Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok,mit tegyek?

Benedekvoltam kérdése:

Depressziós vagyok,mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta kűzdök depresszióval,teljesen egyedül vagyok,szüleimmel nem jövök ki jól mert folyton baszogatnak,nincsenek olyan barátaim akikkel beszélhetnék az érzéseimről.Van egy barátnőm pár napja,de nem igazán érzem azt hogy fontos lennék neki,és ez mégjobban felemészt,de lehet hogy csak én reagálom túl.Végtelenül magányosnak érzem magam,tényleg senkim sincs.Nem akarom,hogy a barátnőm azt lássa,hogy egy idegronccsal van együtt.Szerintetek beszéljek erről neki?Már az öngyilkos gondolatok is kerülgetnek

2023. júl. 25. 23:08
 1/10 anonim válasza:
15%
Próbálj meg örülni az új párkapcsolatodnak. Nekem még az sincs. :( egyébként kezdj el pszichoterápiába járni!
2023. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tb alapon mindenkinek jár pszichológus. Neten könnyen kikeresheted a telefonszámát vagy elmész a háziorvosodhoz és beutal. Addig pedig a Kék vonalat tudom ajánlani. Több ismerősömnek segítettek már telefonon. 18 éves vagyok.

A párkapcsolatodban pedig semmiképpen ne játszd meg magad, mert ha teszed a szépet annál intenzívebb módon fog belőled kibuggyani a sötétség egy rossz pillanatodban.

Kitartást!

2023. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen allapotban szerintem semmi ertelme a parkapcsolatnak, meg ha faj is realizalnod ezt. Bar gondolom mennyire lehet komoly, ha par napja vagytok egyutt, de mar most nem erzed hogy erdekled.
2023. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.Szeretnél beszélgetni?

Személyes tapasztalat alapján írom(és jól le leszek pontozva)Szerintem jobban jársz ha nem mész Tb-s Pszichológushoz.Nekem az lett a vége hogy bezártak és megfigyeltek(pszichológus továbbküldött pszichiáterhez)Ja és szedáltak mint állat.Másfél hétig nem tudtam magamról.Oké tudom van olyan állapot amikor még ez is "jól" hangzik.De nem az!Próbálj beszélni valakinek arról hogy mit érzel,de jól válogasd meg kinek:)

2023. júl. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es, azért ne rémisztgesd már légyszives, nem zárnak be ok nélkül. Ha véletlen be is zárnának, másnap a bizottság felülvizsgálja, hogy jogos-e, szóval ezt máshol kell előadni.
2023. júl. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyugi elsősorban. Az, hogy a barátnőd miképp érez kérdezd meg tőle, és fogadd el azt, amit válaszol.


Depressziósan az ember nincs épp a kognitív képességei csúcsán, jól érzed, hogy nem feltétlenül kéne ebben az ítélőképességedre bízni a dolgot. Természetes, hogy az ember egy kapcsolat elején bizonytalan magában, meg a másikban, nincs ezzel semmi baj.


Nyilván jó lenne egy szakember neked. Én azt javasolnám számodra, hogy menj el a háziorvoshoz, és meséld el neki, hogy mi a helyzet. Ő majd elmondja, hogy mit lát jónak. Ha van anyagilag esélyed erre, akkor fordulj privát szakemberhez, neki több ideje lesz rád.


Iskolába jársz még?

2023. júl. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még ne beszélj neki erről ,de pszihiáterhez menj el. Ír fel antideprenszánst. Attol helyre jössz pár hét alatt.
2023. júl. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,lehetőleg saját lábon szeretném kiheverni ezt az egészet,nem szeretek segítséget kérni.Egyébként 24 éves vagyok,nem járok suliba,évek óta dolgozom.Melóban általában jobb a hangulatom,de van hogy ugyanolyan szar mint otthon egyedül
2023. júl. 26. 08:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha klinikai depressziód van, akkor azt nem hiszem, hogy megtudod oldani profi segítség nélkül. Ilyen esetben általában csak rosszabbodik a helyzet. Az ember ritkán tudja felmérni helyesen, hogy hol a hiba, hogy hol a megoldás, és ritkán, hogy miképp lehet kivitelezni. A tartós depresszió melegágya minden más problémának, legyen az lelki, vagy testi. Egy pszichológus mindenkinek kéne, nem még egy depressziósnak!
2023. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szedjél B12 vitamint, D vitamint meg omega3 kiegészítőt. Ezeknek a hiánya nagyon sok embernél előfordul és depressziót okoz. Megér egy próbát mielőtt pszichóhoz kezdenél járni. 2-3 héten át szedd mielőtt elkönyveled hogy más az oka.

Ja és sok mozgás is gyógyír a depire.

2023. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!