Ketilept, Kventiax, stb) kap szorongásra ill. alvászavarra? Benzodiazepinek helyett...

Figyelt kérdés

Jelenleg szedek Mirtazapint, Dulseviat, Loranxilt, ez utóbbinak az adagját folyamatosan emelnem kell, mert tolerancia alakul ki.


Néha emelem 6 mg-ig amikor sok stressz ér és van amikor ezen túl alkoholt is fogyasztok.

Félelmetes mennyire edzett vagyok sajnos akár az alkoholt, akár a gyógyszert tekintve, régen éreztem a laza, feldobott, oldott hangulatot, utána a sokszorosa után sem, csak kellemetlenül szédültem meg fájt a fejem.


Szóval az alkoholt elhagytam, azért is mert a kellemes hatása szinte telejsen elveszett, viszont elvonási tüneteim is lettek tőle, ezen felül nagy dózisú maró, roncsoló sejtméreg amit beviszek mondjuk 1-1,5 decit naponta ezzel szemben a gyógyszer csak néhány mg amit nem megterhelő lebontani és csak célzottan hat.


Itt is olvasom, többen kvetiapint és egyéb antipszichotikumokat írnak, szorongásra, alvásproblémára kapják pszichiátertől.


A drugs.com-on is jókat írnak sokan, akiknek off-label írtak kvetiapint szorongásra, alvászavarra, depresszióra, konkrétan az Ativant (lorazepam) írták hogy ki sikerült vele váltani.


Arra gondoltam szivesen megpróbálnám, és lehet nem is kellene benzo sem mirtazapin mellé esetleg vmi pörgető ssri reggelre.

Talán ez nem olyan mint a benzo vagy az alkohol hogy egyre inkább növekszik a tolerancia, egyre többet és többet kíván az ember és már attól elvonási tünet gyötörheti ha épp nem emel adagot.


2023. júl. 25. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Kventiax ugyanazon az elven altat mint a mirtazapine (ertsd: ugyanazt csinálja az agyadban, hisztamin1 antagonista), szóval alvás miatt biztosan nem érdemes kipróbálnod
2023. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Pánikra anno próbáltam, de ortosztatikus hypotoniám lett tőle, amitől meg még inkább pánik, szóval elvetettem.


"Kventiax ugyanazon az elven altat mint a mirtazapine" Kis mennyiségben, amíg nem telítődnek a h1 receptorok. Amúgy a kvetiapin sokkal jobban szedál, mint a mirta.

2023. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Miert? Mi történik nagyobb mennyiségben a hisztamin1 receptorral? Vagy nem ertem mire utalsz
2023. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Mi miért?


Attól, hogy h1-re hat, még a hatás nem lesz 1:1 ugyan az. Ha a h1 receptor telítődött, akkor jönnek azok a receptorok, amikre kisebb az affinitítása a kvetiapinnak. Ezért van az, hogy alacsony (100alatt) a legjobb altatásra, mert onnantól már elkezd más receptorokra is hatni, a hisztamint, ami az álmosságot okozza már nem tudja tovább antagonizálni. Amúgy hat adrenerg receptorokra is, az is szedálhat, azért nem vagyok szakértője ennek, de az biztos, hogy így működik. Ezért nem viselkedik pl. antipszichotikumként, csak adott mennyiség felett.

2023. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A Mirtazapin a legjobb gyógyszer amit eddig kaptam, nagyon segíti az alvást és egyből javítja a hangulatot emelett a testsúlyom is beállt tőle azelőtt nem tudtam enni rendesen. 15mg-ot szedek kár hogy nem erősebb, de így is a legjobb ha a 3 közül kellene választani egyet ezt tartanám meg.


A Ketilept vajon tényleg hasonlít ehhez?

2023. júl. 25. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, akinek nincs étvágya annak nagyon jó, én is ezért kaptam, meg később a mirtát. Csak nekem azon kívül, hogy ettem semmit sem csinált, nem vált be. De örülök, hogy neked bejött.


"A Ketilept vajon tényleg hasonlít ehhez?" Nem, teljesen más gyógyszer a kettő. Éhesnek éhes leszel attól is, álmos is leszel, csak sokkal tovább leszel álmos. Más.

2023. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És hogyan írják ezt fel nektek? Milyen BNO kódra? Inszomnia, szorongás, depresszió kódra vagy kell hozzá kamu pszichotikus diagnózis?
2023. júl. 25. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem már semmire. Kórházban próbálkoztak vele pánik zavar miatt, de 2 nap után elég volt belőle, mert nonstop ájulás kerülgetett, ha felálltam, leültem, stb.


A pszichiátered, ha indokoltnak látja a felírását, akkor majd kitalál hozzá egy BNO-t. Amúgy depresszióra fel lehet írni asszem, így az kézenfekvő volna. De igazából nagyon nem szoktak ezen problémázni, ha kell bármit beírnak, amire kiadja. :D

2023. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a mirta szedatív hatása de sajnos nem túl erős, és ha a 15mg-t 30-45-re emeljük akkor megváltozik úgy tudom, inkább élénkítő lesz.:(


A többi gyógyszer meg eleve nem túl jó (snri, benzo) bár ha nem szedném gondolom sokkal rosszabbul lennék az elvonási tünetektől eltekintve is.

2023. júl. 25. 20:23
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A mianserin (miagen) hasonló a mirtazapinehoz amúgy.
2023. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!