Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy a szabadidő...

Miért van az, hogy a szabadidőmben, ha távol vagyok a sulitól, akkor mégis rá gondolok?

Figyelt kérdés

Röviden: igazából nagyon sosem találtam a helyem, voltak és vannak is barátaim de sajnos elég kicsi létszámban mert nagyon zárkózott vagyok. Tavaly nyáron nagyon rossz volt a helyzet, végigsírtam az egészet és túlgondolással töltöttem, ki is alakult egy szociális fóbia. Így mentem vissza a suliba, szörnyű lelkiállapotban. Már az első nap után szétestem és megint elkezdtem túlagyalni a dolgokat.

Decemberben már kisebb pánikrohamaim is voltak, amin az se segített, hogy az egyik "barátnőm" folyamatosan kibeszélt, direkt olyan dolgokat csinált amikkel felhúzott engem. Padtársak voltunk sajnos és ez valószínűleg jövőre is így lesz. Persze már átültem másik helyre, viszont onnan nagyon rosszul látok, úgyhogy marad az első pad ezzel a "barátnőmmel".

Mivel már nem bírtam lelkileg ezért szóltam az osztályfőnökömnek, utána viszont ezzel szivattak mindig. De ha nem kértem volna segítséget mégjobban szétestem volna. Persze utána később odajött hozzám ez a lány hogy nem érti a helyzetet, meg hogy ő nem csinált semmi rosszat.. aha, igen, valójában évek óta megkeseríti az életemet, de jó, nem baj.

Év végére már kezdett javulni a helyzet és tök jól elfelejtettem a sulit, de valahogy mindig ott van a gondolataimban. És egyre többször jön elő.

Akartam beszélni erről anyukámnak, aki azt mondta hogy már neki is elege van hogy a suliról beszélek és az megoldja ha nem beszélek róla. De ez csak neki megoldás. Vele sem a legjobb a kapcsolatom ilyen szempontból, de ő annyira nem is érdekel.


Az a vicces, hogy egy osztálytársammal sem lakom egy településen és a sulim sem helyben van. Hihetetlen.


Csak tanácsot szeretnék kérni, ha már anyámra nem számíthatok. A nevelőapámmal nem tudok lelkizni. Szóval aki hasonló cipőben jár/járt az tudna tanácsot adni, hogy elhessegessem a gondolataimat a suliról? Nagyon hálás lennék. Szerintetek ez még lehet a tavaly nyáriból és decemberből "fennmaradt" gondolatok? Hogyan űzzem el őket? Mintha démonjaim lennének..


17/L



2023. júl. 24. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért pörög ezen az agyad, mert nem dolgoztad fel ezeket a történéseket, nem érted, miért bántottak, és keresed az értelmes magyarázatot.

A pánikroham a szorongás csúcsa, nyilván borzasztó lehetett így bejárni minden nap, egy olyan közegbe, ahol folyamatosan sérülsz.

Szomorú, hogy anyukád nem hallgat meg, mert nem, nem fog elmúlni attól, hogy nem beszélsz róla, konkrétan olyan, mintha azt mondta volna, hogy hagyd őt békén a gondjaiddal, nem érdekli, hogy hogy érzed magad. Ez elég szomorú.

Hány éves vagy egyébként?

Egy pszichológushoz érdemes lenne elmenned. Ha van sulipszichológus, az esetleg lehetne segítség, vagy jelezd a szüleidnek, és vigyenek el, ha már őket nem izgatja, hogy elakadtál ezzel a dologgal és szenvedsz, mert rosszul érzed magad, szorongsz, pánikrohamaid vannak és nem tudsz egyedül megküzdeni a dologgal.

2023. júl. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

1. vagyok

A suliváltás nem merült fel esetleg? Van a közelben másik suli, ahová járhatnál?

2023. júl. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!